Burun Dolgusu burun şeklinden memnun olmayan kişilere hayal ettikleri estetik burun yapısına sahip olmaları için uygulanan Ameliyatsız Burun Estetiği yöntemidir.

Herhangi bir cerrahi işlem ve kesi gerektirmeyen bu uygulama günümüzde burun yapısından rahatsız olan ve hayal ettiği estetik burun görünümüne ulaşmak isteyen kişiler tarafından en sık tercih edilen tedavi tekniğidir.

Burun Dolgusu uygulamaları Rinoplasti (Burun Estetiği Ameliyatı) ile kıyaslandığında çok daha güvenli ve konforlu bir tedavi yöntemidir. Tedaviyi yaptıran kişilerin neredeyse tamamının memnun kaldığı Burun Dolgusu günümüzde en sık tercih edilen Dolgu Uygulamasıdır.

İnsanlarda burun yapısı yüz estetiğini ve güzelliği direkt etkileyen bir faktördür. Bununla birlikte her insanın yüz hatlarına göre uyumlu olacak, doğal görünecek, kendisine özel bir burun yapısına sahip olmak istemektedir.

Burun Dolgusu ile kişinin yüz hatlarına en uygun, doğal ve şık görünen burun yapısı elde edilir. Bununla birlikte arzu edilen estetik burun yapısına sahip olunabilmesi için uygulamanın uzman doktor kontrolünde yapılması gerekmektedir.

Burun Dolgusu insanların burun bölgesinde yaşanan çökmeler, simetri bozuklukları, kontur eksiklikleri, kırışıklıklar, çizgiler ve izlerin cerrahi hiçbir işleme ihtiyaç duyulmadan yok edilmesini ve hayal edilen simetrik, pürüzsüz, yüz hatlarına uyumlu ve doğal görünümlü burun yapısına sahip olunmasını sağlar.

Burun Dolgusu uygulaması sonrasında hasta günlük hayatına kaldığı yerden devam edebilir. İnsanların özgüvenini yükselten bir işlem olan Burun Dolgusu sonrası sonuçlar istenilmesi halinde kolayca değiştirilebilir.

Dermatoloji alanında Uzman Dr. Sibel DUYSAK tarafından yapılan Burun Dolgusu sonucunda yaşadığınız burun yapısında var olan estetiksel rahatsızlıklar güvenli, konforlu ve etkili bir tedavi süreciyle iyileştirilmektedir.

Uzman Doktor Sibel DUYSAK tarafından kaleme alınan bu yazının devamında Burun Dolgusu hakkında merak ettiğiniz tüm soruların yanıtlarını alabilir, Hemen Bize Ulaşarak randevu oluşturup burun bölgenizde var olan estetiksel problemlerden hızla kurtulabilirsiniz.

Burun Dolgusu Nedir?

Burun Dolgusu günümüzde Ameliyatsız Burun Estetiği veya Ameliyatsız Rinoplasti olarak da ifade edilen, kişinin burun yapısında var olan ve estetiksel kaygılara yol açan olumsuz durumların giderilmesi için kullanılan estetik tedavi yöntemidir.

Burun insan yüzünün tam ortasında yer alan ve yüz estetiğini direkt olarak etkileyen bir vücut bölümüdür. Bu nedenle burun şeklinde var olan bozukluklar kişileri ciddi anlamda rahatsız etmekte, bu problemlerin tedavisi için çözüm aramalarına neden olmaktadır.

Burun Dolgusu günümüzde;

 • Burun şeklini değiştirme ve düzenleme,
 • Burun ucunu kaldırma,
 • Burun eğriliğini düzeltme,
 • Burun kemerini giderme,
 • Burun büyütme veya küçültme,

gibi işlemlerin en güvenli, konforlu ve etkili biçimde yapılabildiği Ameliyatsız Burun Estetiği tedavisi yöntemidir.

Modern teknolojinin sağlık alanına getirdiği yenilikler sonrası bu kadar yaygın ve etkili kullanılmaya başlanan Burun Dolgusu, burnunda yaşanan estetiksel problemleri cerrahi işlem olmadan tedavi edebilmek ve günlük hayatına hızla dönebilmek isteyen kişiler için kurtarıcı haline gelmiş bir tedavi yöntemi olarak açıklanabilir.

Burun Dolgusu Kimlere Yapılır?

Burun Dolgusu geçmiş yıllarda Burun Estetiği Ameliyatı yani Rinoplasti sonrası burun yapısında kalan ufak pürüzlerin giderilmesi için kullanılan bir yardımcı tedavi tekniğiydi. İlerleyen süreçte gelişim gösteren bu uygulama birçok burun estetiği sorununun çözümünde tek başına kullanılabilen etkili bir tedavi yöntemi haline gelmiştir.

Burun Dolgusu günümüzde 18 yaşını doldurmuş, kıkırdak gelişimini tamamlamış, kadın veya erkek fark etmeksizin burun yapısından estetik rahatsızlıklar hisseden tüm bireylere uygulanabilen güvenli, konforlu ve etkili bir Ameliyatsız Estetik Tedavi yöntemidir.

Özellikle “Burun Ameliyatı Olmaktan Korkuyorum” şeklinde düşünen ve benzeri görüş bildiren tüm bireyler için Burun Dolgusu en uygun çözüm olarak görülmektedir.

Burun Dolgusu Nasıl Yapılır?

Burun yapısında estetik açıdan kaygıları bulunan, hayal ettiği yüz ve burun hatlarına sahip olmak isteyen kişilerin klinik ortamında uzman doktor tarafından muayene edilmesi, beklentileri ve burun yapısındaki problemlerin analizi ile tedavi sürecine başlanır.

Kişinin burnu ve yüz hatları dijital olarak fotoğraflanır. Bu görseller üzerinde hasta ile istişare ederek neler yapılması gerektiği, en doğal ve estetik burun yapısının hangisi olacağına karar verilerek tedavi planı oluşturulur.

Burun Dolgusu kapsamında işlem yapılacak bölgeler anti septik solüsyon ile temizlenir. Ardından bu bölgelere anestezik krem sürülerek kişinin uygulama sırasında herhangi bir ağrı ve sızı hissetmemesi sağlanır.

Muayene sürecinde belirlenen bölgelere kişiye özel içeriğe sahip dolgu malzemesi ihtiyaç duyulan miktarda enjekte edilmektedir. Enjeksiyon mikro iğneler kullanılarak yapıldığı için herhangi bir iz kalmaz ve kişi ağrı hissetmez. Ortalama 20 ila 30 dakikalık süreçte uygulama tamamlanır.

Burun Dolgusu uygulamasında enjeksiyon tamamlandıktan sonra burun yapısını kontrol eden uzman doktor son dokunuşları yapar. Arzu ettiği estetik ve doğal burun yapısına kavuşan kişi günlük yaşantısına kaldığı yerden devam edebilir.

Burun Dolgusu Kalıcılığı

Burun Dolgusu esnasında enjekte edilen dolgu maddesinin özelliğine bağlı olarak geçici veya kalıcı sonuçlar sunabilmektedir. Uygulama sürecinde geçici sonuçlar vermesine rağmen doğal bir madde olduğu için genellikle hyaluronik asit bazlı ürünler kullanılmaktadır.

Burun Dolgusu uygulandığı kişinin yaşına, genetik yapısına ve burnundaki deformasyon miktarına göre değişmekle birlikte ortalama 12 ila 18 ay arasında kalıcılık sunmaktadır. Tekrar edilebilir bir uygulama olan Burun Dolgusu uzman doktor tarafından belirlenen periyotlarla uygulandığında elde edilen olumlu etki kalıcı hale gelmektedir.

Burun Dolgusu ile Neler Yapılabilir?

Burun Dolgusu insanlarda kemik yapısına müdahale edilmesini gerektirmeyen tüm estetik problemlerin tedavisinde etkili sonuçlar veren bir uygulamadır. Kişinin burun bölgesinde var olan kırışıklıklar, izler, simetrik bozukluklar, çizgiler, lekelenmeler, hacim kayıpları başta olmak üzere birçok estetik problem Burun Dolgusu ile hızla iyileştirilebilir.

Burun Dolgusu ile yapılabilecek işlemler arasında;

 • Burun eğriliği problemi giderilir,
 • Burun ucu kaldırılır,
 • Burun büyütülebilir,
 • Burun yapısı simetrik hale getirilir,
 • Burun, yüz, alın uyumu sağlanır,
 • Burun sırtı düzleştirilir,
 • Burun ve dudak arası belirginleştirilir,

gösterilebilir.

Burun Dolgusu sayesinde yukarıda belirttiğimiz gibi birçok estetik problem konforlu, güvenli ve etkili bir tedavi süreciyle iyileştirilmektedir. Burun kemiğine müdahale gerekmediği sürece en sağlıklı, kolay ve güvenli uygulamanın cerrahi işleme ihtiyaç duyulmadığı için Burun Dolgusu olduğu ifade edilmektedir.

Burun Dolgusu Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir?

Burun Dolgusu diğer tüm dolgu uygulamalarında olduğu gibi konforlu ve güvenli bir estetik tedavi tekniğidir. Tedavi sürecinde kullanılan dolgu maddesi doğal ve zararsız olduğu için herhangi bir yan etkisi olmayan Burun Dolgusu kişilere hızlı bir iyileşme süreci sunmaktadır.

Uygulama sonrası ilk 2 ila 3 gün bölgede kızarıklık, morluk ve şişlik olabilir. Bu süreçte işlemi gerçekleştiren uzman doktor ile irtibatta olunması, verilen ağrı kesicilerin kullanılması ve tedirgin edebilecek bir durum oluştuğunda irtibata geçilmesi çok değerlidir.

Burun Dolgusu Sonrası dikkat edilmesi gerekenler arasında;

 • İyileşme sürecinde bol bol su tüketilerek ödem oluşumuna engel olunmalıdır,
 • İlk 2 ila 3 gün bölgeye su değdirilmemeli, duş alınmamalıdır,
 • Yine ilk hafta alkol ve sigara tüketilmemelidir,
 • İlk hafta hamam, sauna gibi aşırı sıcak ortamlardan uzak durulmalıdır,
 • İşlem bölgesi güneş ışınlarından korunmalıdır,
 • Uyulama yapılan bölge çarpmalara, darbelere karşı muhafaza edilmelidir.

Burun Dolgusu Fiyatları

Burun Dolgusu Fiyatları hakkında bilgi almak için ulaştığınız klinikler ve hastanelerden farklı fiyatlar duyabilirsiniz. Özellikle sağlık alanında yapılan uygulamalarda hasta muayene edilmeden kesin bir fiyat vermek mümkün değildir.

Burun Dolgusu Fiyatları birçok duruma bağlı olarak değişiklik göstermekle birlikte bu durumlar arasında;

 • Kişinin genetik özellikleri ve yaşı,
 • Burun bölgesinde görülen deformasyon durumu,
 • Tedavi sürecinde kullanılacak dolgu maddesi çeşidi ve miktarı,
 • Uygulamayı gerçekleştirecek uzmanın ve kliniğin tecrübesi,

gösterilebilir.

Burun Dolgusu ile ilgili detaylı bilgi almak, Dermatoloji Uzmanı Dr. Sibel DUYSAK tarafından muayene edilerek size en uygun olacak tedavi programını oluşturup işlemlere başlamak için Hemen Bize Ulaşınız