Dudak Dolgusu kadın ya da erkek fark etmeksizin dudak bölgesi ve çevresinde istediği estetik görünüme sahip olmak isteyen tüm bireylerin yaptırabileceği  Medikal Estetik uygulamadır.

İnsanlar tarafından en fazla talep edilen Estetik uygulamalardan birisi olan Dudak Dolgusu doğuştan veya zaman içerisinde değişik nedenlerle dudaklarında hacim kayıpları ve deformasyonlar oluşmuş kişilerin dolgun ve estetik dudaklara sahip olmasına yardımcı olmaktadır.

Özellikle kadınlar için güzel ve estetik bir yüze sahip olmak çok değerlidir. Dolgun ve çekici dudaklar beraberinde kişiye hayal ettiği güzelliği, arzuyu ve estetikliği getirmektedir. Güzel ve çekici bir yüzün en temel bileşeni olarak dolgun, simetrik ve parlak dudaklar belirtilebilir.

Dudak Dolgusu uygulamaları klinik ortamında alanında uzman hekimler tarafından yapılması halinde istenilen sonuçları büyük bir güven ve konfor içerisinde sunan başarılı bir tedavi tekniğidir. Kişinin dudaklarında ve yüzünde sağlanan olumlu etki uygulamanın doğru periyotlarla düzenli yapılması halinde ömür boyu kalıcı hale getirilmektedir.

Uzun yıllardır farklı tekniklerle de olsa uygulanan hatta ilk Dolgu Uygulaması olarak dahi belirtilebilecek Dudak Dolgusu geçmişte sadece silikon dolgu maddelerinin kullanımı ile yapılmaktaydı. Zaman içerisinde yaşanan gelişmeler ile yağ enjeksiyonu ve Hyaluronik Asit tabanlı insan vücuduna hiçbir zararı bulunmayan maddeler Dolgu uygulamalarında daha sık kullanılır hale geldi.

Dermatoloji alanında büyük tecrübeye sahip olan Uzm. Dr. Sibel DUYSAK tarafından yapılan Dudak Dolgusu sonucunda kişi arzu ettiği dolgun, çekici ve doğal dudak görüntüsüne güvenli, sağlıklı ve hızlı bir tedavi süreciyle ulaşabilmektedir.

Uzman Doktor Sibel DUYSAK tarafından kaleme alınan bu yazının devamında Dudak Dolgusu ile ilgili merak ettiğiniz tüm sorulara yanıt bulabilir, dudak yapınızda yaşanan problemleri Hemen Bize Ulaşarak randevu alıp tedavi ettirebilir, arzu ettiğiniz dolgun ve çekici dudaklara en hızlı ve doğru tedavi süreciyle sahip olabilirsiniz.

Dudak Dolgusu Nedir?

Dudak Dolgusu kişilerin dudak bölgeleri ve çevresinde farklı nedenlerle oluşan hasarların giderilerek hızla arzu edilen dolgun ve çekici dudaklara sahip olmasının amaçlandığı Ameliyatsız Estetik Tedavi yöntemidir.

Tüm insanların dudaklarında doğuştan veya zaman içerisinde ortaya çıkan durumlar sonucu oluşabilen hacim kayıpları ve deformasyonlar Dudak Dolgusu uygulamaları sayesinde Hyaluronik Asit bazlı insan vücuduna hiçbir zararı olmayan dolgu maddeleri kullanılarak tedavi edilebilmektedir.

Uzman Hekim eliyle gerçekleştirilen Dudak Dolgusu uygulaması sayesinde;

 • Dudaklarda ve çevresinde oluşan hacim kayıpları giderilir,
 • Dudak bölgesinde oluşan şekil bozuklukları yok edilir,
 • Kişinin yüzüne uyumlu olacak ve doğal bir görünüm sağlayacak estetik dudaklar ortaya çıkarılır,
 • Gülüş Estetiği kapsamında dudaklara ve çevre bölgesine gerekli dokunuşlar yapılır.

Özetlemek gerekirse Dudak Dolgusu ile kişinin dudakları ve dudak çevresinde var olan ve kendisini rahatsız eden tüm kusurlar yok edilir. Kişinin arzu ettiği dolgun ve çekici dudaklara en hızlı şekilde kavuşmasına yardımcı olunur.

Dudak Dolgusu Ne İşe Yarar?

Dudak Dolgusu insanların özellikle ağız ve yüz bölgesinde var olan estetiksel problemlerin giderilmesi ve kişinin daha çekici, genç ve güzel bir yüz görünümüne sahip olması için uygulanan Estetik Tedavi yöntemidir.

Genellikle Hyaluronik Asit tabanlı dolgu maddeleri kullanılarak yapılan bu uygulama ile kişinin daha dolgun, canlı ve pürüzsüz dudaklara sahip olması hedeflenir. Dudak Dolgusu sonucunda insanlarda oluşan değişimler arasında;

 • Arzu edilen dolgun ve çekici dudaklara sahip olunması,
 • Dudak çevresi ve ağız yapısında gençleşme görülmesi,
 • Dudaklarda oluşan hacim kayıplarının giderilmesi,
 • Nemli, parlak ve ışıl ışıl dudaklara sahip olunması,
 • Gülüş Estetiği kapsamında istenilen dudak yapısına ulaşılması,

gösterilebilir.

Dudak Dolgusu yapılması ile oluşan yukarıda ifade ettiğimiz tüm değişimler kişinin arzu ettiği estetik yüz görünümüne sahip olmasına yardımcı olur. Dolgun, parlak ve çekici dudaklar karşı cins için her zaman karşı konulmaz derecede merak uyandırıcı olmaktadır.

Dudak Dolgusu Nasıl Yapılır?

Dudaklarında ve ağız çevresinde yaşadığı problemlerin giderilmesi için kliniğimize ulaşan kişiler öncelikle Dermatoloji Uzmanı tarafından muayene edilir. Bu süreçte hastayı dinleyen ve fiziksel tespitlerini yapan uzman hekim kişiye en uygun olacak ve arzu ettiği sonuçların oluşmasını sağlayacak tedavi planını belirler.

Dudak Dolgusu yapılmasına karar verilen kişilerde muayene sonrası tespit edilen duruma göre dolgu maddesi ve uygulama yöntemi belirlenir. İşlemlere başlamadan önce dudaklara ve ağız çevresine sürülen anestezik krem sayesinde kişiler tedavi esnasında hiçbir ağrı ve sızı yaşamazlar.

Dudaklarda istenilen uyuşma sağlandıktan sonra mikro boyutta iğneler yardımıyla dolgu maddesi belirlenen bölgelere enjekte edilerek Dudak Dolgusu uygulaması tamamlanır. Ortalama 20 ila 30 dakika arasında süren bu süreç oldukça konforlu, güvenli ve etkili bir tedavi tekniği olarak bilinmektedir.

Kişi Dudak Dolgusu sonrası günlük yaşantısına kaldığı yerden devam edebilir. Dudak Dolgusu uygulamasının başarısı ve hastanın güvenli bir şekilde arzu ettiği dudaklara sahip olabilmesi işlemleri gerçekleştiren uzmanın tecrübesi ve yetkinliğine bağlıdır.

Dudak Dolgusu Çeşitleri

Dudak Dolgusu temel olarak kalıcı ve geçici olmak üzere 2 gruba ayrılmaktadır. Dolgu maddesi olarak silikon kullanılan Dudak Dolgusu yöntemleri kalıcı, hyaluronik asit veya yağ dokuları kullanılan yöntemler ise geçici Dudak Dolgusu olarak ifade edilmektedir.

Bu 2 ana grup dışında ise kişinin dudak yapısı ve talepleri doğrultusunda yapılacak işlemler göz önüne alınarak pek çok farklı isimde Dudak Dolgusu tekniği ortaya çıkmıştır. Günümüzde en fazla talep gören Dudak Dolgusu Çeşitleri arasında;

 • Afrodit Dudak Dolgusu
 • Venüs Dudak Dolgusu
 • Hera Dudak Dolgusu
 • Eros Dudak Dolgusu

gösterilebilir.

Günümüzde özellikle hyaluronik asit bazlı dolgu maddelerinin kullanıldığı Geçici Dolgu Uygulamaları daha sık tercih edilmektedir. Bunun en önemli nedeni ise bu maddenin insan vücudu tarafından emilebilmesi ve herhangi bir zararının bulunmamasıdır.

Dudak Dolgusu Ne Kadar Kalıcı

Dudak Dolgusu çeşitleri esnasında bahsettiğimiz gibi Dudak Dolgusu uygulamaları ömür boyu kalıcı olabildiği gibi etkisini belirli bir süre gösterdiği teknikler de mevcuttur. Burada süreci direkt olarak etkileyen durum kullanılan dolgu maddesinin çeşididir.

Günümüzde sürekli olarak etkisini koruyan lakin kişinin vücuduna zararları olabilen silikon madde tabanlı Kalıcı Dolgu Dolgusu uygulamaları çok sık tercih edilmemektedir. Bunun yerine tercih edilen Hyaluronik Asit bazlı dolgu maddesi kullanılan Geçici Dudak Dolgusu uygulamalarının kalıcılık sürecine etki eden durumlar arasında;

 • Hastanın genetik özellikleri ve hormonal yapısı,
 • Dudak ve ağız çevresinin kas yapısı,
 • Kişinin günlük yaşantısında bölgeyi kullanma sıklığı,

belirtilebilir.

Dudak Dolgusu tekrarlanabilir ve kolay bir tedavi olduğu için etkisi uzun süre korunmaktadır. Ortalama bir vakada Dudak Dolgusu etki süresi 6 ay ila 1 yıl arası iken, tedavi tekrarlandıkça etki süresinde ciddi artışlar görülmeye başlanmaktadır. Elde edilen estetik görünümü sürekli korumak için size uzman doktor tarafından belirtilen periyotlarla tedaviyi tekrarlamanız gerekmektedir.

Dudak Dolgusu Yan Etkileri

Dudak Dolgusu estetik uygulamalarda uzman doktor tarafından klinik ortamında, doğru teknik ve dolgu malzemesi kullanılarak yapılması halinde herhangi bir yan etkisi olmayan bir uygulamadır.

Dolgu maddesi olarak Hyaluronik Asit bazlı malzemeler kullanılarak gerçekleştirilen Dudak Dolgusu uygulamalarının kişinin sağlığına herhangi bir tehdidi bulunmaz. Dudak Dolgusu Sonrası oluşan bazı etkiler ise kendiliğinden hızla geçmektedir.

Dudak Dolgusu Sonrası görülebilen olumsuz etkiler arasında;

 • Dudaklarda şişlik ve ödem oluşumu,
 • Dudaklarda karıncalanma ve uyuşma görülmesi,
 • Uygulama sırasında damara müdahale halinde morluk oluşumu,

belirtilebilir.

Dudak Dolgusu Ne Zaman Oturur?

Dudak Dolgusu yapıldığı gün ödemin inmesi ile birlikte olumlu etkilerini hemen gösteren estetik uygulamalarından birisidir. Tedavi %100 etkisini ise hastanın genetik yapısına göre değişmekle birlikte ortalama birkaç gün içerisinde vermektedir.

Bizlere çok sorulduğu için yeri gelmişken yanıtlamak isteriz, Dudak Dolgusu Sonrası ödem oluşumu nedeni dolgu maddesinin su tutma özelliği bulunmasıdır. Hasta uygulama sonrası bol su içerek ödemin atılması ve Dudak Dolgusu etkisinin hızla kendisini göstermesi sürecini hızlandırabilir.

Dudak Dolgusu Fiyatları

Tüm Dolgu uygulamalarında olduğu gibi Dudak Dolgusu Fiyatları hakkında bilgi almak için ulaştığınız sağlık kuruluşlarından farklı fiyatlar öğrenebilirsiniz. Bu durumun nedeni olarak sağlık alanında yapılan işlemlerde kişi muayene edilmeden net bir fiyat verilememesi olduğunu söyleyebiliriz.

Dudak Dolgusu Fiyatları birçok durum sebebiyle değişiklik göstermekle birlikte bu durumlar arasında;

 • Hastanın genetik özellikleri ve yaşı,
 • Kişinin dudaklarında ve ağız çevresinde oluşan deformasyonun durumu,
 • Hastanın dudaklarında var olan hacim kaybı seviyesi,
 • Dudak Dolgusu sırasında kullanılması gereken dolgu maddesi miktarı,
 • Uygulama sırasında kullanılacak dolgu maddesi çeşidi,
 • Tedaviyi gerçekleştirecek uzmanın ve kliniğin tecrübesi,

gösterilebilir.

Dudak Dolgusu ile ilgili detaylı bilgi almak, Dermatoloji Uzmanı Dr. Sibel DUYSAK tarafından muayene edilerek size en uygun olacak tedavi planını oluşturup işlemlere başlamak için Hemen Bize Ulaşınız