Dermapen insanların yaşadıkları cilt problemlerinin tedavisi için aynı adla anılan özel bir cihaz kullanılarak uygulanan Ameliyatsız Estetik Tedavi yöntemidir. Özellikle insanların ciltlerinde var olan sivilce lekeleri ve renk uyumsuzlukları ve gözenek problemi  Dermapen uygulaması sayesinde tedavi edilmektedir.

Özellikle insanların yüzünde oluşan kırışıklıkların ve çizgilerin yok edilmesinde oldukça etkili sonuçlar sunan Dermalpen uygulaması ciltte var olan lekelerin tedavisinde de başarılı olmaktadır.

Dermapen uygulamasının etki mekanizmasını bir kaza sonrası insan vücudunda oluşan deformasyonların iyileşmesi için vücudun bölgeyi onarım sürecine alması gibi düşünebiliriz.

Dermapen tedavisi ile ciltte var olan izlerin ve kırışıklıkların giderilmesi için öncelikle bölgede kontrollü hasar oluşturulup sonra cildin kendisini iyileştirme mekanizması tetiklenerek arzu edilen canlı, genç ve pürüzsüz cilt yapısına ulaşılması amaçlanır.

Tedavi ile aynı adı taşıyan özel bir cihazın bu alanda uzman doktor tarafından kullanılması ile yapılan Dermapen uygulaması ile ciltte rahatsızlıklara neden olan sorunlu hücrelerin kendi kendisini yenilemesi ve düzeltmesi sağlanır.

Kişinin vücudunda elastin ve kolajen üretimini artıran bu uygulama sayesinde ciltte hızla iyileşme görülür. Dermapen tedavi seanslarının tamamlanması ile birlikte kişiler arzu ettikleri sıkı, pürüzsüz ve genç cilt yapısına kavuşmaktadır.

Dermatoloji alanında Uzman Dr. Sibel DUYSAK tarafından yapılan Dermapen uygulaması sonucunda cildinizde var olan kırışıklıklardan, çizgilerden ve deformasyonlardan hızla kurtularak arzu ettiğiniz genç, parlak ve pürüzsüz cilt yapısına güvenli, konforlu ve etkili bir tedavi süreciyle sahip olabilirsiniz.

Uzman Doktor Sibel DUYSAK tarafından kaleme alınan bu yazının devamında Dermapen uygulaması hakkında aklınıza takılan tüm soruların yanıtlarını alabilir, Hemen Bize Ulaşarak randevu oluşturup cildinizde yaşadığınız estetiksel sorunlardan kurtulabilirsiniz.

Dermapen Nedir?

Dermapen insanların cildinde oluşan çatlakların, kırışıklıkların, çizgilerin, renk eşitsizliklerinin, sivilce ve yara izlerinin giderilerek kişinin arzu ettiği estetik, pürüzsüz ve genç cilt yapısına ulaşması için yapılan estetik tedavi yöntemidir.

Dermapen tedavi sürecinde cildin kendi kendisini iyileştirme mekanizması tetiklenerek kişide var olan estetiksel problemlerin konforlu bir şekilde iyileştirilmesi sağlanır.

Görüntüsü bir kalemi andıran Dermapen Cihazı kullanılarak yapılan bu uygulama ile vücudun kolajen üretimi artırılarak yaşanan cilt sorunlarına çözüm bulunması amaçlanır.

Dermatoloji ve Medikal Estetik alanında uzman doktorlar tarafından özellikle cilt gençleştirme, kırışıklık ve çizgileri giderme, cilt lekeleri ve renk eşitsizliklerini , gözenekleri yok etme gibi amaçlarla kullanılan Dermapen uygulaması ile kişinin cilt kalitesinin artması ve daha genç görünmesi sağlanır.

Dermapen Nasıl Uygulanır?

Kliniğimize yaşadığı cilt problemlerinin tedavisi için ulaşan ve yapılan muayene sonucunda Dermapen uygulaması yapılmasına karar verilen kişilerin yaşadıkları rahatsızlıkların boyutuna bağlı olarak tedavi planları oluşturulur.

Dermapen adı verilen özel bir cihazın uzman doktor tarafından kullanımı ile uygulanan Dermapen tedavisi konforlu, güvenli ve etkili bir estetik tedavi tekniğidir.

Uygulama sırasında üzerinde çeşitli adetlerde  mikro iğne içeren Dermapen Cihazı tedavisi planlanan alanlara belirli periyotlarla uygulanır. İnsan cildinin üst tabakasına etki eden bu cihaz sayesinde kişinin cildinde gözenekler açılır.

Dermapen uygulaması ile cilt yüzeyinde bir yandan gözenekler açılırken diğer yandan cihazın uyguladığı titreşim ile cildin büyüme ve yenilenmesine katkı sağlayan elastin ve kolajen üretiminin tetiklenmesi sağlanır.

Cildin onarım sürecinde büyük rol oynayan bu hormonların salgılanmasının artması ile birlikte cilt rahatsızlıkları yaşanan bölgede hızla ve doğal bir iyileşme görülür. Uygulama sonrası az da olsa oluşan kızarıklıklar birkaç saat içerisinde kendiliğinden geçmekte, kişi tedavi sonrası günlük hayatına kaldığı yerden devam etmektedir.

Dermapen Seans Süreleri

Dermapen uygulaması sırasında kullanılan özel cihazın cilde etkisi sayesinde cildin onarım mekanizması tetiklenerek doğal yolla iyileşme sağlanmaktadır. Tedavi seans süreleri yaşanan cilt sorununa ve problemin yayıldığı alana göre değişiklik göstermektedir.

Dermapen uygulaması tedavi edilecek alanın boyutuna göre değişebilmekle birlikte ortalama 10 ila 20 dakika arasında tamamlanmakta, tedavi sonrası kişi günlük yaşantısına kaldığı yerden devam etmektedir.

Dermapen Kaç Seans Uygulanmalıdır?

Cildinde estetiksel açıdan problemler bulunan kişilere problemin türüne göre 4 haftalık periyotlarla ortalama 3 ila 8 seans arasında uygulanacak Dermapen tedavisi sonrasında arzu edilen genç, sıkı ve pürüzsüz cilt yapısına ulaşılabildiği gözlemlenmiştir.

Kişinin cildindeki rahatsızlığın ne olduğuna ve seviyesine bağlı olarak değişmekle birlikte genellikle 4 seansta istenilen sonuçlar alınmaktadır. Cildinde yoğun problemler bulunan hastalarda ise 6 ila 8 seans sonucunda arzu edilen sonuçlar elde edilmektedir.

Dermapen Etkisini Ne Zaman Gösterir?

Dermapen uygulandığı ilk gün dahi olumlu etkisini gösteren etkili bir cilt gençleştirme tedavisidir. Ortalama 1 ila 2 ay içinde herkes tarafından gözle görünür hale gelen olumlu sonuçlar 3. ayın tamamlanması ve tedavinin etkisini %100 göstermesi ile birlikte arzu edilen estetik, parlak ve sıkı cilt yapısına sahip olunmasını sağlar.

Dermapen Kalıcılık Süresi

Dermapen uygulaması ilk 2 seans ile birlikte olumlu etkilerini göstermeye başlayan etkili ve başarılı bir estetik tedavi yöntemidir. Bu uygulama sayesinde cildin gençleşmesi ve gözeneklerin küçülmesi sağlanmaktadır.

Dermapen uygulaması kişiden kişiye değişmekle birlikte olumlu etkisini ortalama 8 ila 12 aylık süreçte korumaktadır. Tekrarlanabilir bir tedavi olan Dermapen uzman doktor tarafından belirlenen periyotlarda yapılarak kalıcı hale getirilebilir.

Dermapen Acıtıyor mu?

Tıbbi uygulamalarda insanların hissettiği ağrı miktarı ve bu duruma karşı alınan önlemler kişiden kişiye farklılık göstermektedir. Çünkü her insanın ağrı eşiği farklıdır.

Ortalama ağrı eşiğine sahip bir birey Dermapen uygulaması sırasında ciddi bir ağrı ve sızı hissetmez. Ağrı eşiği daha düşük olan hastalar içinse işlem öncesi bölgeye anestezik krem sürülüp gerekli uyuşma sağlanarak ağrısız bir tedavi süreci geçirmesi amaçlanır.

Dermapen Yan Etkisi ve Zararları

Dermapen uygulaması sırasında herhangi bir ilaç kullanılmadığı, kesi işlemi yapılmadığı ve vücuda madde enjekte edilmediği için tamamen zararsız, doğal ve yan etkisi bulunmayan bir tedavi yöntemi olarak ifade edilebilir.

Tedavi sürecinde kontrollü şekilde düzenli olarak cilde temas ettirilen mikro iğneler hafif kızarıklık ve şişliğe yol açabilir. İyileşme sürecine katkısı olan bu temaslar nedeniyle oluşan bu durum kısa sürede kendiliğinden iyileşmektedir.

Dermapenin Avantajları Nelerdir?

Günümüzde çok sık tercih edilen estetik tedavi yöntemlerinde birisi olan Dermapen uygulaması birçok avantaj içermektedir. Uzman doktor kontrolünde yapıldığında güvenli, konforlu ve etkili bir tedavi yöntemi olan Dermapen tedavisi ile kişilere sunulan avantajlar arasında;

 • Ciltte var olan leke ve izleri kolayca temizlemesi ile cildin gençleşmesi,
 • Yumuşak, parlak ve pürüzsüz bir cilt yapısı elde edilmesi,
 • Cilt gençleştirme için kullanılabilen lazer uygulamalarında olduğu gibi ciltte soyulma, ısınma gibi tahrişe yol açan durumlara neden olmaması,
 • Koyu tenli cilt yapısına sahip kişilerde dahi başarılı sonuçların alınması,
 • Vücudun nispeten ulaşılması zor bölgelerine kolayca uygulanabilmesi,
 • Sivilce izleri, cilt lekeleri, kırışıklık ve çatlaklarda etkili sonuçlar sunması,
 • Tek başına uygulanabildiği gibi farklı estetik tedavi yöntemleri ile birlikte kombine edilerek de yapılabilmesi,

belirtilebilir.

Dermapen Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Dermapen Sonrası diğer tüm tıbbi tedavi yöntemleri sonrasında olduğu gibi uzman doktor tarafından belirtilen hususlara dikkat edilmesi hastanın sağlığı ve uygulamanın başarısı için çok değerlidir.

Dermapen Sonrası işlem yapılan bölgede kızarıklık, şişlik gibi durumlar oluşabilir. Birkaç gün içerisinde kendiliğinden iyileşebilen bu durumlar gerekmesi halinde doktor tarafından verilen kremlerin düzenli kullanılması ile geçmektedir.

Dermapen tedavisi yüz bölgesine uygulandıysa ilk hafta makyaj yapmamanız ve güneş ışınları ile uygulama bölgesinin direkt temas etmemesi çok önemlidir. Çok güneşli havalarda dışarı çıkmanız gerekirse mutlaka güneş kremi kullanmalısınız.

Dermapen Fiyatları

Dermapen Fiyatları hakkında bilgi almak için ulaştığınız kliniklerden ve hastanelerden farklı ücretler duyabilirsiniz. Bunun nedeni sağlık alanında yapılan çalışmalarda hasta muayene edilmeden net bir fiyat vermenin doğru ve mümkün olmamasıdır.

Dermapen Fiyatları birçok faktöre bağlı olarak değişiklik göstermekle birlikte bu durumlar arasında;

 • Kişinin genetik yapısı ve yaşı,
 • Hastanın cildinde var olan rahatsızlıkların çeşidi ve boyutu,
 • İyileşme için gerekli olacak seans sayısı,
 • Tedaviyi gerçekleştirecek doktorun ve kliniğin tecrübesi,

olarak belirtebiliriz.

Dermapen ile ilgili detaylı bilgi almak, Dermatoloji Uzmanı Dr. Sibel DUYSAK tarafından muayene edilerek size en uygun olacak tedavi planını oluşturup işlemlere başlamak için  Hemen Bize Ulaşınız...