İnsanlarda yanak bölgesi ve çevresinde yaşlanma, kaza, travma, genetik yapı gibi birbirinden farklı sebeplerden dolayı oluşan estetiksel problemlerin iyileştirilmesini sağlayan ameliyatsız estetik tedavi yöntemlerinden birisi Yanak Dolgusudur.

Yanak Dolgusu erkek ya da kadın fark etmeden tüm bireylere uygulanabilen, yanaklarda oluşan çizgilerin, kırışıklıkların, sarkmaların ve çöküklerin hızla giderilmesini sağlayan güvenli, konforlu ve etkili bir tedavi yöntemidir.

İnsanların yanaklarında ve çevre bölgesinde farklı nedenlerde oluşan hacim kayıpları, cansızlık ve kırışıklıklar kişiyi olduğundan yaşlı gösterir. Yanak Dolgusu ile giderilen bu problemler sonrası insanlar daha genç, parlak ve çekici yüz görünümüne sahip olurlar.

Kişilerin yanaklarında ve çevre bölgesinde oluşabilen estetiksel problemler arasında;

 • Çökükler ve sarkmalar oluşması,
 • Çizgiler ve kırışıklıklar görülmesi,
 • Yanaklar arasında simetri kaybı oluşması,
 • Yanak bölgesinde malar tepeler görülmesi,
 • Yanaklarda derin çukurlar ve oluklar oluşması,

gösterilebilir.

Yanak Dolgusu sayesinde yukarıda belirttiğimiz tüm sorunlar ve daha fazlasının giderilmesi ile kişinin yaşadığı estetiksel kaygılar ortadan kalkarken özgüven artışı görülür. Uygulama sonucunda kişi hayal ettiği dolgun yanaklara ve estetik yüz hatlarına sahip olur.

Dermatoloji alanında Uzman Dr. Sibel DUYSAK kontrolünde uygulanan ve etkisi tüm dünyada kanıtlanmış Yanak Dolgusu sonucunda kişilerin arzu ettikleri genç, çekici, pürüzsüz yüz ve cilt görünümüne sahip olmalarına yardımcı olunmaktadır.

Uzman Doktor Sibel DUYSAK tarafından kaleme alınan bu yazıda Yanak Dolgusu ile ilgili aklınıza takılan tüm soruların yanıtlarını bulabilir, Hemen Bize Ulaşarak randevu alıp yüz bölgenizde ve yanaklarınızda yaşadığınız estetiksel sorunlardan hızla kurtulabilirsiniz.

Yanak Dolgusu Nedir?

Yanak Dolgusu insanlarda yanaklar ve çevresinde farklı nedenlerle ortaya çıkan çökükler, çizgiler, sarkmalar ve kırışıklıkların güvenli, konforlu ve etkili bir iyileşme süreciyle ortadan kaldırılmasının sağlandığı estetik tedavi yöntemidir.

Günümüzde dolgun, parlak ve pürüzsüz yanaklara sahip olmak estetik bir yüz görünümü elde edilmesi için en önemli durumlardan birisidir. Bu durumun aksine çökmüş, sarkmış, çizgiler ve kırışıklıklar içerisindeki yanaklara sahip olan kişiler olduğundan daha yaşlı, yorgun, bitkin ve cansız bir görüntü verirler.

Yanak Dolgusu ve gerekli görülmesi halinde kombine edilerek uygulanan Elmacık Kemiği Dolgusu sayesinde kişinin yanaklarında ve çevresinde var olan olumsuz etkilerin tamamı yok edilerek arzu edilen estetik yüz hatlarının ortaya çıkarılması sağlanır.

Uygulama sürecinde etken madde olarak insan vücuduna herhangi bir yan etkisi ve zararı bulunmayan hyaluronik asit bazlı karışımlar kullanılmaktadır. Bu sayede elde edilen sonuçların doğal görülmesi ve tedavinin maksimum güvenli hale gelmesi sağlanır.

Yanak Dolgusu Kimlere Yapılır?

Yanak Dolgusu yanaklarında ve çevresinde estetiksel problemler bulunan, 18 yaşını doldurmuş kadın veya erkek fark etmeksizin tüm bireylere uygulanabilen konforlu ve güvenli bir estetik tedavi yöntemidir.

Yanak Dolgusu uygulaması ile yanak bölgesinde oluşan sarkmalar, çökmeler, kırışıklıklar ve çizgiler yok edilir. Yanaklarda ortaya çıkan simetri bozuklukları ve hacim kayıpları giderilir. Kişinin daha dolgun, parlak ve güçlü bir yanak formuna sahip olması sağlanır.

Yanak Dolgusu Nasıl Yapılır?

Yanaklarında ve çevre bölgelerinde var olan estetiksel problemlerden rahatsızlık duyduğu için kliniğimize ulaşan kişiler öncelikle uzman doktor tarafından muayene edilerek yaşadıkları sorunların boyutu tespit edilir. Kişinin genetik özellikleri ve var olan hastalıkları göz önünde bulundurularak en uygun tedavi planı hazırlanır.

Yanak Dolgusu öncesi yanaklar ve çevre bölgeler antiseptik solüsyon ile temizlenir. Uygulama yapılacak alanlara anestezik krem sürülerek kişinin işlemler esnasında herhangi bir ağrı ve sızı duyması engellenir.

Yanak Dolgusu uygulamasında yeterli miktarda dolgu maddesi tedavi planında hedeflenen alanlara mikro iğneler yardımıyla enjekte edilir. Ortalama 15 ila 20 dakikalık bir sürede tamamlanan bu işlem sonrası kişi günlük yaşantısına kaldığı yerden devam edebilir.

Uygulandığı andan itibaren olumlu etkisini gösteren bir tedavi tekniği olan Yanak Dolgusu kişilerde sadece yanaklar değil elmacık kemikleri ve çene bölgesine yani neredeyse tüm yüz hattına olumlu etki sağlayan bir tedavi yöntemidir.

Yanak Dolgusu Kaç Seans Uygulanır?

Yanak Dolgusu günümüzde en sık tercih edilen ve tek seansta bile istenilen sonuçların alınabildiği estetik tedavi yöntemidir. Kişi Yanak Dolgusunun ilk seansı sonrası 1 hafta içerisinde yanakların arzu ettiği dolgunluğa, parlaklığa ve pürüzsüzlüğe ulaşabilir.

Bununla birlikte yanaklarında ciddi deformasyon ve estetiksel sıkıntılar bulunan kişilerde Yanak Dolgusu 2 ila 3 seans uygulanabilir. Bu gibi özel durumlarda tedavi öncesi hasta bilgilendirilmekte ve yapılacak uygulama detaylı olarak kendisine anlatılmaktadır.

Yanak Dolgusu Kalıcılığını Ne Kadar Korur?

Yanak Dolgusu uygulaması sonrası oluşan olumlu değişimin devamlılığı kişiden kişiye farklılık göstermektedir. Uygulamayı yaptıran kişinin genetik yapısına ve tedavinin uygulandığı bölgede oluşan deformasyona bağlı olarak değişmekle birlikte Yanak Dolgusu etkisini ortalama 12 ila 18 ay devam ettirmektedir.

Bununla birlikte uygulama sürecinde kullanılan dolgu maddesi tedavinin kalıcılığına direkt olarak etki etmektedir. Tekrarlanabilir bir tedavi yöntemi olan Yanak Dolgusu sonrası oluşan olumlu sonuçlar uygulamanın uzman doktor tarafından belirlenen periyotlarla yaptırılması halinde elde edilen estetik, çekici ve genç görünüm ömür boyu kalıcı hale getirilebilir.

Yanak Dolgusu Sonrası Nelere Dikkat Edilmesi Gerekir?

Tüm Dolgu Uygulamalarında olduğu gibi Yanak Dolgusu da hiçbir riski bulunmayan, kesi veya cerrahi herhangi bir işlem uygulanmayan, kolay, güvenli ve konforlu bir estetik tedavi yöntemidir. Buna rağmen uygulama sonrası uzman doktor tarafından kişiye belirtilecek ve dikkat edilmesi gereken hususlar bulunmaktadır.

Yanak Dolgusu Sonrası uzman hekim tarafından kişiye bildirilen, hastanın sağlığı ve tedavinin başarısı için dikkat edilmesi gereken durumlar arasında;

 • İlk 24 saat işlem bölgesi ovalanmamalı ve bölgeye masaj yapılmamalıdır,
 • İlk 3 gün tamamlanmadan duş alınmamalı, bölgeye su değdirmemeye özen gösterilmeli, hamam ve sauna gibi aşırı sıcak ortamlardan uzak durulmalıdır,
 • Yine ilk 3 gün kan sulandırma etkisi olan aspirin gibi ilaçlar kullanılmamalıdır,
 • İlk hafta alkol ve sigara kullanımından uzak durulmalıdır,
 • Yine ilk hafta bölgeye güneş ışınlarının direkt teması engellenmelidir,

bulunmaktadır.

Kimler Yanak Dolgusu Yaptıramaz?

Yanak Dolgusu 18 yaşını aşmış ve yanaklarında estetiksel açıdan problemleri bulunan tüm bireylere güvenle uygulanabilen etkili, konforlu ve kolay bir uygulamadır. Bununla birlikte bazı özel durumları bulunan kişilerde dolgu uygulamaları yapılması uygun görülmeyebilir.

Yanak Dolgusu yaptırması uygun bulunmayan kişiler arasında;

 • Hamilelik dönemindeki kadınlar ve bebeğini emziren anneler,
 • Kan pıhtılaşması konusunda sorun yaşayan bireyler,
 • Uygulama esnasında kullanılacak dolgu maddelerine alerjisi olan kişiler,
 • İşlem bölgesine aktif yarası veya yüzünde uçuk benzeri sıkıntısı olan insanlar,

gösterilebilir.

Yanak Dolgusu Faydaları

Yanak Dolgusu uygulaması insanların yanakları başta olmak üzere buna bağlı elmacık kemikleri ve hatta yüz bölgesinde yaşanan estetik kaygıların yok edilmesi için en efektif sonuçları sunan estetik tedavi yöntemlerinden birisidir.

Yanaklara, çevre bölgesine, elmacık kemiklerine ve genel yüz hatlarına birçok faydası bulunan bu uygulamanın avantajlarını Yanak Dolgusu Faydaları başlığı altında;

 • Yanaklarda var olan sarkma ve çöküklerin giderilmesi
 • Yanak bölgesinde oluşan kırışıklık ve çizgilerin yok edilmesi
 • Yanakların simetrik bir görünüme ulaştırılması
 • Yanak bölgesinde oluşan hacim kayıplarının telafi edilmesi
 • Var olan nazolabial çizginin giderilmesi
 • Malar tepelerin yok edilmesi
 • Yüz profilinin arzu edilen estetik yapıya ulaştırılması
 • Yanakların ve genel yüz hattının gençleştirilmesi

şeklinde toplayabiliriz.

Yanak Dolgusu Fiyatları

Yanak Dolgusu Fiyatları ile ilgili bilgi almak için ulaştığınız klinikler ve hastanelerden farklı fiyatlar duyabilirsiniz. Özellikle sağlık alanında yapılan uygulamalarda hasta muayene edilmeden doğru bir fiyat belirlemek mümkün değildir.

Yanak Dolgusu Fiyatları kişiden kişiye farklılıklar gösterebilen bir durum olmakla birlikte bu farkların oluşmasına neden olan faktörler arasında;

 • Kişinin genetik yapısı ve yaşı,
 • Yanak bölgesinde oluşan problemlerin seviyesi,
 • Uygulama sırasında kullanılacak dolgu malzemesi miktarı,
 • Tedaviyi gerçekleştirecek doktorun ve kliniğin tecrübesi,

olarak ifade edebiliriz.

Yanak Dolgusu ile ilgili detaylı bilgi almak, Dermatoloji Uzmanı Dr. Sibel DUYSAK tarafından muayene edilerek size en uygun olacak tedavi planını oluşturup işlemlere başlamak için Hemen Bize Ulaşınız