Nazolabial Dolgu insanlarda yaşlanma veya farklı nedenlerle burun kenarından dudağa doğru giden bölgede ortaya çıkan çizgilerin yok edilmesini sağlayan estetik tedavi yöntemidir. Uygulama sonrası ağız çevresinde gençleşme görülürken istenilen Gülüş Estetiği sağlanır.

Nazolabial Çizgi veya Nazolabial Bölge olarak ifade edilen kişinin burun tabanı ve ağız köşesi arasında uzanan hat farklı nedenlerle deforme olmakta ve estetik kaygılara yol açmaktadır. İnsanlarda ağız ve yanak arasında bulunan bu bölge yüz estetiğinde etkin rol oynamaktadır.

Kadın veya erkek fark etmeksizin tüm bireylerde gençlik yıllarından itibaren var olan ve gülümseme anında daha belirgin hale gelen Nazolabial Çizgiler yaşlanma ile birlikte kırışıklık ve sarkma halini alarak estetiksek açıdan olumsuz bir görünüme neden olmaktadır.

Nazolabial Dolgu bu gibi durumlarda lokal olarak etkili sonuç veren ve istenilen estetik yüz görünümüne sahip olunmasına yardımcı olan Ameliyatsız Estetik Tedavi yöntemidir.

Bununla birlikte yanak, dudak veya diğer yüz bölgelerinde herhangi bir problem yaşamayan kişiler sadece Nazolabial Çizgileri belirgin olduğu için rahatsızlık yaşıyorsa yine Nazolabial Dolgu ile farklı hiçbir uygulamaya ihtiyaç duyulmadan problemlere neden olan çizgiler, oluklar ve kırışıklıklar yok edilir.

Kısacası Nazolabial Dolgu insanları olduğundan daha yaşlı ve yorgun gösteren çizgilerin güvenli, konforlu, etkili bir tedavi süreciyle giderilerek arzu edilen genç, dolgun, pürüzsüz ve çekici yüz hatlarının oluşmasına imkan sağlayan ameliyatsız estetik tedavi yöntemidir.

Dermatoloji alanında Uzman Dr. Sibel DUYSAK eliyle yapılan Nazolabial Dolgu sonucunda Nazolabial Bölge olarak adlandırılan alanda var olan çizgiler güvenli, konforlu ve etkili bir tedavi süreciyle giderilmektedir.

Uzman Doktor Sibel DUYSAK tarafından kaleme alınan bu yazının devamında Nazolabial Dolgu hakkında merak ettiğiniz tüm soruların yanıtlarını alabilir, Hemen Bize Ulaşarak randevu oluşturup burun bölgenizde var olan estetiksel problemlerden hızla kurtulabilirsiniz.

Nazolabial Dolgu Nedir?

Nazolabial Dolgu insanlarda burun kenarından dudağa doğru inen hatta genetik yapıya, yaşlanmaya veya farklı nedenlere bağlı oluşan çizgileri, olukları ve kırışıklıkları yok eden estetik tedavi yöntemidir.

Nazolabial Bölge veya Nazolabial Çizgi olarak ifade edilen, insanlarda yüzün ortasında oluşan bu kırışıklıklar zaman içerisinde gülme ve mimiklere bağlı olarak derinleşerek estetik anlamda olumsuz bir görünüme bürünmektedir.

İnsanların üzgün, yorgun, bitkin ve olduğundan yaşlı görünmesine neden olan bu çizgiler Nazolabial Dolgu sayesinde hızla giderilerek kişinin arzu ettiği estetik, genç ve pürüzsüz yüz görünümüne sahip olmasını sağlar.

Tedavi sırasında dolgu maddesi olarak doğal ve insan vücuduna zararı bulunmayan hyaluronik asit bazlı  ürünler kullanıldığı için Nazolabial Dolgu güvenli, konforlu ve etkili bir uygulama olarak bilinmekte, insanlar tarafından çok sık tercih edilmektedir.

Nazolabial Çizgi Nedir?

Nazolabial Çizgi insanlarda burun ve çene arasındaki bölgede dudakların her iki tarafından geçen katlanmalara verilen addır. İnsanlarda altta çene, üstte burun, yanlarda yanakların kaldığı alan Nazolabial Bölge olarak ifade edilmektedir.

İnsanlarda yaşlanma veya farklı nedenlerle yanaklarda sarkma, elmacık kemiklerinde düşme ve Nazolabial Çizgilerde derinleşme görülür. Bu durum genel yüz görünümünü estetik açıdan olumsuz etkilemektedir.

Nazolabial Çizgi Neden Oluşur?” veya her insanda rahatsız etmeyecek düzeyde var olan Nazolabial Çizgiler nasıl derinleşir ve kırışıklık halini alır sorusunun yanıtını;

 • Genetik yapı (Cilt tipi, Cilt kalınlığı, Yüzün Anatomisi)
 • Yaşlanma sonucunda yüzde oluşan sarkma ve çökme etkisi
 • Aşırı mimik kullanımı ve gülme
 • Yanlış uyku pozisyonu ve yastık kullanımı

şeklinde verebiliriz.

Bununla birlikte kadın veya erkek fark etmeksizin her yaştaki bireyde Nazolabial Çizgi oluşumu gözlemlenebilir. Genç yaşlarda özellikle gülümseme ile kendisini belli eden bu durum yaşlanma ile daha belirgin hale gelmektedir.

Nazolabial Dolgu sayesinde kişiyi estetiksel anlamda kaygılara sürükleyen bu durum hızla giderilerek hayal edilen pürüzsüz, estetik ve çekici yüz hatlarının oluşmasına katkı sağlanır.

Nazolabial Dolgu Kimlere Yapılır?

Yüzünde Nazolabial Çizgiler belirgin ve rahatsız edici hale gelen kişiler Nazolabial Dolgu yaptırarak bu problemden hızla kurtulabilir. Genellikle 30 yaş üzeri bireyler tarafından talep edilen bu uygulama 18 yaşını aşmış ve Nazolabial bölgede oluşan kırışıklık, oluk ve çizgilerden rahatsız olan herkese güvenle yapılabilir.

Nazolabial Dolgu insanların burnundan çenesine kadar olan hatta ağız çevresinde uzayıp giden ve estetiksel açıdan kişiyi rahatsız eden, olduğundan yaşlı ve mutsuz görünmesine yol açan kırışıklıkların giderilmesi için kadın veya erkek fark etmeksizin her bireye büyük bir konfor ve güven içerisinde yapılmaktadır.

Nazolabial Dolgu Nasıl Yapılır?

İnsanlar Nazolabial Bölge olarak adlandırılan alanda yani burun ve ağız kenarlarında oluşan çizgiler, oluklar, kırışıklıklar ve sarkmaların yok edilmesi için kliniğimize ulaşmakta, öncelikle uzman doktor tarafından muayene edilmektedir.

Muayene esnasında kişinin yaşadığı problem detaylı olarak ele alınırken Nazolabial Dolgu yapılmasına karar verilmesi halinde işlem bölgeleri, ihtiyaç duyulan dolgu maddesi miktarı belirlenerek tedavi planı hazırlanır.

Uygulama yapılacak bölge anti septik solüsyon ile temizlenerek anestezik krem sürülür. Bu sayede enjeksiyon sırasında ve sonrasında kişinin herhangi bir ağrı hissetmemesi sağlanır.

Nazolabial Dolgu kapsamında belirlenen bölgelere mikro iğneler veya kanül yardımıyla yeterli miktarda dolgu maddesi enjekte edilir. Enjeksiyon uygulaması uzman doktor eliyle ağız kenarlarından cilt altına girilerek ağrısız ve güvenli olacak şekilde yapılmaktadır.

Ortalama 20 ila 30 dakika süren Nazolabial Dolgu uygulaması sonrası kişi günlük hayatına kaldığı yerden devam edebilir. Uzman doktor tarafından klinik şartlarında yapılması halinde güvenli, konforlu ve etkili bir uygulama olan Nazolabial Dolgu sonrası kişi arzu ettiği estetik, güzel ve çekici yüz hatlarına sahip olmaktadır.

Nazolabial Dolgu Etkisini Ne Zaman Gösterir?

Nazolabial Dolgu tamamlandığı an gözle görülür derecede olumlu etkisini gösteren etkili bir estetik tedavi tekniğidir. Tedavi planıyla belirlenen etkinin %100 olarak görülmesi için 2 ila 4 haftalık bir süreç gerekmektedir.

Nazolabial Dolgu Ne Sıklıkla Yapılır (H3)

Nazolabial Dolgu tek seans ile arzu edilen sonuçların alınabildiği bir uygulamadır. Eğer hasta ilk seans sonrası istenilen yüz hatlarına sahip olursa sonraki 2 güçlendirme seansı 6 aylık aralıklarla, bundan sonraki koruma seansları ise 1 er yıl arayla yapılır.

Belirlenen bu periyotlarla uzman doktor kontrolünde yapılan Nazolabial Dolgu sayesinde elde edilen estetik yüz görünümünün korunması sağlanır.

Nazolabial Dolgu Kalıcılığı

Nazolabial Dolgu diğer tüm dolgu uygulamalarında olduğu gibi insan vücuduna herhangi bir zararı olmayan, doğal bir madde olan Hyaluronik Asit bazlı ürünlerin ihtiyaç duyulan bölgeye enjeksiyonu ile yapılmaktadır.

Bu madde zamanla vücut tarafından emilebildiği için Nazolabial Dolgu sonrası oluşan olumlu etki ömür boyu devam etmez. Kişiden kişiye değişmekle birlikte uygulama etkisini 12 ila 18 aylık bir süreçte korumaktadır.

Bununla birlikte Nazolabial Dolgu tekrarlanabilir bir uygulama olduğu için uzman doktor tarafından belirlenen periyotlarla tedavinin yapılması sonucunda oluşan olumlu etki ömür boyu kalıcı hale getirilebilir.

Nazolabial Dolgu Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Nazolabial Dolgu diğer tüm dolgu uygulamaları gibi güvenli, konforlu ve yüksek başarı oranına sahip bir tedavi tekniğidir. Buna rağmen uygulama sonrası uzman doktor tarafından belirtilen durumlara özen gösterilmesi kişinin sağlığı ve tedavinin başarısı için önemlidir.

Nazolabial Dolgu Sonrası dikkat edilmesi gereken durumlar arasında;

 • Uygulama sonrası bol bol su tüketilmelidir.
 • İlk gün belirli aralıklarla bölgeye buz kompres uygulanmalıdır.
 • Yine ilk gün bölgeye su değmemeli, duş alınmamalıdır,
 • İlk 24 saat kozmetik ürün kullanılmamalı, makyaj yapılmamalıdır.
 • İlk hafta hamam,sauna gibi sıcak ortamlardan uzak durulmalıdır.
 • İlk hafta alkol ve sigara kullanılmamasına özen gösterilmelidir.
 • Tedavi sonrası bölge güneş ışınlarına karşı muhafaza edilmelidir.

gösterilebilir.

Nazolabial Dolgu Fiyatları

Nazolabial Dolgu Fiyatları ile ilgili bilgi aldığınız kliniklerden farklı ücretler duyabilirsiniz. Özellikle sağlık alanında yapılan tedavilerde hastaya ön muayene yapılmadan kesin bir fiyat vermek doğru değildir.

Nazolabial Dolgu Fiyatları birçok faktöre bağlı olarak değişiklik göstermekle birlikte bu faktörleri;

 • Hastanın yaşı ve genetik yapısı,
 • Nazolabial bölgede var olan sorunların seviyesi,
 • Uygulama sırasında kullanılacak dolgu maddesi miktarı,
 • Tedaviyi yapacak uzmanın tecrübesi ve kliniğin tedavi geçmişi,

olarak ifade edebiliriz.

Nazolabial Dolgu ile ilgili detaylı bilgi almak, Dermatoloji Uzmanı Dr. Sibel DUYSAK tarafından muayene edilerek size en uygun olacak tedavi programını oluşturup işlemlere başlamak için  Hemen Bize Ulaşınız