Lazer ile Akne Tedavisi ergenlik dönemiyle birlikte görülmeye başlayan, bazı vakalarda ömür boyu oluşmaya ve estetiksel açıdan rahatsızlık yaratan izler bırakmaya devam eden aknelerin Fraksiyonel Lazer, IPL veya ND Yag Lazer sistemleri kullanılarak iyileştirildiği estetik uygulamalar bütünüdür.

Günümüzde insanların cildinde oluşan aknelerin cilt üzerine yerleşmesine engel olmak ve etkilerini kalıcı olarak yok etmek için en fazla tercih edilen yöntem Lazerle Akne Tedavisi olmaktadır. Bu uygulama esnasında Lazer ve Co2 birleşmesi akneleri iyileştirerek yok olmalarını sağlar.

Lazerle Akne Tedavisi kişinin cilt tipi ve yaşanan akne problemi tespit edildikten sonra kişiye özel olarak uygulanan bir estetik tedavi yöntemidir. Bu uygulama sayesinde oluşan akneler ortadan kaldırılırken aynı zamanda cilt üzerinde akne kaynaklı oluşan lekeler ve izler de yok edilmektedir.

Lazer ile Akne Tedavisi sırasında müdahaleler cilt yüzeyine yapılır. Bu süreçte cilt yüzeyine doğru açı ve dalga boylarında uygulanan lazer ışınları sayesinde cilt altındaki pasif hücreler tetiklenerek cildin uyandırılması sağlanır.

Lazerle Akne Tedavisi sırasında sadece ciltte oluşan akne, sivilce ve akne izleri değil kabarıklıklar, lekeler, siyah ve beyaz noktalar da iyileştirilebilir. Kişide ergenlik döneminde oluşmaya başlayan ve sonrasında genetik yapıya da bağlı olarak oluşumu devam edebilen tüm bu problemler Lazer ile Akne Tedavisi sayesinde tamamen ortadan kalkmaktadır.

Dermatoloji alanında Uzman Dr. Sibel DUYSAK kontrolünde yapılacak Lazerle Akne Tedavisi sayesinde cildinizde var olan akne, sivilce ve akne izlerinden hızla kurtularak arzu ettiğiniz genç, canlı, parlak ve pürüzsüz cilt yapısına güvenli, konforlu ve etkili bir tedavi süreciyle sahip olabilirsiniz.

Uzman Doktor Sibel DUYSAK tarafından kaleme alınan bu yazının devamında Lazerle Akne ve Sivilce Tedavisi hakkında merak ettiğiniz tüm soruların yanıtlarını alabilir, Hemen Bize Ulaşarak randevu oluşturup cildinizde var olan akne, sivilce ve akne izlerinden hızla kurtulabilirsiniz.

Akne Nedir, Nasıl Oluşur?

Halk arasında sivilce olarak da ifade edilen Akne kişilerde genellikle ergenlik dönemiyle birlikte oluşmaya başlayan, genetik özellikler ve cilt yapısına bağlı olarak ömür boyu oluşmaya, izler bırakmaya ve estetiksel kaygılara neden olmaya devam edebilen cilt yüzeyindeki kırmızımsı iltihaplı kabartıların genel adıdır.

Akne ve Akne İzleri insanlarda pek çok farklı nedenle oluşmaktadır. Kişinin cilt yapısı, genetik özellikleri, hormonal düzensizlikler ve çevresel etmenler bu nedenlerin bazılarıdır.

Bazı insanlarda Akne oluşumu ergenlik sonrası azalıp zamanla durarak var olan akneler ve izler de zamanla kendiliğinden iyileşebilir. Bazı insanlarda ise Akne oluşumu ergenlik sonrası azalmanın aksine artarak, izler bırakarak ve cilt üzerinde estetiksel açıdan olumsuzluklara neden olarak devam edebilir.

Lazerle Akne Tedavisi bu problemi yaşayan kişiler için en güvenli, konforlu ve etkili tedavi yöntemi olarak bilinmektedir. Uygulama sayesinde kişinin cildinde var olan akne ve akne izleri hızla yok edilerek arzu edilen canlı, lekesiz, pürüzsüz ve ışıl ışıl cilt yapısına sahip olunması sağlanır.

Lazerle Akne Tedavisi Vücudun Hangi Bölgelerine Yapılabilir?

Lazerle Akne Tedavisi özellikle insanların yüzündeki estetik yapının oluşmasına büyük katkı sağlayan alın, yanak, çene, elmacık kemikleri gibi bölgelerde var olan akne ve akne izlerinin silinmesi için uygulanmaktadır.

Bununla birlikte kliniğimize ulaşan kişiler el, kol ve sırt bölgesinde oluşan akne ve skarlar için de Lazerle Akne Tedavisi uygulaması yaptırmayı istemektedir. Tüm bunlar dışında akne ve akne izi sorunu yaşayan tüm vücut bölgelerine kişinin talep etmesi – uzman doktorun uygun görmesi halinde en uygun teknik seçilerek Lazerle Akne Tedavisi uygulaması yapılabilir.

Lazerle Akne Tedavisinde Kullanılabilecek Lazer Çeşitleri Nelerdir?

Lazerle Akne Tedavisi sırasında kişinin cilt yapısı ve akne problemi yaşadığı bölgelerin genel durumu göz önünde bulundurularak birçok farklı lazer çeşidi kullanılabilir. Uygulama sırasında kullanılabilecek lazer çeşitleri arasında;

 • Q – Switched ND Yag Lazerler
 • Fraksiyonel Lazerler
 • IPL
 • Radyo Frekans
 • Foto Dinamik
 • Led
 • Kırmızı ve Mavi Işık Kombinasyonu
 • Mavi Işık Tedavisi

gösterilebilir.

Lazerle Akne Tedavisi Nasıl Yapılır?

Lazer estetik tedavi amacıyla çok sık uygulanan ve geliştirilen farklı sistemleri sayesinde çok başarılı sonuçlar veren bir estetik amaçlı tedavi tekniğidir. Günümüzde Akne ve Sivilce Tedavisi için en fazla tercih edilen yöntem Lazerle Akne Tedavisi tekniğidir.

Modern teknoloji ile geliştirilmiş lazer ışınları uzman doktor kontrolünde akne ve akne izleri üzerine direkt olarak uygulanmaktadır. Uygulama sürecinde hem cilt yüzeyinde hem de cilt altında olumlu etki alınmaktadır.

Lazer ile Akne Tedavisi cilt yapısındaki hücrelerin yenilenmesi ve bu sayede ciltte var olan akne ve izlerin giderilmesi prosedürü ile yapılır. Lazer Akne Tedavisi sırasında yapılan ve sağlıklı bir cilt yapısı oluşmasını sağlayan durumlar arasında;

 • Cilt yüzeyindeki akneler kurutulur,
 • Akne oluşmasına neden olan yağlanma sorunu giderilir,
 • Cilt altında akne oluşumunu destekleyen hücreler parçalanır,
 • Gözenekler açılarak cildin nefes alması sağlanır,

gösterilebilir.

Lazerle Akne Tedavisi sayesinde insanların cilt yüzeyindeki akne ve akne izleri %90 oranında azaltılmaktadır. Uygulamanın başarı oranını artırmak ve kişinin cildinin herhangi bir hasar almasını önlemek için işlemler kişinin cilt tipine ve yaşadığı akne problemine uygun lazer frekanslarında yapılmalıdır.

Yukarıda belirttiğimiz durum bu işlemleri Dermatolog veya bu alanda yetkin bir sağlık personelinin yapması gerektiği, uzman doktor kontrolünde yapılmayan Lazer Uygulamaları sonrası çok ciddi cilt hasarları ortaya çıkabileceğinin bir kanıtı olarak gösterilebilir.

Lazer ile Akne Tedavisi seans sayıları ve seans aralıkları uzman doktor tarafından kişinin durumuna göre belirlenir. Bu uygulama her seans sonrası çok daha etkin sonuçlar veren, kişinin cildindeki aknelerin yok oluşunun gözle görülür hale geldiği bir tekniktir.

Lazerle Akne Tedavisi ile sadece var olan akneler değil geçmişten kalan ve ciddi rahatsızlık yaratan akne izleri de yok edilir. Ciltte yeni akne ve sivilce oluşumu da engellenir.

Özellikle ergenlik sonrası tüm bireylerin yaptırması gereken ve ergenlik döneminden kalma akne izlerinin kalıcı hale gelmeden yok edilmesine yardımcı olan Lazerle Akne Tedavisi sonrası kişiler daha canlı, lekesiz, parlak ve pürüzsüz bir cilt yapısına sahip olmaktadır.

Lazerle Akne Tedavisi Sonucunu Ne Zaman Gösterir?

Lazerle Akne Tedavisi insanların cildinde var olan aknelerde, sivilcelerde, lekelerde ve akne izlerinde çok etkili ve hızlı sonuçlar veren güvenli bir tedavi yöntemidir. Ortalama 15 ila 20 dakikalık bir süreçte tamamlanan bu uygulama işlem sonrası hemen olumlu etkisini göstermeye başlar.

Lazerle Akne Tedavisi gözle görülür etkisini 3 seanslık süre sonunda ortaya çıkarmaktadır. Tedavi planıyla hedeflenen etkinin %100 olarak görülmesi ve kişinin lekesiz, parlak, canlı ve pürüzsüz bir cilde sahip olması için tüm seansların tamamlanması gerekmektedir.

Lazerle Akne Tedavisi Kaç Seans Uygulanır?

Lazerle Akne Tedavisi kişiden kişiye değişen tekniklerle ve sıklıkla uygulanan bir estetik tedavi yöntemidir. Bu uygulama ile cilt yüzeyindeki akneler ve skarlar tamamen yok edilebilir.

Lazerle Akne Tedavisi sürecinde seans sayısı ve uygulama tekniklerinin kişiden kişiye değişiklik göstermesinin nedenleri arasında;

 • Kişinin cilt yapısı ve genetik özellikleri,
 • Ciltte var olan akne sayısı ve aknelerin derinliği,
 • Aknelerin oluştuğu vücut bölgeleri,

gösterilebilir.

Lazerle Akne Tedavisi ile en az 3 seans uygulama sonucu istenilen sonuçlar alınabilmektedir. Seans sayısı yaşanan problemin zorluğuna göre 6 ila 10 seans sayısında yapılabilir. Ortalama 1 ila 2 haftalık aralıklarla yapılan bu seansların sayısı ve periyotları uzman doktor tarafından yapılacak muayene sırasında belirlenmektedir.

Lazerle Akne Tedavisi Kalıcı mıdır?

Lazerle Akne Tedavisi uygulandığı vakaların büyük bir bölümünde cilt altına da etki edip akne oluşumuna neden olan hücreleri temizlediği için kalıcı sonuçlar sunmaktadır. Bu durumdaki kişilerin cilt bakımına özen göstermesi aknenin tekrar oluşmasına engel olacaktır.

Nadirde olsa genetik özellikleri ve cilt yapısı çok zorlu olan, akne ve sivilce oluşumunu sürekli destekleyen kişiler de mevcuttur. Lazerle Akne Tedavisi uzman doktor tarafından belirlenen aralıklarla (genellikle 6 ila 12 ayda bir seans) hatırlatıcı seans olarak düzenli uygulandığında bu kişilerde de elde edilen canlı, parlak ve pürüzsüz cilt yapısı kalıcı hale getirilir.

Lazerle Akne Tedavisi Fiyatları

Lazer ile Akne Tedavisi Fiyatları hakkında bilgi almak için ulaştığınız klinikler ve hastaneler size farklı ücretler iletebilir. Özellikle sağlık alanında yapılacak uygulamalarda kişi muayene edilmeden net bir fiyat belirtmek doğru değildir.

Lazerle Akne Tedavisi Fiyatları yılında kişiden kişiye farklılık gösteren bir durum olmakla birlikte bu değişimlere yol açan nedenler arasında;

 • Kişinin genetik özellikleri ve yaşı,
 • Hastanın cilt tipi ve cildinin yağlılık oranı,
 • Kişinin cildindeki akne ve akne izlerinin boyutları,
 • Akne ve skarların oluştuğu vücut bölgesi,
 • Uygulama sırasında kullanılacak lazer çeşidi,
 • Tedaviyi gerçekleştirecek hekimin ve kliniğin tecrübesi,

gösterilebilir.

Lazerle Akne ve Sivilce Tedavisi ile ilgili detaylı bilgi almak, Dermatoloji Uzmanı Dr. Sibel DUYSAK tarafından muayene edilerek size en uygun olacak tedavi programını oluşturup işlemlere başlamak için  Hemen Bize Ulaşınız

Yorum Yok

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir