Jawline Dolgusu kişinin çene bölgesinden başlayarak kulaklarına kadar ilerleyen kemik hattı üzerine uygulanan Dolgu Tedavisine verilen addır. Güvenli, konforlu ve başarılı sonuçlar veren bir tedavi yöntemi olarak ifade edilen Jawline en sık tercih edilen Ameliyatsız Estetik Tedavi yöntemlerinden birisidir.

Dermatoloji veya Estetik alanında uzman doktorlar tarafından uygulanması gereken Jawline Dolgu sırasında kişinin yüzünün her iki tarafından çene ucuna kadar devam eden hattın daha keskin ve belirgin hale getirilmesi amaçlanır.

Kadın veya erkek fark etmeksizin çene bölgesinde estetiksel ya da fonksiyonel problemleri bulunan herkese yapılabilen ve Çene Dolgusu olarak da ifade edilen Jawline Dolgusu ile kişinin arzu ettiği belirgin, dolgun ve çekici çene hatlarına sahip olması sağlanır.

Yaşadığımız dönemde her birey estetik ve çekici bir yüz görünümüne sahip olmayı hayal etmektedir. Bu hayale ulaşmanın en önemli basamaklarından birisi olarak estetik çene hatlarına sahip olmak belirtilebilir.

Jawline Dolgusu sayesinde kadın bedenine ve erkek bedenine en uygun, arzu edilen ve kişiyi olduğundan daha ilgi çekici hale getirecek çene görünümü elde edilebilmektedir. Kadınların daha zarif erkeklerin ise daha keskin bir çene yapısına sahip olması ile genel yüz hatları estetik açıdan oldukça olumlu etkilenmektedir.

Jawline Dolgu ile kişinin çenesine en sık yapılan işlemlerden birisi çenenin öne çekilmesidir. Bununla birlikte Jawline dan faydalanılarak çene ve yüz arasındaki uyumsuzluk giderilip simetrik bir görünüm elde edilmektedir. Bu durumlar kişinin olduğundan daha kilolu görünmesine engel olur.

Günümüzde en sık talep edilen Dolgu Uygulamaları arasında yer alan Jawline Dolgusu bu alanda uzman hekimler tarafından klinik ortamında yapılması halinde oldukça güvenli, konforlu ve etkili sonuçlar veren bir tedavi yöntemidir.

Jawline Dolgu uygulaması esnasında vücuda enjekte edilen dolgu maddesi insanlara herhangi bir zararı olmayan Hyaluronik Asit bazlı bir maddedir. Bu sayede hiçbir yan etki oluşmadan tamamlanabilen işlemler sonucunda doğal görünüme sahip bir çene yapısı oluşmaktadır.

Dermatoloji alanında uzun yılların getirdiği tecrübeye sahip Uzman Dr. Sibel DUYSAK tarafından yapılan Jawline Dolgusu sonucunda çene bölgesinde yaşlanmaya, genetik yapıya veya farklı nedenlere bağlı olarak problemler bulunan kişilerin arzu ettikleri estetik çene ve yüz görünüme sahip olabilmesi sağlanmaktadır.

Uzman Doktor Sibel DUYSAK tarafından kaleme alınan bu yazının devamında Jawline Dolgu hakkında merak ettiğiniz tüm sorulara yanıt bulabilir, Hemen Bize Ulaşarak randevu alıp çene bölgenizde yaşadığınız estetiksel ve işlevsel sorunların tedavi edilmesini sağlayabilirsiniz.

Jawline Dolgusu Nedir?

Jawline Dolgu insanların yüz ve çene görünümünü daha estetik hale getirmek için uygulanan ameliyatsız estetik tedavi yöntemidir. Jawline uygulamasında ana hedef hastanın yüz yapısına en uygun miktarda dolgu maddesinin deri altı ile kemik üstü arasında kalan bölgeye enjekte edilip arzu edilen dolgun ve çekici çene görünümünün elde edilmesidir.

Jawline Dolgusu kişinin çene bölgesinde ve çene ile kulak arasındaki hatta var olan kırışıklık, sarkma, çizgi ve çökmelerin giderilmesini amaçlar.

Jawline Dolgu uygulaması ile;

 • Yüz V şeklinde bir görünüm kazanır,
 • Çene bölgesi ve hattı estetik bir yapıya bürünür,
 • Burun ucu ve dudaklardan başlayarak çene ucuna kadar devam eden hatta en uygun görünüm kazandırılır,
 • Boyun bölgesi simetrik hale getirilir,
 • Eğer gıdı varsa yok edilip çene hattı belirginleştirilir.

Jawline Dolgusu sayesinde kadın veya erkek fark etmeksizin tüm bireylerin arzu ettikleri estetik, pürüzsüz ve keskin çene ve yüz yapısına kavuşması sağlanır.

Jawline Dolgusu Neden Yapılır?

Jawline Dolgusu insanlarda çeneden itibaren başlayan ve kulaklara kadar devam eden hatta var olan estetiksel ve fonksiyonel rahatsızlıkların güvenli, konforlu ve hızlı bir tedavi süreciyle iyileştirilmesinin sağlandığı estetik tedavi yöntemidir. Bu uygulama ile kişilerin çene bölgesinde var olan şekil bozukluklarının düzenlenmesi amaçlanır.

Jawline dolgu uygulaması sayesinde yüzün her iki tarafından çene ucuna kadar devam eden hat belirgin, pürüzsüz ve canlı bir hale getirilir. Çene bölgesinde ve özellikle belirtilen bölgede var olan kırışıklıklar, çizgiler, sarkmalar yok edilir.

İnsanlarda güzel bir yüz görünümü sağlanabilmesi için düzenlenmesi gereken alanlardan biri çene bölgesidir. Jawline Dolgusu sayesinde kişinin hayal ettiği dolgun, belirgin ve çekici çene hatlarına sahip olması sağlanarak Gülüş Estetiği sürecine katkıda bulunulur.

Çene Bölgesinde En Yaygın Görülen Şekil Bozukluları Nelerdir?

Günümüzde genetik faktörler veya zaman içerisinde gelişen durumlar sonucunda kişiler çene bölgelerinde birçok farklı estetiksel ve fonksiyonel problem ile karşılaşmaktadır. Kişilerde en sık görülen ve kişiyi estetiksel açıdan rahatsız eden Çene Bölgesi Problemleri arasında;

 • Çene bölgesinde hacim kayıpları oluşması,
 • Küçük Çene problemi,
 • Çene hattının belirsiz olması,
 • Çenenin olması gerekenden geride konumlanması,
 • Çene yapısının simetrik olmaması,
 • Yüz ve çene arasında uyumsuzluk – orantısızlık olması,
 • Çene bölgesinde ve çene altında sarkmalar bulunması,
 • Büyük ya da Zayıf Çene sorunu yaşanması,
 • Gıdı veya sarkmış deri problemi bulunması,
 • Çene ucunda gamze bulunması,
 • Çift Çene görüntüsü oluşması,

gösterilebilir.

Yukarıda belirtilen veya sizin yaşadığınız tüm problemler Dermatoloji Uzmanı Dr. Sibel DUYSAK tarafından gerçekleştirilen Jawline Dolgusu sayesinde iyileştirilmekte ve kişinin arzu ettiği estetik çene ve yüz görünümüne ulaşmasına yardımcı olunmaktadır.

Jawline Dolgusu Nasıl Yapılır?

Çene ve buna bağlı yüz bölgesinde yaşadığı estetiksel ve işlevsel problemlerin tedavisi için kliniğimize başvuran hastalar öncelikle uzman doktorumuz tarafından muayene edilerek istekleri dinlenmekte, çene bölgesinde var olan problem tüm detayları ile belirlenmektedir.

Uzman doktor tarafından Jawline Dolgusu uygulanmasına karar verilen kişilerde çene bölgesine anestezik krem sürülerek işlem sırasında hastanın herhangi bir ağrı ve sızı hissetmemesi sağlanır.

Hazırlanan tedavi planı doğrultusunda belirlenen bölgelere kanül veya mikro iğneler kullanılarak yeterli miktarda dolgu maddesi enjekte edilerek uygulama tamamlanır.

Jawline Dolgu uygulamasında en sık kullanılan dolgu maddesi Hyaluronik Asit bazlı madde olmaktadır. Bunun nedeni bu maddenin insan vücuduna herhangi bir zararı ve yan etkisinin bulunmamasıdır.

Jawline Dolgusu sonrası kişi günlük hayatına kaldığı yerden devam edebilir. Uygulama tamamlandıktan hemen sonra dahi olumlu etkileri gözlenmeye başlamakla birlikte %100 etkisini ilk 2 haftanın tamamlanması itibariyle göstermektedir.

Jawline Dolgusu Kalıcı mıdır?

Jawline Dolgusu insanların çene hatlarının istenildiği hale getirilmesi için uygulanan bir estetik tedavi yöntemi olduğu ve çene bölgesindeki dokulara dolgu maddesi uyumu saha zorlu bir süreç gerektirdiği için diğer dolgu uygulamalarından daha kalın ve yoğun bir şekilde dolgu maddesi bölgeye enjekte edilir.

Bu durum Dolgu Uygulamaları Kalıcılığı kıyaslandığında Jawline Dolgu uygulamasının diğer tekniklerden daha kalıcı hale gelmesini sağlar. Kişinin genetik yapısı ve çene bölgesinde yaşanan deformasyona göre değişmekle birlikte tedavi 12 ila 18 ay arası kalıcılık gösterir.

Jawline Dolgusu sonrası ilk 1 ila 2 hafta oluşan ödemin tamamen yok olması ve dolgunun tam oturması beklenir. İlk 14 günün tamamlanması ile birlikte kişi hayal ettiği çene ve yüz yapısına %100 e yakın bir oranda sahip olur.

Jawline Dolgusu uzman doktor tarafından belirlenen periyotlarla tekrar edilebilen bir tedavi yöntemidir. Bu sayede kişinin elde ettiği estetik ve çekici çene hatlarını ömür boyu koruması, olumlu etkinin ömür boyu kalıcı hale gelmesi sağlanabilir.

Jawline Dolgusu Faydaları

İnsanların çene bölgesi ve çene hattında yaşadıkları estetiksel ve fonksiyonel birçok problemin tedavi edilmesine yardımcı olan Jawline Dolgusu Sonrası ortaya çıkan olumlu durumlar arasında;

 • Her kadın tarafından arzu edilen V şeklinde yüz yapısına sahip olunması,
 • Yüz ve boyun arasında ideal oranın ve simetrinin sağlanması,
 • Çene hatlarının ve çene ucunun belirgin hale getirilmesi,
 • Kişinin oval bir yüz yapısına sahip olmasına yardımcı olunması,
 • Çene bölgesinde ve çevresinde var olan kırışıklıkların, sarkmaların, çöküklerin ve çizgilerin giderilmesi,
 • Çene bölgesinde yaşanan hacim kayıpları sonucu yüzüne göre küçük çeneye sahip olan kişilerin çene – yüz orantısının düzenlenmesi,
 • Çene ucu sivri olan kişilerde uygun ovalliğin sağlanması,
 • Var olan gıdı görünümünün giderilip estetik bir boyun bölgesi oluşturulması,

belirtilebilir.

Jawline Dolgusu Fiyatları

Jawline Dolgusu Fiyatları ile ilgili bilgi almak için ulaştığınız kliniklerden ve hastanelerden birbirinden  farklı ücretler duyabilirsiniz. Bunun nedeni sağlık alanında yapılan işlemlerde hasta muayene edilmeden net bir fiyat vermenin doğru olmamasıdır.

Jawline Dolgu Fiyatları birçok duruma bağlı olarak değişiklik göstermekle birlikte bu durumlardan bazılarını;

 • Kişinin genetik yapısı ve yaşı,
 • Çene bölgesinde oluşan problemlerin seviyesi,
 • Tedavi sırasında kullanılacak dolgu maddesinin çeşidi ve miktarı,
 • Uygulamayı gerçekleştirecek doktorun ve kliniğin tecrübesi,

olarak belirtebiliriz.

Jawline Dolgusu ile ilgili detaylı bilgi almak, Dermatoloji Uzmanı Dr. Sibel DUYSAK tarafından muayene edilerek size en uygun olacak tedavi planını oluşturup işlemlere başlamak için Hemen Bize Ulaşınız