Saç köklerinin ihtiyaç duyduğu vitamin, mineral, amino asit gibi yapı taşlarından oluşan karışımın mikro iğneler kullanılarak saçlı deriye enjekte edilmesi sayesinde kişilerin sağlıklı saçlara sahip olmasına yardımcı olunan tedavi Saç Mezoterapisi olarak ifade edilir.

Bu tedavi tekniği ile kişilerin saç köklerini besleyip güçlendirecek yapı taşları etkili bir şekilde en uygun noktalara yerleştirilmektedir. Özellikle saç dökülmesi problemi bulunan kişilere uygulandığında Saç Mezoterapisi çok başarılı sonuçlar vermektedir.

Saç Mezoterapisi uygulaması sayesinde insanların incelen saçlarında kalınlaşma, zayıflayan saç köklerinde güçlenme ve yıpranan saçlarda ciddi oranda canlanma görülmektedir.

Yaşadığımız dönemde erkek veya kadın fark etmeksizin tüm insanların saçlarında;

 • Yaşanan Kronik Hastalıklar,
 • Vitamin Eksiklikleri
 • Genel Sinir ve Stres Hali,
 • Uykusuzluk Problemi,
 • Çevre Kirliliği,

başta olmak üzere birçok farklı sebebe bağlı olarak saç dökülmesi problemi görülmektedir.

Saç Mezoterapisi sayesinde güçsüzleşen saçlar ve saç kökleri tedavi edilirken aynı zamanda saçlarında herhangi bir problem bulunmayan kişilerin de bu sorunu yaşamasının önüne geçilebilmektedir.

Dermatoloji alanında Uzman Dr. Sibel DUYSAK tarafınca uygulanan Saç Mezoterapisi uygulamasıyla insanların yaşadığı saç dökülmesi problemi durdurulurken, arzu ettikleri sağlıklı, parlak ve canlı saçlara kolay bir tedavi süreciyle sahip olmaları sağlanmaktadır.

Uzman Doktor Sibel DUYSAK tarafından kaleme alınan bu yazıda Saç Mezoterapisi hakkında merak ettiğiniz tüm soruların yanıtlarını alabilir, Hemen Bize Ulaşarak randevu oluşturup yaşadığınız saç dökülmesi probleminden hızla kurtulabilirsiniz.

Saç Mezoterapisi Nedir?

Saç Mezoterapisi kişilerin yaşadıkları saç dökülmesi probleminin iyileştirilmesi, var olan saçlarının korunması ve güçlendirilmesi için uygulanan estetik tedavi yöntemidir. Bu uygulama sırasında vitamin, mineral, amino asit, keratin gibi saç köklerinin ihtiyaç duyduğu maddeler saç köklerine mikro iğneler yardımıyla enjekte edilir.

Saç Mezoterapisi sayesinde kişinin saç kökleri güçlendirilirken dökülen saçların yeniden çıkmasına destek olunur. Saç telleri ince olan kişilerin saç köklerini ve tellerini güçlendiren bu uygulama insanların günümüzde çok sık maruz kaldığı kepek probleminin de önüne geçer.

Saç Mezoterapisi tedavisinde saç köklerine enjekte edilen madde vitamin, mineral, amino asit ile birlikte hyaluronik asit, bakır ve çinko gibi saç köklerini besleyen ve güçlendiren maddeler de içermektedir.

Kadın veya erkek fark etmeksizin saç dökülmesi ya da farklı saç problemleri bulunan kişiler tarafından en çok tercih edilen tedavi yöntemi olan Saç Mezoterapisi kişinin arzu ettiği dolgun, parlak ve sağlıklı saçlara sahip olmasını sağlar.

Saç Mezoterapisi Nasıl Yapılır?

Günümüzde insanların en sık yaşadığı problemlerden birisi saçlarda oluşan cansızlık ve dökülmelerdir. Bu gibi şikayetlerle kliniğimize ulaşan kişiler öncelikle uzman doktorumuz tarafından muayene edilerek yapılması gereken işlemler belirlenir.

Saç Mezoterapisi uygulanmasına karar verilen kişilere yapılan işlemleri;

 • Kişinin tedavi ihtiyacı duyulan saç bölgeleri, seans sayısı, uygulama esnasında kullanılacak madde içeriği ve miktarı belirlenir.
 • Tedavi esnasında kullanılacak ve vitamin, mineral, amino asit, keratin gibi saç köklerine faydalı yapı taşlarından oluşan karışım kişiye özel olarak hazırlanır.
 • Uygulama esnasında mikro iğneler kullanılarak saç kökleri için gerekli olan yapı taşlarını içeren bileşen saç derisinin 2 ila 4 mm. altında enjekte edilir.
 • Enjeksiyon yapılan bölgelerde kan dolaşımı hızlanarak zayıf saç köklerinde güçlenme ve yeni saç oluşumunu etkileri görülmesi amaçlanır.
 • Tüm bu işlemlerin tamamlanması sonrası kişi günlük yaşantısına kaldığı yerden devam edebilir.

şeklinde açıklayabiliriz.

Saç Mezoterapisi uygulaması uzman doktor kontrolünde planlanan seans sayısında bölgeye uygulandığında oldukça başarılı sonuçlar sunan bir estetik tedavi yöntemidir. Güvenli ve ağrısız bir tedavi tekniği olan Saç Mezoterapisi sayesinde kişiler arzu ettikleri hacimli, parlak ve güçlü saçlara hızla sahip olabilirler.

Saç Mezoterapisi Kaç Seans Uygulanır?

Saç Mezoterapisi uygulamasının kaç seans uygulanması gerektiği, hangi periyotlarla yapılacağı ve seansların ne kadar süreceği kişiden kişiye değişen bir durumdur.

Uzman doktor tarafından klinik ortamında yapılan ilk muayene sonrasında kişinin genetik özellikleri ve saç bölgesinde yaşanan problemler göz önünde bulundurularak başarılı bir sonuç için gereken seans sayısı kişiye bildirilmektedir.

Kliniğimizde yüzlerce vakaya uygulanan Saç Mezoterapisi uygulamasında başarılı sonuçlar almak için tedaviyi uyguladığımız seans sayılarını 5 ila 10 arası şeklinde belirtebiliriz. Ortalama 20 ila 30 dakikalık sürelerle tamamlanan seanslar hastaya 1 ila 2 haftalık periyotlar halinde uygulanmaktadır.

Saç Mezoterapisi Etkisini Ne Zaman Gösterir?

Saç Mezoterapisinin etkileri ilk 1 aylık sürecin tamamlanması ile birlikte kendisini göstermeye başlar. Uygulama öncesi belirlenen seans sayısının tamamlanması ile birlikte tedavinin etkileri %100 olarak bölgeye yansımaktadır.

Saç Mezoterapisi Saç Çıkarır mı?

Saç Mezoterapisi kişilerde yeni saç oluşumu sağlar yani halk arasındaki ifadeyle saç çıkarır. Uygulama kişide uyuyan saç köklerini tetikleyerek yeni saç oluşumunu destekler.

Saç Mezoterapisi insanların saç derisindeki kan dolaşımını hızlandıran bir uygulamadır. Bu durum saç dökülmesinin minimum düzeye inmesine, saç köklerinin güçlenmesine ve pasif saç köklerinin harekete geçirilmesine imkan tanır.

Saç Mezoterapisinin Avantajları

Saç Mezoterapisi saçlarında dökülmeler olan ve cansız saçlara sahip kişilerde oldukça etkili ve hızlı sonuçlar veren estetik tedavi yöntemidir. Uygulandığı kişilerde birçok fayda görülmesine imkan tanıyan bu uygulamanın sunduğu faydalar arasında;

 • Saçların ve saç köklerinin güçlendirilmesi,
 • Saç dökülmesinin azaltılması ve zamanla yok denilecek kadar az seviyeye getirilmesi,
 • Pasif saç köklerinin tetiklenmesi ile yeni saç çıkarılması,
 • Dolgun ve hacimli saç tellerine sahip olunması,
 • Saçlarda beyazlama hızının yavaşlatılması,

belirtilebilir.

Saç Mezoterapisi Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Saç Mezoterapisi tamamlandıktan sonra diğer tüm tıbbi uygulamalar sonrası olduğu gibi uzman doktor tarafından tedavinin başarısı ve kişinin sağlığı için dikkat edilmesi gereken belirli hususlar kişiye aktarılmaktadır.

Saç Mezoterapisi Sonrası yapılması ve uyulması gerekenler arasında;

 • Uygulama sonrası ilk gün saçınızı yıkamayın. İşlem yapılan bölgeye su ve şampuan temas etmesi iyileşme sürecini uzatırken tedavinin etkisini azaltmaktadır.
 • Tedavi sonrası ilk 2 ila 3 gün güneş ışınlarının bölgeye temas etmesini engelleyin.
 • Uygulama sonrası ilk hafta havuz, hamam, sauna gibi sıcak ve enfeksiyona açık alanlardan uzak durun.
 • Tedavi sonrasında doktorunuz tarafınca verilen devam tedavilerini uygulayın.

belirtilebilir.

Saç Mezoterapisi Fiyatları

Saç Mezoterapisi Fiyatları hakkında bilgi almak için iletişime geçtiğiniz sağlık kuruluşlarından farklı fiyatlar duyabilirsiniz. Özellikle sağlık alanında uygulanan işlemlerde hasta muayene edilmeden net bir fiyat vermek doğru değildir.

Saç Mezoterapisi Fiyatları hastanın durumuna göre değişiklik gösterebilir. Saç Mezoterapisi Fiyatına etki eden durumlar arasında;

 • Kişinin yaşı ve genetik özellikleri,
 • Hastanın saçlarında var olan dökülme durumu,
 • Uygulama sırasında kullanılacak madde miktarı ve çeşidi,
 • Arzu edilen saçlara ulaşılması için gerekli görülen seans sayısı,
 • Tedaviyi gerçekleştirecek doktorun ve kliniğin tecrübesi,

gösterilebilir.

Saç Mezoterapisi ile ilgili detaylı bilgi almak, Dermatoloji Uzmanı Dr. Sibel DUYSAK tarafından muayene edilerek size en uygun olacak tedavi planını oluşturup işlemlere başlamak için  Hemen Bize Ulaşınız

Yorum Yok

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir