Elmacık Dolgusu kişinin yanak bölgesinde ve elmacık kemiklerinde genetik yapı, yaşlanma veya farklı sebeplere bağlı olarak görülen, kişiyi estetiksel açıdan kaygılara sürükleyen problemlerin güvenli, konforlu ve etkili bir süreçle iyileştirilmesini sağlayan estetik tedavi yöntemidir.

Günümüz toplumunda elmacık kemikleri pürüzsüz, parlak ve net olan bireyler daha çekici ve güzel olarak görülmektedir. Elmacık Kemiği Dolgusu olarak da ifade edilen bu uygulama sayesinde erkek veya kadın fark etmeksizin insanlar arzu ettikleri genç, güzel ve çekici yüz yapısına sahip olabilirler.

İnsanlarda Elmacık Kemikleri yaşlanma, genetik faktörler, hızlı kilo alışverişi gibi durumlar sonucunda olumsuz etkilenmekte, elmacık kemikleri üzerindeki cilt bölgesinde çizgiler, sarkmalar, kırışıklıklar ve çökmeler meydana gelmektedir.

Bu durum insanların yüz bölgesinin görünümüne olumsuz yansımakta, kişiyi olduğunda daha yaşlı ve bitkin göstermektedir. Elmacık Kemiği Dolgusu ile var olan çizgilerin, kırışıklıkların, sarkmaların yok edilmesi ve yaşla birlikte varolan hacim kayıplarının telafisi ile birlikte kişi genç, canlı ve alımlı yüz hatlarına sahip olur.

Elmacık Dolgusu uygulama esnasında herhangi bir kesi işlemi yapılmayan ameliyatsız estetik tedavi yöntemidir. Bu sayede güvenli ve konforlu bir tedavi olarak bilinmekte, yanak bölgesinde deformasyonlar oluşan kişiler tarafından çok sık tercih edilmektedir.

Bununla birlikte geçirilen kaza veya travmalar sonrası yüz bölgesinde oluşan hasarlar Yüz Dolgusu ve Elmacık Kemiği Dolgusu kombine edilip uygulanarak hızla iyileştirilebilir. Kişinin yüz bölgesinde var olan izler tamamen yok edilerek arzu edilen estetik görüntüye ulaşılır.

Dermatoloji alanında Uzman Dr. Sibel DUYSAK kontrolünde uygulanan ve etkisi tüm dünyada kanıtlanmış Elmacık Dolgusu sonucunda kişilerin arzu ettikleri genç, çekici, pürüzsüz yüz ve cilt görünümüne sahip olmalarına yardımcı olunmaktadır.

Uzman Doktor Sibel DUYSAK tarafından kaleme alınan bu yazıda Elmacık Kemiği Dolgusu ile ilgili aklınıza takılan tüm soruların yanıtlarını bulabilir, Hemen Bize Ulaşarak randevu alıp yüz bölgenizde ve elmacık kemiklerinizde yaşadığınız estetiksel sorunlardan hızla kurtulabilirsiniz.

Elmacık Dolgusu Nedir?

Elmacık Dolgusu insanların yüzünde ve elmacık kemiklerinde farklı nedenlerle oluşan, estetik açıdan huzursuzluk yaratan sorunların güvenli, konforlu ve etkili bir süreçle iyileştirilmesini amaçlayan Elmacık Kemiği Dolgusu olarak da ifade edilen estetik tedavi yöntemidir.

Elmacık Kemiği Dolgusu insanlarda özellikle elmacık kemikleri ve çevresinde oluşan;

  • Sarkmalar, çökmeler ve hacim kayıplarının giderilmesi,
  • Cilt üzerindeki çizgiler ve kırışıklıkların yok edilmesi,
  • Genetik faktörlere bağlı şekil bozukluklarının düzeltilmesi,
  • Kaza veya travma sonrası ortaya çıkan hasarların giderilmesi,

ve tüm bu değişimler sonucunda arzu edilen estetik ve çekici yüz görünümüne ulaşılması için kullanılan estetik amaçlı uygulamadır.

Elmacık Dolgusu sırasında etken madde olarak hyaluronik asit bazlı dolgu maddesi, yağ enjeksiyonu veya kök hücre destekli yağ enjeksiyonu tercih edilebilir. Tüm bu maddeler başarılı sonuçlar veren ve insan vücuduna herhangi bir zararı olmayan karışımlardır. İşlem esnasında hangi maddenin kullanılacağına uzman doktor karar verir.

Elmacık Dolgusu Neden Yapılır?

Elmacık Kemiği Dolgusu estetik yüz hatlarına sahip olmak isteyen kişilerde bu duruma engel olan bölgelerden birisi Elmacık Kemikleri ise uygulanmaktadır. Elmacık kemiği insanlarda yanağın hemen üstünde gözün altına kadar olan belirgin ve eklemsiz alana verilen addır.

Günümüz güzellik anlayışında ve diğer insanların bakış açısında dolgun, parlak ve pürüzsüz elmacık kemiklerine sahip olan kişiler daha güzel ve çekici olarak algılanmaktadır.

Elmacık Kemiği Dolgusu ile yaşlanma veya farklı sebeplerle elmacık kemiklerinde ve yanak bölgesinde kırışıklıklar, çizgiler, sarkmalar ve çökükler oluşan kişilerin bu sorunları giderilerek arzu ettikleri estetik görünüme ulaşmaları hedeflenmektedir.

Yüksek başarı oranına sahip, güvenilir ve kolay uygulanabilir bir tedavi yöntemi olarak ifade edilen Elmacık Dolgusu uzman doktor kontrolünde yapıldığı taktirde kişilerin arzu ettikleri yüz, yanak ve elmacık kemiği görünümüne ulaşmasına imkan tanımaktadır.

Elmacık Dolgusu Nasıl Yapılır?

Elmacık kemiklerinde yaşanan deformasyonlardan ve bu durumun yüz hatlarına estetik açıdan olumsuz etkisinden duyduğu rahatsızlık sonucu kliniğimize ulaşan kişiler öncelikle uzman doktor tarafından muayene edilerek tedavi planları oluşturulur.

Elmacık Kemiği Dolgusu yapılmasına karar verilen kişilerde öncelikle tedavi planıyla işlem görmesi kararlaştırılan alanlar anestezik krem sürülerek uyuşturulur. Bu sayede uygulama sürecinde kişinin herhangi bir ağrı ve sızı hissetmemesi sağlanır.

Elmacık Dolgusu kişiye en uygun dolgu maddesi kullanılarak (genellikle hyaluronik asit bazlı maddeler tercih edilir) yapılmaktadır. Elmacık kemikleri üzerindeki sorunlar yaşanan bölgelere ihtiyaç duyulan miktarda dolgu maddesi mikro iğneler kullanılarak enjekte edilir.

Bu süreç sonunda tamamlanan ve oldukça güvenli, konforlu, etkili bir tedavi yöntemi olarak bilinen Elmacık Dolgusu sonrası kişi günlük yaşantısına kaldığı yerden devam edebilir.

Elmacık Dolgusu Kalıcılığı

Elmacık Kemiği Dolgusu diğer tüm dolgu uygulamalarında olduğu gibi doğal ve vücut tarafından emilebilen etken madde kullanılarak yapıldığı için sonuçları ömür boyu kalıcılık göstermeyen bir estetik tedavi tekniğidir.

Kişinin genetik özellikleri ve problem yaşanan bölgenin durumuna göre değişmekle birlikte ortalama 12 ila 18  aylık süre sonunda uygulama etkisini yitirmektedir. Bununla birlikte belirli periyotlarla tekrar edilmesinde bir sakınca bulunmayan Elmacık Dolgusu uzman doktor tarafından belirlenen sıklıkta yapılarak ömür boyu olumlu etkileri kalıcı hale getirilebilir.

Elmacık Dolgusu Kimlere Yapılır?

Elmacık Kemiği Dolgusu kadın veya erkek fark etmeksizin 18 yaşını doldurmuş ve elmacık kemiklerinin görünümünden rahatsızlık duyan tüm bireylere yapılabilen konforlu ve güvenli bir estetik tedavi yöntemidir.

Özellikle 40 yaşından küçük olan ve kaza, travma, genetik faktörler veya farklı nedenlerle elmacık kemiği bölgesinde estetiksel problemler bulunan kişilerde arzu edilen görünümün elde edilmesi içi en sık tercih edilen yöntem Elmacık Kemiği Dolgusu olmaktadır.

Yaşı veya cinsiyeti fark etmeksizin orta yüz bölgesinde farklı nedenlerle hacim kayıpları oluşmuş kişilerde V Shape Yüz şekli olarak adlandırılan ve birçok kişinin sahip olmak istediği yüz yapısının oluşması için Elmacık Dolgusu uygulanabilir.

Özetle Elmacık Kemiği Dolgusu estetik yüz hatlarına sahip olmak isteyen ve elmacık kemiklerinin görünümünden rahatsızlık duyan herkese güvenle uygulanabilen bir tedavi tekniğidir. Uygulama sonrası özellikle kadınlar allık sürdüklerinde muazzam derece çekici, dolgun ve canlı elmacık kemikleri ve yüz hatlarına sahip olabilmektedir.

Dolgu Uygulamalarının Klasik Cerrahiye Göre Avantajları

Elmacık Kemiği Dolgusu diğer tüm Dolgu Uygulamaları gibi etken madde olarak genellikle hyaluronik asit kullanılan ve bu sayede insan vücuduna herhangi bir yan etkisi bulunmayan bir tedavi yöntemidir.

Uygulama sürecinde dışarıdan doğal olmayan hiçbir maddenin alınmaması ve anestezi kullanılmaması Dolgu Uygulamaları ile klasik cerrahi işlemler arasındaki en belirgin farklardan birisidir.

Bununla birlikte Elmacık Dolgusu ve diğer Dolgu Uygulamalarının tümü uzman doktor tarafından klinik şartlarında yapılması halinde risksiz, kolay ve yüksek başarı oranına sahip estetik tedavi yöntemleridir.

Cerrahi hiçbir işleme ve kesiye ihtiyaç duyulmadan tamamlanan Elmacık Kemiği Dolgusu sonrasında kişinin günlük hayatına hemen devam edebilmesi de çok değerli bir durumdur.

Elmacık Dolgusu Fiyatları

Elmacık Kemiği Dolgusu Fiyatları ile ilgili bilgi almak için ulaştığınız klinikler ve hastanelerden farklı fiyatlar duyabilirsiniz. Özellikle sağlık alanında yapılan uygulamalarda hasta muayene edilmeden doğru bir fiyat belirlemek mümkün değildir.

Elmacık Kemiği Dolgusu Fiyatları 2022 yılında kişiden kişiye farklılıklar gösterebilen bir durum olmakla birlikte bu farkların oluşmasına neden olan faktörler arasında;

  • Kişinin genetik yapısı ve yaşı,
  • Hastanın yüz bölgesinde ve elmacık kemiklerinde var olan deformasyon durumu,
  • Tedavi için gerekli seans sayısı ve kullanılacak madde miktarı,
  • Uygulamayı gerçekleştirecek doktorun ve kliniğin tecrübesi,

gösterilebilir.

Elmacık Kemiği Dolgusu ile ilgili detaylı bilgi almak, Dermatoloji Uzmanı Dr. Sibel DUYSAK tarafından muayene edilerek size en uygun olacak tedavi planını oluşturup işlemlere başlamak için  Hemen Bize Ulaşınız…