Yüz Mezoterapisi yaşlanma, genetik faktörler, kaza, travma gibi farklı nedenlerle erkek ya da kadın ayırt etmeksizin tüm insanların yüz bölgesinde ortaya çıkan ve estetik kaygılara sebep olan olumsuz durumların giderilmesini sağlayan estetik tedavi yöntemidir.

Yüz Mezoterapisi ile insan vücudunda elastin ve kolojen üretimi artırılarak yüz bölgesinde oluşan çizgiler, kırışıklıklar, sarkmalar ve lekeler hızla yok edilir. Mezolifting olarak da ifade edilen bu yöntem ile sıkıntı yaşanan bölgede cildin gençleştirilmesi amaçlanır.

Günümüzde herhangi bir sebeple yüz bölgesinde estetik açıdan problemler oluşan kişiler arzu ettikleri genç, parlak ve pürüzsüz yüze sahip olmak için Yüz Mezoterapisi uygulamasını tercih etmektedir. Bunun en önemli nedeni kesi işlemi yapılmayan bu uygulamanın güvenli, konforlu ve etkili bir tedavi yöntemi olmasıdır.

Yüz Mezoterapisi uygulamasında vitamin, mineral, enzim, hormon gibi temel yapı taşlarını içeren karışım kişiye özel oranlarda hazırlanarak problem görülen bölgelere mikro iğneler yardımı ile enjekte edilir.

Yüz Mezoterapisi yani Mezolifting ile kişinin yüz bölgesinde;

 • Elastin ve kolajen üretimi artırılır,
 • Cilt yapısı sıkılaştırılır ve sarkmalar yok edilir,
 • Var olan çizgileri ve kırışıklıklar giderilir,
 • Cildin daha pürüzsüz ve nemli bir hal alması sağlanır,

oluşturulan bu olumlu etkiler sonucunda istenilen alımlı, çekici ve genç yüz görünümüne sahip olunması sağlanır.

Dermatoloji alanında Uzman Dr. Sibel DUYSAK kontrolünde uygulanan ve etkisi tüm dünyada kanıtlanmış Yüz Mezoterapisi uygulaması sonucunda kişilerin arzu ettikleri genç, çekici, pürüzsüz yüz ve cilt görünümüne sahip olmalarına yardımcı olunmaktadır.

Uzman Doktor Sibel DUYSAK tarafından kaleme alınan bu yazıda Yüz Mezoterapisi hakkında merak ettiğiniz tüm soruların yanıtlarını alabilir, Hemen Bize Ulaşarak randevu oluşturup yaşadığınız estetiksel problemlerden hızla kurtulabilirsiniz.

Yüz Mezoterapisi Nedir?

Yüz Mezoterapisi insanlarda yaşlanma veya farklı sebeplerle yüz bölgesinde oluşan çizgiler, sarkmalar, kırışıklıklar ve lekelerin giderilmesi için uygulanan ameliyatsız estetik tedavi yöntemidir.

Sadece yaşlanma vb. durumlar sonucu yüz bölgesinde oluşan ve estetiksel kaygılara neden olan durumların yok edilmesini hedeflemeyen Yüz Mezoterapisi aynı zamanda Anti – Aging (Yaşlanma Geciktirici) etkisiyle bu durumların ortaya çıkmasını da engellemektedir.

Yüz Mezoterapisinin ana hedefi cilt yapısını genç, parlak ve pürüzsüz hale getirmektir. Tedavi sürecinde cildin yenilenmesi için gerekli fizyolojik durumlar meydana getirilerek doğal şekilde bu sürecin oluşması desteklenir. Yüz bölgesinde elastin, kolajen ve hyaluronik asit üretimi artırılıp cildin arzu edilen estetik görünüme ulaşması sağlanır.

Yüz Mezoterapisi Hangi Bölgelere Yapılır?

Günümüz yaşam koşulları insanların el, yüz, boyun, dekolte alanlarının olumsuz dış etkilere daha fazla maruz kalmasına yol açmaktadır. Özellikle güneş ışınları yıllar içerisinde bu bölgelere sürekli etki ederek estetik açıdan olumsuz durumların ortaya çıkmasına sebep olmaktadır.

Yüz Mezoterapisi uygulaması ile kişinin yüz bölgesi ve çevresinde yapılan işlemler arasında;

 • Cildin sıkı, nemli ve parlak bir hal alması,
 • Göz altlarındaki morluklar ve çizgilerin giderilmesi,
 • Alın bölgesindeki kırışıklıkların ve çizgilerin yok edilmesi,
 • Boyun ve Dekolte bölgesinde yaşanan estetik problemlerin giderilmesi,
 • Yine boyun bölgesinde var olan gıdı görünümünün ortadan kaldırılması,

belirtilebilir.

Yüz Mezoterapisi ile yukarıda belirlenen yüz bölgeleri ve estetik yüz görünümüne direkt olarak etki eden alanlarda elastin, kolajen, hyaluronik asit gibi cildin yenilenmesi için gerekli olan yapı taşlarının eksikliği giderilerek arzu edilen estetik yüz yapısına ulaşılması sağlanır.

Yüz Mezoterapisi ile yüz bölgesi ve çevresinde var olan estetiksel ya da fonksiyonel birçok problem güvenli, konforlu, etkili bir şekilde hızla tedavi edilebildiği gibi uygulama farklı tedavi teknikleri ile kombine edilerek de gerçekleştirilebilir.

Yüz Mezoterapisi Nasıl Yapılır?

Yüz bölgesinde farklı nedenlerle oluşan ve kişide estetik kaygılara yol açan durumların giderilmesi için kliniğimize ulaşan kişilerin uzman doktor tarafından yapılan muayenesi sonucunda tedavi planı oluşturulur.

Uygulama öncesi işlem bölgeleri anti septik solüsyon ile güzelce temizlenir. Daha sonra yine işlem yapılacak bölgelere anestezik krem sürülür. Bu sayede kişinin uygulama esnasında herhangi bir ağrı veya sızı hissetmemesi sağlanır.

Yüz Mezoterapisi tedavisinde kişiye özel hazırlanan karışım uzman doktor kontrolünde tedavi planıyla belirlenen bölgelere mikro iğneler kullanılarak ihtiyaç duyulan miktarda enjekte edilmektedir.

Kısa sürede tamamlanan Yüz Mezoterapisi herhangi bir yan etkisi bulunmayan güvenli ve konforlu bir tedavi süreci sunmaktadır. Kişi uygulama sonrası günlük hayatına kaldığı yerden devam edebilir.

Yüz Mezoterapisi Kaç Seans Uygulanır?

Yüz Mezoterapisi kişiye özel karışımın yine hastanın durumu göz önüne alınarak belirlenen seans sayısında uygulandığı estetik tedavi yöntemidir. Kişinin var olan estetiksel sorunları dikkate alınarak iyileşme için gerekli seans sayısı tedavi öncesi belirlenmektedir.

Yüz Mezoterapisi ile hafif problemleri bulunan ve cilt yapısı nispeten daha sağlıklı vakalarda 3  ila 5 seans ile arzu edilen sonuçlar elde edilirken nispeten daha büyük problemleri bulunan kişilerde istenilen etki 5 ila 8 seans sonucunda ortaya çıkmaktadır.

Uygulamada ilk 3 seans genellikle 1 haftalık aralıklarla tamamlanmaktadır. Bu süreç doktor tarafından analiz edilerek devam eden seansların periyotları en doğru şekilde belirlenir.

Zorlu vakalarda bile 6 ila 8 seanslık süre sonunda kişinin hayal ettiği estetik yüz görünümüne sahip olmasının sağlandığı Yüz Mezoterapisi uzman doktor tarafından belirlenen periyotlarla (ortalama 8 ila 12 ayda 1 kez) yaptırılarak elde edilen olumlu etki ömür boyu kalıcı hale getirilebilir.

Yüz Mezoterapisi Sonuçları Ne Zaman Görülür?

Yüz Mezoterapisi ilk seans sonrası gözle görülür şekilde olumlu etkiye sahip güvenli ve konforlu bir tedavi yöntemidir. Uzman doktor tarafından belirlenen seans sayısının tamamlanması sonucunda tedavinin etkisi %100 olarak ortaya çıkmaktadır.

Yüz Mezoterapisi Ağrılı mıdır?

Yüz Mezoterapisi uygulamasında işlem öncesi enjeksiyon yapılacak bölgeler anestezik krem kullanılarak uyuşturulur. Bu sayede kişi tedavi sürecinde herhangi bir ağrı ve sızı hissetmez.

Uygulama sonrası işlem yapılan bölgelerde hafif de olsa kızarıklık ve hassasiyet oluşabilir. Normal bir etki olarak bilinen bu durum 1 ila 2 gün içerisinde kendiliğinden geçmektedir.

Yüz Mezoterapisi Öncesi Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yüz Mezoterapisi yüz bölgesinde ve çevresinde var olan bazı problemler nedeniyle estetik kaygılara kapılan kişilerin arzu ettikleri görünüme sahip olmasını sağlayan güvenli ve konforlu bir tedavi yöntemidir.

Tıbbi uygulamaların hemen hemen hepsinde olduğu gibi Yüz Mezoterapisi Öncesi de dikkat edilmesi gereken bazı durumlar vardır. Uzman doktor tarafından bildirilen bu durumlara riayet edilmesi kişinin sağlığı ve tedavinin başarısı için çok değerlidir.

Yüz Mezoterapisi Öncesi dikkat edilmesi gereken durumlar arasında;

 • Hastanın geçmişte yaşadığı veya aktif olan rahatsızlıklarının tespit edilmesi,
 • İşlemden 2 ila 3 gün öncesi itibariyle aspirin vb. kan sulandırıcı ilaç kullanımının kesilmesi,
 • Uygulamadan 1 gün öncesi parfüm ve kozmetik ürünler kullanılmaması,
 • Tedavi sürecinde kadınların menstüral dönem içinde olmaması,

belirtilebilir.

Yüz Mezoterapisi Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Tıbbi uygulamaların hepsinde olduğu gibi Yüz Mezoterapisi Sonrası da dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır. Uzman doktor tarafından iletilen bu hususlara özen gösterilmesi kişinin sağlığı ve tedavinin başarısı için çok değerlidir.

Yüz Mezoterapisi Sonrası dikkat edilmesi gereken hususlar arasında;

 • Tedavi sonrası ilk gün kozmetik malzemeler, nemlendirici, parfüm gibi ürünlerin kullanımından uzak durulmalıdır,
 • İşlem sonrası bol bol su tüketilerek bölgede ödem oluşması engellenmelidir,
 • Uygulama sonrası ilk 24 saat yüz bölgesi su ile temas ettirilmemelidir,
 • İlk gün duş alınmamalı; ilk hafta hamam, sauna, solaryum gibi aşırı sıcak ve enfeksiyona açık ortamlardan uzak durulmalıdır,

gösterilebilir.

Yüz Mezoterapisi Fiyatları

Yüz Mezoterapisi Fiyatları hakkında bilgi almak için ulaştığınız klinik ve hastanelerden farklı fiyatlar duyabilirsiniz. Özellikle sağlık alanında yapılan tedavilerde hasta muayene edilmeden net bir fiyat belirtmek doğru değildir.

Yüz Mezoterapisi Fiyatları kişiye göre değişiklik gösterebilmektedir. Bu değişimlere neden olan durumlar arasında;

 • Kişinin yaşı ve genetik özellikleri,
 • Hastanın yüz bölgesinde var olan problemlerin boyutu,
 • İyileşme için gerekli seans sayısı ve kullanılacak madde miktarı,
 • Tedaviyi gerçekleştirecek hekimin ve kliniğin tecrübesi,

gösterilebilir.

Yüz Mezoterapisi ile ilgili detaylı bilgi almak, Dermatoloji Uzmanı Dr. Sibel DUYSAK tarafından muayene edilerek size en uygun olacak tedavi planını oluşturup işlemlere başlamak için  Hemen Bize Ulaşınız

Yorum Yok

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir