BBL Forever Young Tedavisi insanların cildinde yaşlanma nedeniyle oluşan estetiksel problemlerin yeni nesil ışık teknolojisinden faydalanarak giderildiği ve kişinin hayal ettiği genç, parlak, canlı ve pürüzsüz cilt yapısına kavuşmasının sağlandığı Ameliyatsız Estetik Tedavi yöntemidir.

BBL Forever Young uygulamasında BBL Lazer teknolojisinden destek alınarak kişilerin istedikleri cilt ve yüz görünümüne sahip olması sağlanır. İşlem sonrası daha parlak, gergin, nemli ve pürüzsüz cilt yapısına sahip olan kişilerde estetik açıdan ciddi değişimler görülmektedir.

BBL Forever Young tedavisi özellikle yaşlanmanın olumsuz etkilerine karşı büyük bir direnç gösteren, sadece cilt yüzeyinde değil genetik seviyede dahi birçok olumlu değişime neden olan modern estetik tedavi tekniğidir.

Günümüz şartlarında hava kirliliği, güneş ışınları, alkol ve sigara kullanımı gibi çevresel etmenlerin yaşlanmanın kronik sonuçları ile birleşmesi cildin olumsuz etkilenmesine ve estetik açıdan istenmeyen sonuçların ortaya çıkmasına yol açmaktadır.

BBL Forever Young Tedavisi cilt yapısında var olan estetiksel problemlerin giderilmesini sağlarken aynı zamanda bu durumlara yol açan genlere de etki edip yaşlanmanın sonuçlarını geciktirmektedir. Bu durum ciltte çizgilerin, lekelerin, kırışıklıkların, sarkmaların oluşmasını engellerken aynı zamanda cildin elastik yapısının ve nemli halinin korunmasını sağlar.

BBL Forever Young tedavisi esnasında cilde uygulanan BBL Lazer ışınları derinin üst kısmında ısınmaya neden olur. Bu ısınma cilt altına etki ederek elastin ve kolajen üretimini destekler. Bu durum cildin doğal yollarla yenilenmesini ve gençleşmesini sağlar.

Dermatoloji alanında Uzman Dr. Sibel DUYSAK tarafından yapılan BBL Forever Young uygulaması sonucunda cilt yapısında var olan tüm estetik problemler güvenli, konforlu ve etkili bir tedavi süreciyle giderilmektedir.

Uzman Doktor Sibel DUYSAK tarafından kaleme alınan bu yazının devamında BBL Forever Young Tedavisi hakkında merak ettiğiniz tüm soruların yanıtlarını alabilir, Hemen Bize Ulaşarak randevu oluşturup hayal ettiğiniz genç, parlak ve pürüzsüz cilt yapısına ulaşabilirsiniz.

BBL Forever Young Nedir?

BBL Forever Young insanların cildinde yaşlanma veya farklı nedenlerle ortaya çıkan estetiksel problemlerin BBL (Broad Band Light) Lazer kullanılarak giderildiği güvenli, konforlu ve etkili  bir estetik tedavi yöntemidir.

Kişinin vücudunda elastin ve kolajen üretimini tetikleyen BBL Forever Young uygulaması sonucunda ciltte var olan deformasyonların giderilerek hayal edilen parlak, genç ve pürüzsüz cilt yapısına ulaşıldığı görülmektedir.

BBL Forever Young tedavisi oldukça hızlı ve etkili sonuçlar sunan, işlemler sırasında kişinin herhangi bir ağrı ve sızı hissetmediği bir uygulama olduğu için günümüzde çok sık tercih edilmektedir. Tedavi sonrası kişi günlük hayatına kaldığı yerden devam edebilir.

BBL Forever Young Hangi Amaçlarla Kullanılır?

BBL Forever Young uygulaması özellikle insan vücudunda çevrenin olumsuz etkilerine karşı daha korumasız olan el, yüz, boyun, dekolte bölgesi gibi alanlarda yaşanan estetiksel problemlerin neredeyse tamamının hızla iyileştirildiği bir estetik tedavi yöntemidir.

Elastin ve Kolajen üretimini tetikleyerek doğal yollarla cildin gençleştirilmesinin sağlandığı BBL Forever Young tedavisinin etki ettiği durumlar arasında;

 • Cildin Sıkılaştırması (Sarkma ve olukların giderilmesi)
 • Kırışıklık ve Çizgilerin Giderilmesi
 • Gözeneklerin Küçültülmesi
 • Renk Tonunun Eşitlenmesi (Pigment düzensizliğinin giderilmesi)
 • Lekelerin Yok Edilmesi (Güneş, yaşlanma, doğum ile oluşan lekeler)
 • Kırmızı Yanak (Rozasea) Tedavisi
 • Sivilce ve Akne İzlerinin Giderilmesi
 • Kılcal Damar Çatlaklarının Yok Edilmesi

gösterilebilir.

BBL Forever Young tedavisi ile kişinin cildinin yenilenmesi ve gençleştirilmesi hedeflenerek yukarıda belirtilen problemler veya var olan farklı sorunların ortadan kaldırılması sağlanır.

BBL Forever Young Etkisi

BBL Forever Young uygulamasının temel etki mekanizması yaşlanmış ve deforme olmuş hücrelerin yok edilerek yerlerini genç hücrelerin almasıdır. Bu sayede kişinin yaşadığı estetik problem çeşidine bakılmaksızın tüm sorunların giderileceği bilinmektedir.

BBL Forever Young Tedavisi ile genişlemiş, yüzeye çıkmış damarların silinmesi sayesinde ciltteki kılcal damar ve kırmızı yüz sorunu ortadan kaldırılır. Ayrıca lekelenme olan bölgelere uygulanan geniş bant ışığını içinde hapseden bölge yavaş yavaş yok olurken leke sorunu da yerine gelen taze deri ile giderilmiş olur.

Belirtmeye çalıştığımız husus BBL Forever Young tedavisinin yaşanan problemin türüne ve boyutuna göre farklı etki mekanizmaları bulunmaktadır. Uygulamanın hangi teknikle ve nasıl yapılacağına uzman doktor muayene sonrası karar vermektedir.

BBL Forever Young Nasıl Yapılır?

Cildinde estetiksel kaygılara ve rahatsızlıklara neden olan durumlardan dolayı kliniğimize ulaşan kişiler öncelikle uzman doktor tarafından muayene edilerek yaşanan sorunlar net olarak tespit edilir. Kişiye özel ayarlarla uygulanan BBL Forever Young tedavisinin nasıl uygulanması gerektiğine karar verilerek tedavi planı oluşturulur.

BBL Forever Young tedavisine başlamadan önce işlem yapılacak bölgeler anti septik solüsyon ile temizlendikten sonra anestezik krem sürülür. Bu sayede uygulama sürecinde kişinin herhangi bir ağrı ve sızı hissetmesi engellenir.

Ortalama 30 dakika süren tedavi esnasında BBL Lazer ışınının deriye daha fazla etki etmesi için ultrason jeli kullanılır. Kişinin yaşadığı cilt sorununa ve cilt yapısına özel olarak seçilen filtreler ile uygulanan BBL Lazer tüm sorunlu bölgede uygun süre gezdirilir.

BBL Forever Young uygulaması uzman doktor tarafından klinik şartlarında yapıldığında insan vücuduna hiçbir zararı olmayan güvenli, konforlu ve etkili bir tedavi yöntemidir. Uygulama sonrası kişi günlük hayatına kaldığı yerden devam edebilir.

BBL Forever Young Ne Kadar Sürer?

BBL Forever Young uygulaması kişinin genetik yapısına ve tedavi edilecek bölgenin boyutuna göre değişmekle birlikte ortalama 30 ila 40 dakika arasında tamamlanmaktadır. Bu süreçte cilde yüksek yoğunluktaki BBL Lazer ışınları kısa süreli atımlarla uygulanır.

BBL Forever Young tedavisi sonrası kişinin cildinde var olan lekeler, kırışıklıklar, çiller, çizgiler, renk düzensizlikleri, güneş hasarları gibi pek çok problem yok edilerek hayal edilen pürüzsüz, parlak ve genç cilt yapısına sahip olunmasına yardımcı olunur.

BBL Forever Young Kaç Seans Uygulanır?

BBL Forever Young uygulaması kişiden kişiye değişmekle birlikte 2 ila 4 hafta aralıklarla ortalama 3 ila 5 seans yapılması halinde istenilen sonuçların alındığı tedavi yöntemidir. Bununla birlikte kişinin cildindeki problemlerin çeşidi, seviyesi ve kişinin cilt tipine bağlı olarak seans sayısında değişiklik olabilir.

BBL Forever Young Cildin Yaşlanmasını Durdurabilir mi?

BBL Forever Young tedavisi ile arzu ettiği sonuçları elde eden kişiler yılda en az 1 kez olmak üzere aksatmadan bu uygulamayı devam ettirmesi halinde cildin yaşlanmasını net bir şekilde durdurabilirler. Bu durum klinik çalışmalarla kanıtlanmıştır.

1o yıllık bir süreçte düzenli olarak BBL Forever Young tedavisi görmüş hastalarda 8 ila 15 yaş arası olduğu yaştan daha genç görünme, sağlıklı bir cilde sahip olma durumu gözlenmiştir. Bu 10 yıllık inceleme sonucunda nerdeyse tedaviye başlanan halinden bile daha genç görünen kişiler olmuştur.

BBL Leke Tedavisi Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

BBL Forever Young Tedavisi diğer medikal estetik uygulamalar gibi güvenli ve konforlu bir tedavi yöntemidir. Her sağlık uygulaması sonrası olduğu gibi BBL Forever Young Sonrası da uzman doktor tarafından belirtilecek durumlara kişinin sağlığı ve tedavinin başarısı için özen göstermesi gerekmektedir.

BBL Forever Young Sonrası dikkat edilmesi gereken durumlar arasında;

 • İlk 24 saat belirli aralıklarla buz kompres uygulayarak bölgeyi rahatlatın.
 • İlk gün bölgeye su temas ettirmeyin, duş almayın.
 • Cildi agresif bir şekilde ovmayın, masaj yapmayın ve darbelerden korunun.
 • Sonraki süreçte doktorunuz tarafından belirlenen müddetçe bölgeyi soğuk ve sıcak sudan koruyun, ılık su ile cildinizi arındırın.
 • Erkekler için yüz bölgesine yapılan uygulamalarda ilk hafta tıraş olunmaması gerekir.
 • Uzman doktor tarafından belirlenen süreçte makyaj yapılmamalı; sivilce kremleri, kokulu losyonlar ya da sabunlar cilde temas ettirmeyin.
 • Aşırı terlemeye neden olacak aktivitelerden uzak durun.
 • Sauna, hamam gibi aşırı sıcak ortamlardan uzak durun, havuz gibi enfeksiyona açık alanlara gitmeyin.
 • Uygulama sonrası ilk hafta cildinize güneş ışınlarının direkt temas etmesine engel olun.

gösterilebilir.

BBL Forever Young Fiyatları

BBL Forever Young Tedavisi Fiyatları hakkında bilgi almak için ulaştığınız kliniklerden farklı fiyatlar duyabilirsiniz. Özellikle sağlık alanında yapılan uygulamalarda hasta muayene edilmeden kesin bir fiyat vermek doğru değildir.

BBL Forever Young Fiyatları birçok etmene bağlı olarak değişiklik göstermekle birlikte bu etmenler arasında;

 • Kişi genetik özellikleri ve yaşı,
 • Cilt sorunlarının durumu ve bulunduğu vücut bölgesi,
 • İyileşme için gerekli olan seans sayısı,
 • Tedaviyi gerçekleştirecek uzmanın ve kliniğin tecrübesi,

gösterilebilir.

BBL Forever Young ile ilgili detaylı bilgi almak, Dermatoloji Uzmanı Dr. Sibel DUYSAK tarafından muayene edilerek size en uygun olacak tedavi programını oluşturup işlemlere başlamak için Hemen Bize Ulaşınız