Aqua Peel ile Cilt Bakımı insanların cildinde var olan estetiksel problemlerin uzman doktor kontrolünde özel bir cihaz kullanılarak yapılan ve tek seansta cilt temizleme, peeling ve nemlendirme süreçlerinin tamamlandığı bir uygulama sonucunda gençleştiği, sıkılaştığı ve yenilendiği estetik tedavi yöntemidir.

Aqua Peel Cilt Bakımı prosedürleri ve Medikal Estetik uygulamaları arasında en güvenli, konforlu ve başarılı tekniklerden birisi olarak anılmaktadır. Uygulama sonucunda cildin doğal şekilde yenilenmesi, canlandırılması ve gençleşmesi hedeflenir.

Aquapeel Cilt Bakımı uygulamasında cilt sadece yüzeyindeki yağlardan arındırılmaz, işlem esnasında yapılan vakumlama tekniği sayesinde cildin alt katmanlarına doğru derinlemesine temizlenmesi desteklenir. Uygulama sonrası kişinin cildi ışıl ışıl ve pürüzsüz bir hal alır.

Aquapeel uygulaması ile cildin ağrısız bir süreçle derinlemesine temizlenmesinin sağlanması diğer cilt bakım tekniklerine kıyasla daha tercih edilir hale gelmesini sağlamıştır. Modern teknolojiden faydalanılan Aquapeel uygulama sürecinde yüksek vakum gücü sayesinde cilt fazla yağ ve kirden arındırılırken aynı zamanda ölü hücreler de temizlenir.

İnsan cildinin alt tabakalarına kadar işlemiş yağ, toz ve kirlerin yanı sıra ölü hücrelerin de ciltten uzaklaştırılıyor olması kişinin genç, parlak, canlı ve pürüzsüz cilt yapısına sahip olmasına yardımcı olur.

Tek seansta bile cildin derinlemesine temizlenmesi sayesinde gözle görülür olumlu etkiler ortaya çıkaran Aqua Peel ile Cilt Bakımı sayesinde kişiler uzun saatler ve yüksek ücretler harcamadan hayal ettikleri estetik, genç ve kusursuz cilde sahip olurlar.

Dermatoloji alanında Uzman Dr. Sibel DUYSAK kontrolünded yapılan Aqua Peel ile Cilt Bakımı sonucunda kişinin cildinde var olan ve estetik kaygılara yol açan tüm problemlerin güvenli, konforlu ve etkili bir süreç sonucunda giderilmesi sağlanır.

Uzman Doktor Sibel DUYSAK eliyle kaleme alınan bu yazıda Aquapeel ile Cilt Bakımı hakkında merak ettiğiniz tüm soruların yanıtlarını alabilir, Hemen Bize Ulaşarak randevu oluşturup hayal ettiğiniz genç, parlak ve pürüzsüz cilt yapısına ulaşabilirsiniz.

Aqua Peel Nedir?

Aqua Peel herhangi bir cerrahi işleme gereksinim duyulmadan, suyun basınç kuvveti ve vakum yardımıyla yapılan, ağrısız bir uygulama süreciyle kişinin cildinin derinlemesine temizlendiği ve yaşadığı estetiksel kaygıların ortadan kaldırıldığı Cilt Bakımı teknolojisidir.

FDA tarafından onaylanmış Aqua Peel Cihazı kullanılarak yapılan uygulama sonucunda cildin genel olarak yenilenmesi ve canlanması hedeflenmektedir. Tek seansla bile fark yaratan Aqua Peel ile Cilt Bakımı günümüzde en sık tercih edilen estetik uygulamalardan birisidir.

Aqua Peel Ne İşe Yarar?

Aqua Peel kişinin derinlemesine cilt bakımını sağlayan ve cildin arzu edilen parlak, pürüzsüz ve canlı yapıya kavuşturulduğu bir prosedürdür.

Aqua Peel ile Cilt Bakımı uygulaması sonucunda ortadan kaldırılan problemler ve işlemin faydaları arasında;

 • Cildin temizlenmesi ve gözeneklerdeki tıkanıklıkların açılması,
 • Akne ve sivilce oluşumuna yol açan bakterilerin yok edilmesi,
 • Lekelenmelerde gözle görülür şekilde azalma oluşması,
 • Ciltte renk geçişlerinin yok edilip gerçek cilt tonunun geri getirilmesi,
 • Cilde peeling uygulanması ve cildin nemlendirilmesi,
 • Hasar oluşmasına neden olmadan cildin temizlenmesi,

gösterilebilir.

Aqua Peel ile Cilt Bakımı az zamanda farklı Cilt Bakım tekniklerinin bir arada uygulanmasına imkan sağlayan bir prosedürdür. Aqua Peel cildin hiçbir hasara uğramadan yenilenmesi, gençleşmesi ve sıkılaşmasını sağlar. Kişilerin tek seans uygulama sonrası arzu ettikleri canlı, genç ve parlak cilt yapısının oluşmasına imkan tanır.

Aqua Peel ile Cilt Bakımında Hangi Malzemeler Kullanılır?

Aqua Peeling uygulaması esnasında insan cildi ile %100 uyumlu olan ürünler kullanıldığı için süreç doğal, güvenli ve zararsız olarak ifade edilmektedir. Uygulama sürecinde faydalanılan ürünler gerekli tüm testlerden geçen ve cilde hiçbir yan etkisi olmayan malzemelerdir.

Günümüzde Aqua Peel ile Cilt Bakımı sırasında en sık kullanılan ürünler arasında;

 • AHA Solution
 • BHA Solution
 • Essence Solution

gösterilebilir.

Bununla birlikte kişinin cilt yapısı ve yaşadığı problemler göz önüne alınarak ihtiyaç duyulan farklı cilt bakımı ürünleri ve solüsyonlar da uygulama sürecinde kullanılabilir.

Aqua Peel Nasıl Uygulanır?

Aqua Peel ile Cilt Bakımı öncelikle bu alanda uzman doktor tarafından yapılacak muayene ile başlar. Dermatolog bu süreçte kişinin cilt tipini, yaşadığı problemleri ve nasıl bir uygulama yapılması gerektiğini tespit ederek tedavi planı oluşturur.

Etkili, konforlu ve güvenli bir uygulama olan Aqua Peel sonucunda cildin hızla yenilenmesi ve gençleştirilmesi sağlanır. Aqua Peel ile Cilt Bakımı süreci;

 • Uygulama öncesi işlem bölgeleri anti septik solüsyon ile temizlenir. Peeling etkisi sayesinde bu temizlik cildin alt katmanlarına kadar derinlemesine işler.
 • Cilt temizliği esnasında cilde herhangi bir zararı bulunmayan (düşük alfa salisilik asit içeren) özel solüsyonlar kullanılır.
 • Bununla birlikte özel olarak formüle edilmiş solüsyon kullanılarak cildin 5 ila 10 dakika boyunca temizlenmesi sağlanır. Ciltteki gözeneklerin bu temizlik sonrası iyice açılması hedeflenir.
 • Son aşamada cildin beslenmesi için yine ortalama 5 ila 10 dakikalık bir süreçte işlem yapılan bölgelere cildi nemlendirme ve yatıştırma özelliğine sahip losyonlar sürülür.
 • Cildin nem ihtiyacının da karşılanması ile Aqua Peel ile Cilt Bakımı tamamlanır.

basamakları ile ilerlemektedir.

Aqua Peel Ne Kadar Sürer?

Aqua Peel ile Cilt Bakımı ortalama 30 dakikalık bir süreçte tamamlanan medikal estetik tedavi yöntemidir. Uygulamanın 3 temel aşamadan oluştuğunu ve her bir aşamasının ortalama 10 dakikada tamamlandığını belirtebiliriz.

Aqua Peel yarım saatlik süreçte başarıyla tamamlanan ve arzu edilen sonuçları hemen veren bir Cilt Bakım yöntemi olmakla birlikte uygulama sonrası kişi kaldığı yerden günlük rutinine ve iş hayatına devam edebilir.

Aqua Peel Cilt Problemlerini Önler mi?

Aqua Peel ile Cilt Bakımı insanların cildini sadece derinlemesine temizlemekle kalmayıp aynı zamanda cildin problemlere neden olan bakterilerden arındırılmasını sağlar. Bu sayede bakteri nedeniyle ciltte oluşan estetiksel rahatsızlıkların önüne geçilmiş olur.

Aqua Peel ile Cilt Bakımı uygulamasının tüm cilt sorunlarını önleyeceğini söylemek doğru olmazken insanlarda çok sık görülen estetiksel problemlerin ise oluşmadan engelleneceği belirtilebilir.

Aqua Peel Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Aqua Peel ile Cilt Bakımı uygulaması diğer tüm medikal estetik tedavi yöntemlerinde olduğu gibi kişinin günlük hayatına hemen dönmesine imkan tanıyan, uygulama sonrası ciddi kısıtlamalar ve önlemler gerektirmeyen bir prosedürdür.

Bununla birlikte Aqua Peel Sonrası uzman doktor tarafından belirtilecek durumlara dikkat edilmesi kişinin sağlığı ve tedavinin başarısı için önemlidir. Aqua Peel ile Cilt Bakımı Sonrası dikkat edilmesi gereken durumlar arasında;

 • Uygulama sonrası ciltte çok hafif düzeyde hassasiyet oluşabilir. Normal ve geçici bir durum olan bu süreçte cildin tahriş olmasının engellenmesi için kozmetik ürünler kullanılmamalıdır.
 • İşlem sonrası ilk 24 saat cilde su değdirilmemeli, duş alınmamalı, az da olsa kullanılacak suyun ılık olmasına özen gösterilmelidir.
 • Tedavi sonrası kişi cildini güneş ışınlarından korumalıdır. Dışarı çıkıldığında güneşten korunmak için uzman doktor tarafından onaylanan yüksek faktörlü güneş kremleri sürülebilir.

gösterilebilir.

Aqua Peel ile Cilt Bakımı yaptırarak cildinizin derinlemesine temizlenmesini sağlayabilir, daha parlak, canlı, ışıltılı, pürüzsüz ve genç bir cilt yapısına sahip olabilirsiniz. Sadece tek bir seansla hayal ettiğiniz estetik cilt ve yüz yapısına kavuşabilirsiniz.

Aqua Peel Fiyatları

Aqua Peel Fiyatları hakkında bilgi almak için ulaştığınız klinikler ve hastanelerden farklı fiyatlar duyabilirsiniz. Özellikle sağlık alanında yapılan uygulamalarda kişi muayene edilmeden kesin bir fiyat vermek doğru değildir.

Aqua Peel Fiyatları birçok farklı duruma bağlı olarak değişiklik göstermekle birlikte bu durumlar arasında;

 • Kişinin genetik özellikleri ve yaşı,
 • Hastanın cilt yapısı ve cildinde var olan sorunların çeşidi,
 • Cilt problemlerinin seviyesi ve bulunduğu vücut bölgesi,
 • Arzu edilen sonuçlar için gerekli olan seans sayısı,
 • Seanslar sırasında kullanılan ürün çeşidi,
 • Tedaviyi gerçekleştirecek uzmanın ve kliniğin tecrübesi,

gösterilebilir.

Aqua Peel ile Cilt Bakımı hakkında detaylı bilgi almak, Dermatoloji Uzmanı Dr. Sibel DUYSAK tarafından muayene edilerek size en uygun olacak tedavi programını oluşturup işlemlere başlamak için Hemen Bize Ulaşınız