Gençlik Aşısı insanlarda yaşlanma nedeniyle yüz bölgesinde ve genel cilt yapısında ortaya çıkan, kişide estetiksel açıdan kaygılar oluşmasına sebep olan kırışıklık, çizgi, sarkma, çökük ve lekelenme gibi problemlerin yok edilmesini sağlayan estetik tedavi yöntemidir.

Gençlik Serumu olarak da ifade edilebilen bu uygulama kişinin cildinde kaybolan elastik yapının ve nemin geri kazandırılması, buna bağlı olarak da cildin parlak, pürüzsüz ve genç bir hal almasını hedefler.

Tüm insanların cilt sağlığı ve vücudunun estetik görünümünün korunması için gerekli bir madde olan hyaluronik asit, Gençlik Aşısı uygulaması esnasında enjekte edilen karışımın içerisine yeterli miktarda koyularak cildin arzu edilen diri, elastik ve parlak hali için gerekli yapı taşları vücuda gönderilmiş olur.

Bununla birlikte Gençlik Aşısı uygulamasıyla vücuda enjekte edilen karışım kişinin cildinin nemli ve sıkı bir hal alması için vücudun ihtiyaç duyduğu elastin ve kolajen maddelerinin üretimini tetikler. Bu maddelerin üretim hızındaki artış kişiye genç, pürüzsüz ve çekici bir cilt ve yüz görünümü olarak dönmektedir.

Uygulama esnasında kullanılan karışıma hyaluronik asit dışında kişinin vücudunda eksikliği belirlenen çeşitli vitamin, mineral, amino asit ve peptidler eklenerek vücudun ihtiyaçlarının giderilmesi sağlanır. Bu sayede ciltte yenilenmenin yanı sıra yaşlanma etkilerine karşı ciddi bir direnç de oluşturulmaktadır.

Yukarıda belirttiğimiz birçok durum göz önüne alındığında Gençlik Aşısı günümüzün en güvenli, konforlu, etkili ve tercih edilen Cilt Yenileme ve Sıkılaştırma Tedavisi haline gelmiştir. Gençlik Serumu olarak da bilinen bu yöntem tüm cilt tiplerinde konforlu bir tedavi süreci ile etkili sonuçlar sunmaktadır.

Dermatoloji alanında Uzman Dr. Sibel DUYSAK tarafından yapılan Gençlik Aşısı uygulaması sonucunda yaşadığınız cilt problemlerinden hızla kurtularak arzu ettiğiniz genç, pürüzsüz ve parlak cilt yapısına güvenli, konforlu ve etkili bir tedavi süreciyle sahip olabilirsiniz.

Uzman Doktor Sibel DUYSAK tarafından kaleme alınan bu yazının devamında Gençlik Aşısı hakkında merak ettiğiniz tüm soruların yanıtlarını alabilir, Hemen Bize Ulaşarak randevu oluşturup cildinizde var olan estetiksel problemlerden hızla kurtulabilirsiniz.

Gençlik Aşısı Nedir?

İnsanların cildinde var olan kırışıklıklar, çizgiler, sarkmalar, çökükler, lekelenmeler gibi estetiksel kaygılara yol açan problemlerin giderilerek kişinin arzu ettiği genç, parlak ve sıkı cilt yapısına kavuşmasını sağlayan estetik tedavi yöntemine Gençlik Aşısı veya Gençlik Serumu adı verilir.

İnsanların cildinde ortaya çıkan bozulmalar yüz hatlarında olumsuz görünüm, göz altı torbaları, kırışıklıklar, çizgiler ve gıdı oluşumu gibi estetiksel problemlerin yanı sıra kan dolaşımının yavaşlaması gibi fonksiyonel rahatsızlıklara da yol açmaktadır.

Gençlik Aşısı uygulamasıyla kişinin cilt altına enjekte edilen karışım tüm bu olumsuz durumları yok ederek kişinin hayal ettiği genç, sağlıklı, canlı cilt yapısına ve estetik yüz hatlarına sahip olmasına imkan sağlar.

Gençlik Aşısı Etkileri

Gençlik Serumu kişilerin cilt yapısı ve vücudu için gerekli maddelerin özel bir karışım haline getirilip estetiksel açıdan problemler yaşanan bölgelere enjekte edilmesi sonucunda cildin yenilenmesi ve sıkılaşmasının hedeflendiği estetik tedavi tekniğidir.

Gençlik Aşısı uygulaması sonrası kişilerin cildinde ortaya çıkan olumlu etkiler arasında;

 • Kaybolan elastik yapının geri kazanılması,
 • Lifting etkisi ile cildin yukarı yönlü toparlanması,
 • İnce kırışıklıkların ve  çizgilerin giderilmesi,
 • Kurumuş cildin eski nemli ve parlak haline getirilmesi,
 • Renk geçişleri ve lekelerin yok edilmesi,

gösterilebilir.

Gençlik Aşısı sonrası ortaya çıkan tüm bu olumlu değişimler sayesinde kişi hayal ettiği pürüzsüz, parlak, canlı ve genç cilt yapısına sahip olur.

Gençlik Aşısı Hangi Vücut Bölgelerine Uygulanır?

İnsanların özellikle boyun ve yüz bölgesine uygulanan, etkili sonuçları hızlı bir şekilde sunan Gençlik Aşısı tedavisinin uygulandığı vücut bölgeleri ve etkileri;

 • Alında var olan çizgiler ve kırışıklıklar yok edilir,
 • Göz bölgesi, kaş çevresi ve göz altlarında oluşan kararmalar, çökmeler, renk değişimleri giderilir,
 • Yanaklarda ve çevresinde ortaya çıkan kırışıklıklar, çizgiler, sarkmalar, çökmeler, hacim kayıpları telafi edilir,
 • Dekolte bölgesi olarak adlandırılan boyun ve göğüsler arasındaki alandaki estetik problemler yok edilerek pürüzsüz, parlak ve diri bir hale getirilir,
 • Eller ve çevresindeki bölgede oluşan çatlaklar, kırışıklıklar giderilirken oluşan kuruluk yok edilip nemli bir hale gelmesi sağlanır.

şeklinde belirtilebilir.

Genel olarak ifade etmek gerekirsek Gençlik Aşısı sonucunda kişinin yüz bölgesi canlı, parlak ve pürüzsüz bir hale getirilir. Cilt yapısı genç ve sıkı bir görünüme kavuşan kişilerde yüzde ve ciltte var olan lekelenmeler ve hacim kayıpları telafi edilerek dolgun, çekici ve genç bir yüz görünümünün elde edilmesi sağlanır.

Gençlik Aşısı Nasıl Yapılır?

İnsanlar ciltlerinde yaşlanma veya farklı nedenlerle ortaya çıkan estetiksel problemlerin tedavisi için kliniğimize ulaşmakta, uzman doktor tarafından yapılan muayene sürecinde yaşanan rahatsızlık tespit edilerek kişiye özel tedavi planı oluşturulmaktadır.

Gençlik Aşısı öncesi işlem yapılacak bölgeler anti septik solüsyon ile güzelce temizlenir. Ardından enjeksiyon alanlarına ve çevresine anestezik krem sürülerek kişinin tedavi sürecinde herhangi bir ağrı ve sızı hissetmemesi sağlanır.

Tedavi planıyla belirlenen bölgelere yeterli miktarda karışımın mikro iğneler kullanılarak enjekte edilmesi sonucu Gençlik Aşısı tedavisi tamamlanmış olur. Ortalama 20 ila 30 dakika arasında tamamlanan bu uygulama güvenli, konforlu, ağrısız ve etkili bir estetik tedavi yöntemi olarak bilinmektedir.

Uygulama sonrası hemen gözle görünür derecede olumlu etkisini gösteren Gençlik Aşısı %100 etkisini tedavi planında belirlenen seansların tamamlanması sonucunda gösterir.

Tedavi sırasında kullanılması gereken madde miktarı uzman doktor tarafından yapılan muayene sırasında kişinin genetik yapısı, yaşı ve yaşadığı deformasyon seviyesi göz önüne alınarak belirlenmektedir.

Gençlik Aşısı Kaç Seans Yapılır?

Gençlik Aşısı uygulamasının kaç seans yapılması gerektiği kişiden kişiye değişen bir durumdur. Uzman doktor yaptığı muayenede kişinin cilt yapısını, yaşını, cildinde var olan deformasyonları göz önünde bulundurarak iyileşme için gereken seans sayısını belirler.

Genellikle 2 ila 3 seans uygulama sonucunda arzu edilen sonuçların alınabildiği Gençlik Serumu tedavisi zorlu vakalarda 4 ila 6 seans uygulandıktan sonra sonuç verebilmektedir.

Gençlik Aşısı Ne Zaman Etki Eder?

Gençlik Aşısı yaptıran kişilerde ilk seans sonrası 1 ila 2 gün geçmesiyle birlikte gözle görünür seviyede olumlu etkiler ortaya çıkmaktadır. Kişinin cildinde parlaklık, dolgunluk ve nemlilik hemen kendisini gösterir.

Gençlik Aşısı uygulamasında her geçen seans sonrası estetiksel açıdan yaşanan olumlu değişim artarak devam ederken %100 hayal edilen sonuç için tüm seansların uzman doktor tarafından yapılarak tamamlanması gerekmektedir.

Gençlik Aşısı Kalıcı mı?

Gençlik Aşısı uygulama sonrası sağlanan olumlu etki kişiden kişiye değişen bir zaman içerisinde kaybolmaktadır. Ameliyatsız estetik tedavi yöntemlerinin genelinde olduğu gibi Gençlik Aşısında da oluşan olumlu değişim kalıcı değildir.

Kişinin genetik özelliklerine, yaşına ve cildindeki hasarın seviyesine bağlı olarak 12 ila 18 ay arası kalıcılık gösteren Gençlik Aşısı uzman doktor tarafından belirlenecek periyotlarla kişiye düzenli olarak uygulandığında elde edilen olumlu sonuçlar ömür boyu kalıcı hale gelebilir.

Gençlik Aşısı Sonrası

Gençlik Aşısı sonrası diğer tüm tıbbi uygulamalardan sonra da olduğu gibi uzman doktor tarafından hasta belirli konularda uyarılmaktadır. İşlemleri gerçekleştiren hekim tarafından yapılan bu uyarılara dikkat edilmesi kişinin sağlığı ve tedavinin başarısı için çok değerlidir.

Gençlik Aşısı Sonrası özen gösterilmesi gereken hususlar arasında;

 • İlk gün bölgeye su değdirilmemeli, kişi duş almamalıdır,
 • Tedavi sonrası bol bol su içilerek ödem oluşumu engellenmeli, var olan ödemin atılması kolaylaştırılmalıdır,
 • İlk 2 ila 3 gün kozmetik ürün kullanılmamalı, kişi makyaj yapmamalıdır,
 • İlk hafta uygulama bölgesi güneş ışınlarıyla temas ettirilmemelidir,
 • Yine ilk hafta alkol ve sigara kullanmamaya özen gösterilmelidir,
 • İlk hafta enfeksiyon riskini artıracak veya aşırı sıcak olacak hamam, sauna, havuz gibi ortamlara gidilmemelidir,

belirtilebilir.

Gençlik Aşısı Fiyatları

Gençlik Aşısı Fiyatları ile ilgili bilgi almak için ulaştığınız klinikler ve hastaneler size farklı fiyatlar iletebilir. Özellikle tıbbi alanda yapılacak işlemlerde kişi muayene edilmeden net bir fiyat belirtmek mümkün değildir.

Gençlik Aşısı Fiyatları 2022 yılında kişiden kişiye farklılık gösteren bir durum olmakla birlikte bu değişimlere yol açan nedenler arasında;

 • Kişinin yaşı ve genetik özellikleri,
 • Hastanın cildinde var olan deformasyon durumu,
 • Tedavi sırasında kullanılacak karışım miktarı,
 • İyileşme için gerekli seans sayısı,
 • Uygulamayı gerçekleştirecek doktorun ve kliniğin tecrübesi,

gösterilebilir.

Gençlik Aşısı ile ilgili detaylı bilgi almak, Dermatoloji Uzmanı Dr. Sibel DUYSAK tarafından muayene edilerek size en uygun olacak tedavi planını oluşturup işlemlere başlamak için  Hemen Bize Ulaşınız