BBL ile Damar Tedavisi insanların cildinde farklı nedenlerle gözle görünür hale gelmiş kan damarları ve kılcal damarların ortadan kaldırılması ile arzu edilen genç, canlı, pürüzsüz ve parlak cilt görünümüne sahip olunmasının hedeflendiği estetik tedavi yöntemidir.

İnsanlarda cilt yüzeyine yakın bazı damarlar farklı sebeplerle görünür hale gelmekte, bu durum tıbbi açıdan çok büyük problemlere yol açmasa dahi estetiksel açıdan kişinin ciddi kaygılar yaşamasına neden olmaktadır.

Kişinin genetik yapısının neden olabildiği bu durum akne problemi yaşamış veya gül hastalığı bulunan kişilerde de oldukça sık görülmektedir. BBL ile Damar Tedavisi bu problemi yaşayan kişiler için en güvenli, konforlu ve etkili tedavi tekniği olarak bilinmektedir.

BBL ile Damar Tedavisi uygulamasında BBL Lazer ışınları uzman doktor kontrolünde direkt problemli bölgelere uygulanarak cilt yüzeyinde kişiyi rahatsız eden damar görünümü yok edilir. Tedavi sürecinde incelmiş damarlar giderilip rahatsızlık görülen damarlara giden kan akış kesilerek estetiksel sorunların önüne geçilmesi amaçlanır.

Günümüzde birçok farklı cilt rahatsızlığının tedavisinde ilk akla gelen teknik olan BBL Lazer cilt yüzeyinde oluşan damarların giderilmesi içinde en güvenli, konforlu ve etkili tedavi yöntemi olarak ifade edilmektedir. Bu tedavi cilt üzerinde oluşan damarlanma görüntüsünü yok ederek kişinin canlı, pürüzsüz ve parlak bir cilt yapısına kavuşmasını sağlar.

BBL Lazer ile Damar Tedavisi cerrahi herhangi bir işleme ihtiyaç duyulmayan, kesi yapılmayan bir uygulama olduğu için ağrısız ve güvenli bir teknik olarak ifade edilmektedir. Tedavi süreci BBL Lazer ışınının damar içerisinde tutulması, damarın kontrollü parçalanması ve vücuttan atılması prosedürüne bağlı olarak ilerlemektedir.

BBL ile Damar Tedavisi kapsamında ciltteki kan damarları ve kılcal damarların deri yüzeyinde oluşturduğu estetiksel görünüm bozuklukları düzeltilirken aynı zamanda ciltte bulunan lekeler, renk düzensizlikleri, izler, kırışıklıklar gibi estetik problemler de hızla iyileştirilerek arzu edilen genç, canlı ve pürüzsüz cilt yapısına sahip olunması sağlanır.

Dermatoloji alanında Uzman Dr. Sibel DUYSAK tarafından yapılan BBL ile Damar Tedavisi sonucunda cilt yapısında var olan tüm estetik problemler güvenli, konforlu ve etkili bir tedavi süreciyle giderilmektedir.

Uzman Doktor Sibel DUYSAK tarafından kaleme alınan bu yazının devamında BBL Lazer ile  Damar Tedavisi ile ilgili merak ettiğiniz tüm soruların yanıtlarını alabilir, Hemen Bize Ulaşarak randevu oluşturup arzu ettiğiniz genç, canlı ve pürüzsüz cilt yapısına ulaşabilirsiniz.

BBL ile Damar Tedavisi Nedir?

BBL ile Damar Tedavisi insanların cildinde farklı nedenlerle kan damarları ve kılcal damarların görünür hale gelmesi ve bu durumun yol açtığı estetik kaygıların giderilmesi için modern teknoloji ürünü BBL Lazer ışınlarının kullanıldığı Ameliyatsız Estetik Tedavi yöntemidir.

Bu tedavi kapsamında kişinin yüzünde veya farklı vücut bölgelerinde oluşan damar görüntüsü BBL Lazer uygulamasının güvenli ve konforlu tedavi süreciyle giderilmektedir. Tedavi süreci hasta açısından basit, rahat ve başarılı geçmektedir.

BBL Lazer ile Damar Tedavisi sırasında kanda bulunan oksihemoglobin maddesine etki edilerek istenilen sonuçların alınması sağlanır. Lazer ışınlarının damar görünümü oluşan bölgeye uygulanması ile bu madde ve dolayısıyla damar içerisinde akan kan ısınır. Damarda kontrollü aşınmaya yol açan bu durum sayesinde damarlaşma görünümü zamanla kaybolur.

BBL ile Damar Tedavisi her boyutta damar için başarılı sonuçlar veren bir estetik uygulama olmakla birlikte özellikle geniş çaplı ve ciddi estetik bozukluklara yol açan damarlarda daha hızlı sonuç verir. Bunun en büyük nedeni damarın boyutunun artması ile içerisinde bulunan oksihemoglobin miktarının da artmasıdır.

Herhangi bir anestezi uygulaması gerekmeden hastaya yapılabilen BBL Lazer ile Damar Tedavisi bu özelliği sayesinde de kişiler tarafından çok sık tercih edilir hale gelmiştir. Tedavi sonrası kişi günlük yaşantısına ve iş hayatına kaldığı yerden devam edebilir.

BBL ile Damar Tedavisi Hangi Durumlarda Kullanılır?

BBL ile Damar Tedavisi günümüzde kan damarları ve kılcal damarlarda oluşan problemler cilt yüzeyine yansıması nedeniyle kişinin cildinde görülen estetik bozuklukların tedavisi için kullanılmaktadır. Bunun yanı sıra BBL Lazer uygulaması ile kişinin cildinde yaşanan birçok estetik problem giderilmektedir. BBL Lazer ile iyileştirilebilen cilt rahatsızlıkları arasında;

  • Küçük damarlar ve kılcal damar çatlakları gibi vasküler lezyonlar,
  • Cilt yüzeyindeki genel estetiksel problemler,
  • Cilt yapısında oluşan renk geçişleri ve cildin kendi renginin kaybolması,
  • Yaşlanma, güneş ışınları veya farklı nedenlerle cilt yüzeyinde oluşan lekeler,
  • Cilt yapısında oluşan kırışıklıklar, çizgiler ve sarkmalar,

bulunmaktadır.

BBL ile Damar Tedavisi Nasıl Yapılır?

Cilt yüzeyinde oluşan damar görüntüsünden duyduğu rahatsızlık nedeniyle kliniğe ulaşan kişiler öncelikle Uzman Dermatolog tarafından muayene edilmektedir. Kişinin yaşadığı problem ve işlem yapılacak bölgelerin tespiti bu muayene sürecinde yapılmaktadır.

BBL ile Damar Tedavisi kişinin genetik yapısı, cilt özellikleri, kılcal damar boyutu, şekli, rengi gibi birçok farklı metriğin göz önünde bulundurularak uygun lazer başlığı, frekansı ve yoğunluğunun belirlenip yapıldığı bir tedavi tekniğidir. Kişinin sağlığı ve tedavinin başarısı için alanında uzman doktorların kontrolünde yapılması gerekmektedir.

BBL Lazer ile Damar Tedavisi kişiye uygun yoğunlukta lazer ışınının cilt yüzeyinde damar görünümü oluşan bölgeye uygulanması sonucu istenilen canlı, genç ve pürüzsüz cilt yapısına ulaşılmasını hedefleyen bir tedavi yöntemidir. Uygulama sürecinde kan damarlarında ısınma sağlanarak problemli hücrelerin yok edilip vücuttan atılması sağlanır.

Tedavi sürecinde cilt yüzeyinde kızarıklık, kabarma gibi durumların oluşmasına engel olmak için soğutma jeli kullanılabilir. Ortalama 10 ila 20 dakika arası süren bu tedavide cilt yüzeyi belirli seviyede ısınır. İşlem sonrası bölgeye soğuk kompres uygulanarak yaklaşık 20 dakika sonra cildin normale dönmesi sağlanır.

Uzman Dermatolog kontrolünde yapıldığı zaman çok başarılı sonuçları cilde herhangi bir zarar vermeden sağlayan BBL ile Damar Tedavisi sonrası cilt yüzeyinde soyulma, kuruma ,iz kalması veya leke benzeri hiçbir rahatsız edici problem görülmez.

BBL ile Damar Tedavisi Ne Zaman Sonuç Verir?

BBL ile Damar Tedavisi ilk seans ile birlikte olumlu sonuçlar veren etkili bir uygulamadır. Arzu edilen sonuçların %100 olarak alınabilmesi için 1 aylık periyotlarla tedavi planıyla belirlenen seansların tamamlanması gerekmektedir.

İnsanların BBL ile Damar Tedavisi sonucunda cilt yüzeyinde var olan kan damarları ve kılcal damarlardan kurtulabilmesi; istedikleri pürüzsüz, canlı ve parlak cilt yapısına sahip olabilmesi için genellikle 3 ila 4 seans uygulama yapılması gerekmektedir.

BBL Lazer ile Damar Tedavisi sonucunda elde edilen estetik ve pürüzsüz cilt yapısını korumak için güneş kremi ve SPF cilt bakımı uygulanmalıdır. Tedavi sonrası uzman doktorun belirttiği süreçte güneş ışınlarının cilde direkt teması engellenmeli, olumsuz çevresel faktörlerden ve aşırı sıcaklardan korunmalıdır.

BBL ile Damar Tedavisi Ne Kadar Sürer?

BBL ile Damar Tedavisi uygulama yapılacak bölgenin boyutuna göre değişiklik göstermekle  birlikte ortalama 10 ila 20 dakika arası sürmektedir. Tedavi sonrası kişi günlük yaşantısına  ve iş hayatına kaldığı yerden devam edebilir.

BBL ile Damar Tedavisi Kaç Seans Uygulanır?

BBL Lazer ile Damar Tedavisi sonrası istenilen sonuçlara ulaşılabilmesi için gerekli seans sayısı kişinin genetik yapısına, cilt özelliklerine, cilt yüzeyinde oluşan damarlanma sorununun seviyesine göre değişiklik göstermektedir.

BBL ile Damar Tedavisi vakalarının birçoğunda 1 aylık periyotlar ile yapılacak 2 ila 3 seans uygulama sonucunda istenilen sonuçlar alınmaktadır. Uygulama öncesi yapılan muayene esnasında kişiye iyileşme için kaç seans gerektiği hakkında net bilgi verilmektedir.

BBL ile Damar Tedavisi Fiyatları

BBL ile Damar Tedavisi Fiyatları ile ilgili bilgi almak için ulaştığınız klinikler ve hastanelerden farklı fiyatlar duyabilirsiniz. Özellikle tıbbi alanda yapılan işlemlerde kişi muayene edilmeden net bir fiyat vermek mümkün değildir.

BBL ile Damar Tedavisi Fiyatları 2022 yılında birçok farklı duruma bağlı olarak değişiklik göstermekle birlikte bu durumlar arasında;

  • Hastanın genetik özellikleri ve yaşı,
  • Kişinin cildinde var olan damar problemlerinin seviyesi,
  • Damarların belirgin hale geldiği cilt bölgesi,
  • İyileşme için gerekli olan seans sayısı,
  • Tedaviyi gerçekleştirecek uzmanın ve kliniğin tecrübesi,

gösterilebilir.

BBL ile Damar Tedavisi hakkında detaylı bilgi almak, Dermatoloji Uzmanı Dr. Sibel DUYSAK tarafından muayene edilerek size en uygun olacak tedavi programını oluşturup işlemlere başlamak için Hemen Bize Ulaşınız