BBL ile Leke Tedavisi başarısı tüm dünyada kanıtlanmış yeni nesil medikal estetik uygulama olarak bilinen BBL yani Broad Band Light (Geniş Bant Işığı) kullanılarak cilde kontrollü yüksek yoğunlukta ışık verilmesi ise yaşanan estetik problemlerin tedavi edildiği bir uygulamadır.

İnsanların en fazla göz önünde olan ve hassas bir yapısı bulunan vücut bölümü cildidir. Kişiyi çevrenin ve hayatın olumsuz etkilerinden korumaya çalışan cilt yapısı zaman içerisinde farklı nedenlerle hasar almaktadır.

BBL Lazer tedavisi cilt yapısında bozulmalar olan, cildinde lekelenme, kırışıklık, çizgi, sarkma, renk değişikliği gibi pek çok deformasyon oluşan kişilerde bu problemlerin ortadan kaldırılıp arzu edilen genç, parlak, pürüzsüz, canlı cilt yapısına sahip olunmasını sağlar.

Cilt insan vücudunun en değerli parçasıdır ve insanların genel sağlık durumunun stabil kalması için cildin yenilenmeye, onarıma, bakıma ihtiyacı vardır. BBL Lazer uygulaması ile konforlu, güvenli ve etkili bir süreçle cildin yenilenmesi sağlanır.

BBL Leke Tedavisi insanların cildinde yaşlanma, güneş ışınları, hastalıklar gibi birçok farklı tetikleyici sonrası oluşan lekelenmeleri yok ederek arzu edilen canlı, ferah, pürüzsüz cilt yapısına ulaşılmasına yardımcı olur.

Türkçesi Geniş Bant Işığı anlamında gelen Broad Band Light (BBL) 500 ila 1200 nm. arası geniş dalga boyunda ışık veren ve bu sayede cildin gençleştirilmesine destek olan ışık kaynağıdır. İnsanların daha genç görünmesini sağlayan bu uygulama cildin görünümünün iyileşmesini ve yeni hücrelerin oluşumunu desteklemeyi hedefler.

BBL Leke Tedavisi kapsamında BBL Lazer kullanılarak ciltteki renk düzensizlikleri, lekeler, iyileştirilerek istenilen genç, canlı ve parlak cilt yapısına sahip olunur.

Dermatoloji alanında Uzman Dr. Sibel DUYSAK tarafından yapılan BBL LekeTedavisi sonucunda ciltte  var olan leke problemleri güvenli, konforlu ve etkili bir tedavi süreciyle giderilmektedir.

Uzman Doktor Sibel DUYSAK tarafından kaleme alınan bu yazının devamında BBL Leke Tedavisi hakkında merak ettiğiniz tüm soruların yanıtlarını alabilir, Hemen Bize Ulaşarak randevu oluşturup hayal ettiğiniz genç, parlak ve pürüzsüz cilt yapısına ulaşabilirsiniz.

BBL Leke Tedavisi Nedir?

BBL Leke Tedavisi kişinin cildinde farklı nedenler oluşan lekelenmeler, çiller, güneş hasarları, yaş lekeleri gibi  birçok farklı estetik kaygıya sebep olan problemin modern teknolojiden faydalanılarak giderildiği Ameliyatsız Estetik Tedavi yöntemidir.

BBL Leke Tedavisi sürecinde BBL Lazer melanositlere erişmek için deri içine işler. Bölgedeki sorunlu hücreler 7 ila 14 gün içerisinde soyularak dökülür. Bu sayede kişinin cildinde var olan kahverengi lekeler giderilir.

BBL Lazer ile kızarıklık tedavisinde ise derinin daha derininde damarlara nüfuz etmek için farklı dalga boyu kullanılabilir. Lazer ışınları ile bölgede oluşan ısı sorunları damarların kalıntılarını emerek yeni damar oluşumunu destekler.

BBL Leke Tedavisi sonucunda vücuttaki elastin ve kolajen üretimi desteklenir. Bu sayede lekelerin yok edilmesi ile birlikte ciltte var olan kırışıklık, sarkma, çizgi gibi problemlerin de giderilmesi sağlanır.

BBL Leke Tedavisi ile Hangi Sorunlar Giderilir (H3)

BBL Lazer uygulaması günümüzde çok sık tercih edilen ve kişilerin cilt problemlerini büyük ölçüde gideren modern teknoloji estetik tedavi yöntemidir. BBL Lazer kullanılarak iyileşme sağlanan cilt problemleri arasında;

 • Çiller, yaş lekeleri gibi pigmente lezyonlar,
 • Güneş veya farklı sebeplerle oluşan lekelenmeler,
 • Küçük damarlar ve kılcal damar çatlakları gibi vasküler lezyonlar,
 • Deride var olan sarkma ve gevşeklik,
 • Cilt dokusundaki genel düzensizlikler,
 • Cildin renginin kaybolması veya oluşan renk geçişleri,

gösterilebilir.

BBL Lazer Nasıl Çalışır?

BBL Lazer Tedavisi yüksek yoğunlukta ışığın cildin estetiksel açıdan problemler yaşanan üst tabakasına uygulanması ile bölgeye etki etmesi esasına dayanır. Uzman doktor kontrolünde yapılması gereken bu uygulama sırasında BBL Cihazı kullanılarak hasarlı cilde tedavi planında belirlenen miktarda ısı gönderilir.

İnsanların özellikle el, yüz, boyun, dekolte gibi güneş ışınına çok fazla maruz kalan ve olumsuz dış etmenlerden en fazla etkilenen bölgelerinde BBL Lazer kullanılarak yapılan BBL Leke Damar Tedavisi sayesinde bu bölgelerde cilt hücrelerine kontrollü hasar verilerek yenilenme ve onarımın tetiklenmesi sağlanır.

BBL Leke Tedavisi etki mekanizması gereği ciltteki solgun, cansız, ölü hücrelerin soyulmasını, dökülmesini; bununla birlikte yeni hücre oluşumu için gerekli olan elastin ve kolajen yapı taşlarının üretiminin desteklenmesini sağlar.

Dermatoloji alanında uzman veya estetik alanında yetkin doktorlar tarafından yapılması halinde vücutta hiçbir hasar, yara, iz bırakmayan BBL Leke Tedavisi FDA onaylı güvenli, konforlu ve etkili bir estetik tedavi tekniğidir.

Günümüzde özellikle güneş lekelerini ve akne – sivilce izlerini silmek için kullanılan BBL Leke Tedavisi cilt üzerinde oluşan damar görünümünü de düzenlemektedir. Cilt görünümünü daha genç, parlak ve canlı bir hale getiren bu tedavi kadın veya erkek fark etmeksizin cildinde estetik açıdan sorunlar yaşayan her yaştaki birey tarafından talep edilmektedir.

BBL Leke Tedavisi Ne Zaman Sonuç Verir?

BBL Leke  Tedavisi herhangi bir iyileşme süresine ihtiyaç duyulmayan ve işlem sonrası kişinin günlük hayatına kaldığı yerden devam edebildiği bir tedavi yöntemidir.

Uygulama sonrası kişinin cildinde görülebilen kızarıklık, hafif şişlik gibi durumlar 7 ila 14 gün içerisinde kendiliğinde ortadan kalkmaktadır. BBL Leke Tedavisi sonucu arzu edilen sonucun %100 olarak ortalama 4 hafta arayla yapılacak 3 seans sonrası ortaya çıkmaktadır.

BBL Leke Tedavisi Ne Kadar Sürer?

BBL Leke  Tedavisi işlem yapılacak alanın büyüklüğüne göre değişmekle birlikte ortalama 20 ila 40 dakika arası sürmektedir. Uygulama sonrası kişi günlük aktivitelerine veya işine hemen dönebilir.

Kişiden kişiye iyileşme süreci farklılık gösterebilen BBL Leke Tedavisi sonrası ilk 1 ila 2 gün tamamlandığında uygulama kaynaklı oluşan kızarıklık, hafif şişlik gibi durumlar da kendiliğinden ortadan kalkmaktadır.

BBL Leke Tedavisi Kaç Seans Uygulanır?

BBL Leke Tedavisinde arzu edilen sonuçların elde edilmesi için ortalama 2- 4 haftalık aralıklarla yapılacak 3 seansa ihtiyaç duyulur. Bu durum istenilen sonuçların genellikle elde edilmesini sağlamakla birlikte kişinin cildindeki deformasyon durumu çok fazla ise seans sayısı artırılabilir.

BBL Leke Tedavisi öncesi uzman doktor tarafından yapılan muayene sırasında cildinizin genel durumu tespit edilerek iyileşme için gerekli seans sayısı size bildirilmekte, kişisel tedavi planınız bu doğrultuda hazırlanmaktadır.

BBL Leke Tedavisi Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

BBL Leke  Tedavisi diğer medikal estetik uygulamalar gibi güvenli ve konforlu bir tedavi yöntemidir. Her sağlık uygulaması sonrası olduğu gibi BBL Leke Tedavisi Sonrası da uzman doktor tarafından belirtilecek durumlara kişinin sağlığı ve tedavinin başarısı için özen göstermesi gerekmektedir.

BBL Leke Tedavisi Sonrası dikkat edilmesi gereken durumlar arasında;

 • İlk 24 saat belirli aralıklarla buz kompres uygulayarak bölgeyi rahatlatın.
 • İlk gün bölgeye su temas ettirmeyin, duş almayın.
 • Cildi agresif bir şekilde ovmayın, masaj yapmayın ve darbelerden korunun.
 • Sonraki süreçte doktorunuz tarafından belirlenen müddetçe bölgeyi soğuk ve sıcak sudan koruyun, ılık su ile cildinizi arındırın.
 • Erkekler için yüz bölgesine yapılan uygulamalarda ilk hafta tıraş olunmaması gerekir.
 • Uzman doktor tarafından belirlenen süreçte makyaj yapılmamalı; sivilce kremleri, kokulu losyonlar ya da sabunlar cilde temas ettirmeyin.
 • Aşırı terlemeye neden olacak aktivitelerden uzak durun.
 • Sauna, hamam gibi aşırı sıcak ortamlardan uzak durun, havuz gibi enfeksiyona açık alanlara gitmeyin.
 • Uygulama sonrası ilk hafta cildinize güneş ışınlarının direkt temas etmesine engel olun.

gösterilebilir.

BBL Leke Tedavisi Fiyatları

BBL ile Leke Damar Tedavisi Fiyatları hakkında bilgi almak için ulaştığınız kliniklerden farklı ücretler duyabilirsiniz. Özellikle sağlık alanında yapılan uygulamalarda hasta muayene edilmeden kesin bir fiyat vermek doğru değildir.

BBL Lazer Fiyatları birçok faktöre bağlı olarak değişiklik göstermekle birlikte bu faktörler arasında;

 • Kişi yaşı ve genetik yapısı,
 • Cilt problemlerinin seviyesi ve ortaya çıktığı vücut bölgesi,
 • İyileşme için gerekli olan seans sayısı,
 • Uygulamayı gerçekleştirecek uzmanın ve kliniğin tecrübesi,

gösterilebilir.

BBL Leke Tedavisi ile ilgili detaylı bilgi almak, Dermatoloji Uzmanı Dr. Sibel DUYSAK tarafından muayene edilerek size en uygun olacak tedavi programını oluşturup işlemlere başlamak için Hemen Bize Ulaşınız