İnsanların göz altlarında ve göz kapaklarında yaşlanma, genetik yapı veya farklı sebeplerle ortaya çıkan estetiksel problemlerin yok edilmesi için uygulanan estetik tedavi yöntemi Göz Altı Işık Dolgusu olarak ifade edilmektedir.

Yaşadığımız bu dönemde erkek veya kadın fark etmeksizin tüm bireylerin göz altlarında farklı nedenlerle kararmalar, sarkmalar, torbalar oluşmakta, bu durum kişiyi yorgun, bitkin ve olduğundan daha yaşlı göstermektedir.

İnsanların göz kapaklarında ve göz altlarında ortaya çıkan, estetiksel açıdan kaygılara sebep olan durumların ve göz altı torbalarının oluşma nedenleri arasında;

 • Yaşlanma ve Zaman İçerisinde Oluşan Deformasyon,,
 • Genetik Yapı ve Kalıtsal Özellikler,
 • Sağlıksız ve Düzensiz Yaşantı,
 • Uykusuzluk ve Kronik Uyku Bozuklukları,
 • Aşırı Yorgunluk ve Sonrası Yetersiz Dinlenme,

gösterilebilir.

Yukarıda belirttiğimiz durumların bir kısmı kişinin günlük yaşantısını ve alışkanlıklarını düzenlemesi ile ortadan kalkabilir. Lakin yaşlanmanın insan vücuduna getirdiği olumsuz etkiler ve genetik faktörler uzman doktor tarafından gerekli müdahalelerin yapılmaması halinde her geçen gün olumsuz etkisini artırarak devam edecektir.

Gözaltı Işık Dolgusu tam olarak bu noktada devreye girmekte ve insanların göz çevresindeki bölgede yaşadıkları estetiksel problemleri ve kaygıları ortadan kaldırmaktadır.

Bu uygulama sayesinde göz altlarında oluşan çukurlar doldurulup göz bölgesindeki cildin genç ve pürüzsüz bir hal alması sağlanır

Göz Altı Işık Dolgusu uygulaması sonucunda kişi herhangi bir cerrahi operasyona ihtiyaç duymadan arzu ettiği genç, canlı ve parlak yüz görünümüne sahip olabilir. Uygulamanın etkili sonuçlar vermesi kişiler tarafından daha sık tercih edilir hale gelmesine katkı sağlamıştır.

Dermatoloji alanında Uzman Dr. Sibel DUYSAK kontrolünde uygulanan ve etkisi tüm dünyada kanıtlanmış Göz Altı Işık Dolgusu sonucunda kişilerin arzu ettikleri genç, pürüzsüz ve canlı göz altlarına ve buna bağlı estetik ve çekici yüz görünümüne sahip olmalarına yardımcı olunmaktadır.

Uzman Doktor Sibel DUYSAK tarafından kaleme alınan bu yazıda Göz Altı Işık Dolgusu ile ilgili aklınıza takılan tüm soruların yanıtlarını bulabilir, Hemen Bize Ulaşarak randevu alıp yüz bölgenizde ve yanaklarınızda yaşadığınız estetiksel sorunlardan hızla kurtulabilirsiniz.

Göz Altı Işık Dolgusu Nedir?

Göz Altı Işık Dolgusu insanların göz altlarında oluşan kararma, sarkma, çökük ve halkaların yok edilmesini sağlayan ameliyatsız estetik tedavi yöntemidir. Kişinin yüz görünümünü ciddi derecede olumsuz etkileyen bu durumlar Gözaltı Işık Dolgusu sayesinde hızla giderilir.

Günümüzde erkek veya kadın ayırt etmeden tüm bireylerin yararlanmak istediği bu tedavi esnasında insan vücuduna herhangi bir zararı olmayan ve doğal bir madde olarak bilinen hyaluronik asit bazlı etken maddeler kullanılır.

Göz Altı Işık Dolgusu sırasında insan vücudu tarafından emilebilen doğal bir madde kullanılması tedaviyi güvenli ve zararsız bir hale getirmektedir. Uygulama esnasında kullanılan karışım kişiye özel olacak şekilde vitamin, mineral, amino asit gibi yapı taşları ile desteklenir.

Gözaltı Işık Dolgusu hızla tamamlanan ve sonrasında herhangi bir yatış gerektirmeyen konforlu bir estetik tedavi tekniğidir. Uygulama sonrası kişi günlük hayatına kaldığı yerden devam edebilir.

Göz Altı Işık Dolgusu Kimlere Yapılabilir?

Göz Altı Işık Dolgusu göz altlarında ve göz çevresinde estetiksel açıdan problemler bulunan kadın veya erkek fark etmeksizin 18 yaşını doldurmuş herkes tarafından kolayca yaptırılan güvenli, konforlu ve etkili bir estetik tedavi yöntemidir.

Göz Altı Işık Dolgusu Nasıl Yapılır?

Göz altlarında veya göz kapaklarında yaşanan estetiksel problemlerden rahatsızlık duyan ve bu sorunların giderilmesi için kliniğimize ulaşan kişiler öncelikle uzman doktor tarafından muayene edilip durumu tespit edilerek tedavi planı oluşturulmaktadır.

Uygulama öncesi işlem bölgesi antiseptik solüsyon ile temizlendikten sonra anestezik krem sürülerek uyuşturulur. Bu sayede işlem sırasında kişinin herhangi bir ağrı ve sızı hissetmesi engellenir.

Göz Altı Işık Dolgusu uygulaması tedavi planıyla belirlenen bölgelere ihtiyaç duyulan miktarda dolgu maddesinin kanül veya mikro iğneler yardımıyla enjekte edilmesi sonucu tamamlanır. Ortalama 20 ila 30 dakikalık bir süreçte tamamlanan bu tedavi sonrası kişi günlük rutinine kaldığı yerden devam edebilir.

Göz Altı Işık Dolgusu Kalıcılığı

Göz Altı Işık Dolgusu uygulamanın yapıldığı kişinin genetik yapısı ve göz altlarında oluşan estetiksel sorunların seviyesine bağlı olarak farklılık göstermekle birlikte ortalama 8  ila 12 ay arasında kalıcılık göstermektedir.

Gözaltı Işık Dolgusu Kalıcılığı uygulama sürecinde kullanılan dolgu maddesi içeriği ve kişinin göz altlarında var olan deformasyon durumu ile direkt orantılı şekilde değişmektedir.

Tekrar edilebilir bir tedavi olan Göz Altı Işık Dolgusu uzman doktor tarafından belirlenen periyotlarla yaptırılarak elde edilen olumlu sonuçlar ömür boyu korunabilir.

Göz Altı Işık Dolgusu Acıyor mu?

İnsanlar Göz Altı Işık Dolgusu sırasında yapılacak işlemler göz altlarına ve göz çevresine yapılacağı için tedirgin olmakta ve uygulama öncesi “Göz Altı Dolgusu Sırasında Ağrı ve Acı Hisseder Miyim?” şeklinde bizlere sorular sormaktadır.

Aslında bilinenin aksine tüm dolgu uygulamaları gibi Gözaltı Işık Dolgusu da ağrı ve sızı hissedilmeyen bir estetik tedavi yöntemidir. İşlem öncesi anestezik krem ile uyuşturulan bölgeye mikro boyuttaki iğneler ile enjeksiyon yapıldığı için herhangi bir ağrı hissedilmez.

Göz Altı Dolgusu Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Göz Altı Işık Dolgusu diğer tüm Dolgu Uygulamaları gibi güvenli, konforlu ve etkili bir estetik tedavi yöntemidir. Buna rağmen tedavinin başarısı ve kişinin sağlığı için dikkat edilmesi gereken bazı durumlar vardır.

Gözaltı Işık Dolgusu Sonrası uzman doktor tarafından belirtilen ve dikkat edilmesi gereken hususlar arasında;

 • İlk gün bölgeye su değmemeli ve banyo yapılmamalıdır.
 • Yine ilk gün belirli aralıklarla işlem bölgesine buz kompres uygulanmalıdır.
 • Yine ilk 2 ila 3 gün alkol ve sigara kullanılmamalıdır.
 • İlk hafta hamam, sauna gibi aşırı sıcak ortamlara gidilmemelidir.

gösterilebilir.

Göz Altı Işık Dolgusu Avantajları

Göz Altı Işık Dolgusu günümüzde en sık talep edilen estetik tedavi yöntemlerinden birisidir. Kişiler göz altlarında yaşanan olumsuz durumların genel yüz görünümüne etki etmesi nedeniyle bu uygulamayı yaptırıp estetik, genç ve canlı yüz hatlarına sahip olmayı hayal eder.

Gözaltı Işık Dolgusu diğer tekniklere kıyasla avantajları arasında;

 • Herhangi bir kesi veya cerrahi işlem yapılmaması,
 • Kişinin ağrı ve sızı hissetmemesi,
 • İyileşme sürecinin çok hızlı olması,
 • Etkisini uygulama sonrası hemen göstermeye başlaması,
 • Kalıcılık süresinin diğer tekniklerden uzun olması,
 • Dolgu maddesi doğal olduğu için herhangi bir yan etkisi ve zararı olmaması,
 • Kişinin uygulama sonrası günlük hayatına kaldığı yerden devam etmesi,

belirtilebilir.

Göz Altı Işık Dolgusu Fiyatları

Gözaltı Dolgusu Fiyatları hakkında başvurduğunuz klinikler ve hastanelerden farklı ücretler duyabilirsiniz. Sağlık alanında yapılan uygulamalarda kişiyi muayene etmeden net bir fiyat vermek mümkün değildir.

Gözaltı Işık Dolgusu Fiyatları kişiden kişiye değişebilen durumlara bağlı olarak farklılıklar gösterebilmektedir. Bu durumlar arasında;

 • Hastanın yaşı ve genetik yapısı,
 • Kişinin göz altlarında var olan deformasyon durumu,
 • Tedavi için gerekli dolgu maddesi miktarı ve içeriği,
 • İyileşme ve arzu edilen sonuç için gereken seans sayısı,
 • Uygulamayı gerçekleştirecek uzman doktorun ve kliniğin tecrübesi,

gösterilebilir.

Göz Altı Işık Dolgusu ile ilgili detaylı bilgi almak, Dermatoloji Uzmanı Dr. Sibel DUYSAK tarafından muayene edilerek size en uygun olacak tedavi planını oluşturup işlemlere başlamak için  Hemen Bize Ulaşınız