Altın İğne insanların cildinde farklı nedenlerle oluşan lekelenmeler, çizgiler, kırışıklıklar, yaralanmalar, sivilce ve akne izleri gibi birçok estetiksel problemin giderildiği cildin yenilendiği ve gençleştirildiği Ameliyatsız Estetik Tedavi yöntemidir.

Günümüzde yaşlanma, genetik faktörler, çevresel etmenler (güneş ışınları, hava kirliliği…) gibi pek çok farklı sebebe bağlı olarak insanların cildinde yağlanma, lekelenme, sarkma ve kırışıklık görülebilir. Kısacası insan cildinin özellikle belirli bölgeleri olumsuz dış etmenler dahil birçok durumdan negatif etkilenebilir.

Altın İğne uygulaması cildi olumsuz etkileyen ve kişide estetik kaygılara neden olan tüm bu problemlerin güvenli, konforlu ve etkili bir tedavi süreciyle iyileştirilmesine yardımcı olur.

Geçmiş yıllarda Radyo Frekans tekniği olarak bilinen tekniğin günümüz modern teknolojisi ile geliştirilmesi sonucu ortaya çıkan Altın İğne Tedavisi estetik tedavi yöntemleri arasında hızlı ve başarılı sonuçları ağrısız bir süreçle sunduğu için çok sık tercih edilir hale gelmiştir.

İnsanlarda belirli yaş aralıklarında cilt yapısında farklı problemler açığa çıkmaktadır. 20 li yaşlardan itibaren düzenli Cilt Bakımı yapmayan kadın veya erkek fark etmeksizin tüm bireylerde kırışıklık, lekelenme, çizgi, sarkma gibi olumsuzluklar kendini göstermeye başlar.

Altın İğne uygulaması ile cilt yüzeyi yenilenerek ve gençleştirilerek var olan tüm problemler giderilip hayal edilen canlı, genç, parlak ve pürüzsüz cilt yapısına ulaşılması hedeflenir. Basit ve herhangi bir kesi uygulanmayan Altın İğne Tedavisi ile kişinin arzu ettiği yüz ve cilt yapısına ameliyatsız bir şekilde kavuşması sağlanır.

Dermatoloji alanında Uzman Dr. Sibel DUYSAK tarafından yapılan Altın İğne uygulaması sonucunda hastanın cildinde bulunan tüm estetik problemler güvenli, konforlu ve etkili bir tedavi süreciyle iyileştirilmektedir.

Uzman Doktor Sibel DUYSAK eliyle kaleme alınan bu yazıda Altın İğne Tedavisi ile ilgili merak ettiğiniz tüm soruların yanıtlarını alabilir, Hemen Bize Ulaşarak randevu oluşturup hayal ettiğiniz genç, parlak ve pürüzsüz cilt yapısına ulaşabilirsiniz.

Altın İğne Nedir?

Altın İğne insan cildinde var olan estetiksel problemlerin radyo frekans dalgaları kullanılarak cildin alt kısmındaki tabakanın onarılması sonucunda doğal yolla iyileştirilmesinin sağlandığı cerrahi olmayan estetik tedavi yöntemidir.

Günümüzde modern ve hızlı hayat adı altında yaşanan rutin yaşam insanların yaşlanma sürecine erken girmesine neden olmaktadır. Öncelikle el, yüz, boyun, dekolte bölgesi gibi dış etmenlere açık alandan başlayan olumsuz etkilenme zamanla tüm vücuda yayılmaktadır.

Uzman doktor kontrolünde yapılacak Altın İğne uygulaması sayesinde insanlarda estetiksel açıdan var olan kırışıklık, sarkma, çizgi, leke, iz gibi problemler cildin kendisini doğal yollarla yenilemesi desteklenerek iyileştirilmektedir.

Altın İğne Tedavisi dışarıdaki olumsuz etmenlerden en fazla etkilenen el, yüz, boyun ve dekolte bölgesi başta olmak üzere yüz bölgesinde alın, kaş, göz çevresi, yanak, dudak üstü gibi pek çok bölgeye güvenle uygulanmakta ve başarılı sonuçlar vermektedir.

Altın İğne Ne İşe Yarar?

Altın İğne tedavisi farklı nedenlerle insanların cildinde oluşan birçok farklı estetiksel problemin iyileştirilmesi için uygulanmaktadır. Altın İğne tedavisi sayesinde sağlanan olumlu değişimler ve giderilen problemler arasında;

 • Cildin yenilenmesi ve gençleştirilmesi,
 • Sivilce, akne ve yara izlerinin giderilmesi,
 • Kırışıklık ve çizgilerin yok edilmesi,
 • Göz altlarında oluşan kararma ve morlukların ortadan kaldırılması,
 • Sarkmaların, çatlakların ve olukların tedavi edilmesi,
 • Yanık sonrası oluşan izlerin giderilmesi,
 • Boyun ve dekolte bölgesinde oluşan estetiksel sorunların iyileştirilmesi,
 • Cilt yapısının canlı, parlak, pürüzsüz ve genç bir hal alması,

gösterilebilir.

Altın İğne Nasıl Yapılır?

İnsanlar cildinde yaşadıkları estetiksel problemler ve buna bağlı oluşan kaygılar nedeniyle kliniklere ulaşmakta, uzman doktor tarafından yapılan muayene sonrası kişiye en uygun estetik tedavi yöntemi ve tedavi planı belirlenir.

Altın İğne Tedavisi yapılmasına karar verilen kişilerde işlem bölgesi anti septik solüsyon ile temizlenip anestezik krem sürülerek uygulama sürecinde kişinin herhangi bir ağrı ve sızı hissetmemesi sağlanır.

Altın İğne uygulaması kişinin cilt yapısına ve ihtiyaçlarına göre farklı başlık, radyo frekansı, atış boyu ve atış sıklığında yapılır. Uzman doktor tarafından kullanılan Altın İğne başlığına sahip radyo frekans cihazı mikro iğneler ile cilde hızlı giriş çıkışlar yapar. Mikro iğneler ile açılan gözeneklerden cilde zarar vermeyecek seviyedeki yüksek ısı cilde iletilir.

Uygulama ile ciltte kabul edilebilir düzeyde hasar verilerek aynı süreçte cildin kendisini onarması ve yenilemesi için gereken maddelerin üretiminin artırılması hedeflenir. Bu sayede cildin elastin ve kolajen üretimi artırılarak kendisini hızla yenilemesi sağlanır.

Altın İğne Tedavisi kişiye özel tekniklerle uygulanan güvenli, başarılı ve konforlu bir estetik tedavi yöntemidir. İşlem sırasında kişiye özel ve zararsız mikro boyutlu iğneler kullanılır. Ayrıca kullanılacak iğne boyları uzman doktor tarafından yapılan muayene sırasında yine kişiye en uygun olacak şekilde belirlenir.

Altın İğne uygulamasında yapılan atış sürecinde cildin herhangi bir zarar görmemesi için cilt alanlara bölünür. Uygulanacak enerji bir anda değil bölünerek cilde verilir. Oldukça güvenli ve başarılı bir uygulama olan Altın İğne sonrası kişi günlük hayatına kaldığı yerden devam edebilir.

Altın İğne Kaç Seans Uygulanır?

İnsanların cildini yenilemek, gençleştirmek ve sıkılaştırmak için kullanılan Altın İğne Tedavisi kişinin cildinde var olan deformasyon miktarı, cilt yapısı, yaşı, genetik özellikleri gibi durumlar göz önünde bulundurularak farklı seans sayılarında uygulanmaktadır.

Genellikle tek seansın yeterli görülmediği Altın İğne Tedavisi 2 haftalık aralıklarla yapılacak 2 ila 3 seans sonucunda hayal edilen sonuçları sunmaktadır. Kişinin cildinde var olan estetiksel problemler seans sayısını direkt olarak etkilemektedir.

Altın İğne Etkisini Ne Zaman Gösterir?

Altın İğne uygulaması kişinin cilt dokusunun yenilenmesi, sıkılaştırılması ve gençleştirilmesi sağlamak için gerekli tekniklerin uygulandığı bir estetik prosedürdür. Altın İğne Öncesi Sonrası değerlendirildiğinde dahi tek seansla ciddi gelişim görüldüğü gözlemlenmektedir.

Uygulama ilk seansın tamamlanması ile birlikte olumlu etkilerini göstermeye başlarken özellikle 2. seans sonrası gözle görülür değişimlerin ortaya çıktığı söylenebilir. Tedavi planıyla belirlenen seans sayısının tamamlanması ile birlikte arzu edilen cilt yapısına %100 e yakın şekilde ulaşılır.

Altın İğne Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Altın İğne uygulaması diğer tüm ameliyatsız estetik tedavileri yöntemleri gibi güvenli ve konforlu bir yöntem olmakla birlikte tedavi sonrası uzman doktor tarafından belirtilen hususlara dikkat edilmesi kişinin sağlığı ve uygulamanın başarısı için çok değerlidir.

Altın İğne Sonrası oluşabilen durumlar dikkat edilmesi gerekenler arasında;

 • Dermatolog tarafından önerilen nemlendirici krem ve jeller tarif edilen sıklıkta kullanılmalıdır.
 • İşlem bölgesinde oluşabilen hafif kızarıklık ve şişlikler 1 ila 2 gün içerisinde kendiliğinden geçmektedir.
 • Uygulama bölgesine ilk 24 saat su değmemeli, kişi ilk gün duş almamalıdır.
 • Tedavi yapılan alanlarda oluşabilen kabuklarla oynanmamalı ve soyulmamalıdır.
 • Yüz bölgesine yapılan uygulamalar sonrasında makyaj yapılmamalıdır.
 • Uygulama sürecinde cilt güneş ışığıyla temas ettirilmemelidir.

belirtilebilir.

Altın İğne Tedavi sürecinde kişiler seans sonrası günlük hayatına kaldığı yerden devam edebilir. Kliniğimizde alanında uzman doktor kontrolünde kullanılan modern cihazlar ve steril ortam birleştiğinde kişilerin hayal ettikleri cilt yapısına en iyi Cilt Bakımı süreciyle sahip olmalarına yardımcı olunmaktadır.

Altın İğne Fiyatları

Altın İğne Tedavisi Fiyatları ile ilgili bilgi almak amacıyla ulaştığınız klinikler ve hastanelerden farklı ücretler duyabilirsiniz. Özellikle bilinmelidir ki sağlık alanında yapılan uygulamalarda kişi muayene edilmeden net bir fiyat vermek mümkün değildir.

Altın İğne Fiyatları birçok farklı nedene bağlı olarak değişiklik göstermekle birlikte bu nedenler arasında;

 • Hastanın yaşı ve genetik yapısı,
 • Kişinin cilt yapısı ve cildinde var olan sorunların çeşidi,
 • Cilt sorunlarının durumu ve bulunduğu vücut bölgesi,
 • İstenilen sonuçlar için gerekli olan seans sayısı,
 • Uygulamayı gerçekleştirecek uzmanın ve kliniğin tecrübesi,

gösterilebilir.

Altın İğne hakkında detaylı bilgi almak, Dermatoloji Uzmanı Dr. Sibel DUYSAK tarafından muayene edilerek size en uygun olacak tedavi programını oluşturup işlemlere başlamak için Hemen Bize Ulaşınız