İnsanlarda yaşlanma, genetik faktörler veya farklı nedenlerle boyun ve dekolte bölgesinde ortaya çıkan kırışıklıklar, lekeler, çizgiler ve sarkmaların giderilmesi için kullanılan estetik tedavi yöntemi Boyun ve Dekolte Mezoterapisi olarak adlandırılır.

Mezoterapi önceki dönemde yüz bölgesinde var olan estetiksel ve fonksiyonel bozuklukların tedavisinde kullanılan bir tedavi yöntemiyken günümüzde Boyun ve Dekolte bölgesi dahil olmak üzere birçok farklı vücut bölgesinde yaşanan deformasyonların tedavisinde etkin rol oynamaktadır.

İnsanların yaşlanma veya farklı nedenlerle boyun çevresinde veya dekolte bölgesinde oluşan çizikler, lekeler, kırışıklıklar, izler gibi estetik açıdan olumsuz durumlar giderilmesi en zor problemler olarak bilinmektedir.

Boyun ve Dekolte Mezoterapisi Mezolifting kapsamında uygulanan bir tedavi yöntemi olmakla birlikte bu bölgelerde yaşanan estetik kaygıların güvenli, konforlu ve etkili bir tedavi süreciyle hızla giderilmesini sağlar.

İnsanların yüzü ve ellerinden sonra en fazla güneş ışınlarına maruz kalan ve leke oluşumuna karşı korumasız vücut bölümleri arasında boyun ve dekolte bölgesi gösterilebilir. Bununla birlikte boyun bölgesi gün içerisinde sürekli kıvrılan, katlanan bir alan olduğu için zamanla çizgiler, kırışıklıklar ve sarkmalar oluşma ihtimali çok yüksektir.

Boyun ve Dekolte Mezoterapisi sayesinde kişinin boyun çevresi ve dekolte bölgesinde farklı nedenlerle oluşan bu çizgiler, lekeler, kırışıklıklar ve sarkmalar hızla iyileştirilmektedir. Bu durum yüz bölgesinde arzu edilen genç, güzel ve çekici görünümün oluşmasına büyük katkı sunmaktadır.

Dermatoloji alanında Uzman Dr. Sibel DUYSAK kontrolünde yapılan Boyun ve Dekolte Mezoterapisi sayesinde kişilerin arzu ettikleri genç, çekici, pürüzsüz yüz ve cilt görünümüne sahip olmalarına yardımcı olunmaktadır.

Uzman Doktor Sibel DUYSAK tarafından kaleme alınan bu yazıda Boyun ve Dekolte Mezoterapisi hakkında merak ettiğiniz tüm soruların yanıtlarını alabilir, Hemen Bize Ulaşarak randevu oluşturup yaşadığınız estetiksel problemlerden hızla kurtulabilirsiniz.

Boyun ve Dekolte Mezoterapisi Nedir?

İnsanların boyun çevresi ve dekolte bölgesi olarak adlandırılan vücut bölümlerinde yaşlanma, kaza, genetik yapı veya farklı nedenlerle ortaya çıkan ve estetiksel kaygılara sebep olan leke, çizgi, kırışıklık, sarkma gibi problemlerin konforlu, güvenli ve etkili bir tedavi süreciyle yok edilmesini sağlayan uygulama Boyun ve Dekolte Mezoterapisi olarak ifade edilmektedir.

Bu uygulama esnasında insan vücudunun ihtiyaç duyduğu yapı taşlarını içeren ve kişiye özel olarak hazırlanan karışım problemin görüldüğü boyun ve dekolte alanına enjekte edilmesi ile iyileşme süreci hızlandırılır.

Mezolifting olarak da tanımlanan Boyun ve Dekolte Mezoterapisi ilk seansla birlikte gözle görünür olumlu sonuçlar ortaya çıkaran etkili bir tedavi yöntemidir. Kişinin çene altı, boyun ve dekolte bölgesinde ciddi derecede olumlu etkiler sunan bu uygulama ile kısa sürede arzu edilen estetiksel görünüme ulaşılmaktadır.

Boyun ve Dekolte Bölgesinde Yaşlanma Belirtileri Nelerdir?

İnsanlar yaş aldıkça doğası gereği vücudun ihtiyaç duyduğu bazı maddelerin daha az salgılanmaya başladığı, uzun yıllardır kullanıma bağılı deforme olan vücut bölgelerinin kendisini yenileyemediği gerçeği ile tüm insanlar yüzleşmektedir.

Yaşlanma ile birlikte kişinin cildi nemini ve canlı rengini yitirirken, gevşeme ve sarkmalara maruz kalır. Cilt yapısı üzerinde çizgiler, kırışıklıklar, lekeler ve çökmeler oluşur.

Özellikle Boyun ve Dekolte bölgesinde ortaya çıkan yaşlılık belirtileri arasında;

 • Derin çizgileri ve kırışıklıklar oluşması,
 • Cilt yapısında gevşeme ve sarkmalar görülmesi,
 • Boyun hattının bozularak düzensiz bir hal alması,
 • Boyun ve özellikle dekolte bölgesinde güneş ve et benleri görülmesi,
 • Renk geçişleri oluşması ve renk düzeninin kaybolması,
 • Gıdı oluşması,

gösterilebilir.

Boyun ve Dekolte Mezoterapisi Nasıl Yapılır?

İnsanların boyun ve göğüs üstü dekolte bölgesi tıpkı el ve yüz gibi güneş ışınlarına ve olumsuz yan etkilere çok sık maruz kalan vücut bölgeleridir. Bu durum yaşlanma veya farklı nedenlerle bu bölgelerde estetiksel açıdan deformasyonlar oluşmasına neden olur.

Uzman Doktor kontrolünde uygulanan Boyun ve Dekolte Mezoterapisi ile bu bölgelerde oluşan çizgiler, sarkmalar, kırışıklıklar, lekeler yok edilerek arzu edilen genç, pürüzsüz ve çekici görünüme ulaşılması sağlanır.

Uygulama öncesi boyun ve dekolte bölgesinde işlem yapılması planlanan alanlar anti septik solüsyon yardımıyla temizlenir. Tedavi esnasında kişinin herhangi bir ağrı veya sızı hissetmemesi için anestezik krem sürülür.

Bu aşamadan sonra kişiye özel içeriğe sahip karışım mikro iğneler kullanılarak ihtiyaç görülen bölgelere enjekte edilerek Boyun ve Dekolte Mezoterapisi tamamlanır.

Oldukça kısa bir sürede tamamlanan bu uygulama güvenli, konforlu ve etkili bir estetik tedavi tekniği olarak bilinmektedir. Tedavi sonrası kişi günlük yaşantısına kaldığı yerden devam edebilir.

Boyun ve Dekolte Mezoterapisinin Faydaları

Boyun ve Dekolte Mezoterapisi estetiksel ve fonksiyonel açıdan kişilere birçok avantajı bir arada sunan ve günümüzde çok sık tercih edilir hale gelmiş estetik tedavi tekniğidir. Hızlı, etkili ve yüksek başarı oranına sahip bir yöntem olması tercih sebeplerinin bazılarıdır.

Boyun ve Dekolte Mezoterapisi uygulamasının kişilere sağladığı faydalar arasında;

 • Güneş ışınları nedeniyle oluşan lekeler ve deformasyonlar giderilir.
 • Bölgedeki yıpranma ve kuruluk giderilirken cildin nem oranı doğru düzeye getirilir.
 • Yaşlanma veya farklı nedenlerle oluşmuş kırışıklıklar, çizgiler ve sarkmalar yok edilir.
 • Yine bölgede oluşmuş renk farklılıkları ve düzensizlikleri telafi edilir.
 • Varsa boyun bölgesindeki gıdı adı verilen oluşum yok edilir.

gösterilebilir.

Yukarıda belirttiğimiz tüm değişimler sonucunda kişinin hayal ettiği estetik yüz görünümüne kavuşmasına yardımcı olunur. Sağlıklı bir boyun ve dekolte bölgesine sahip olmak kişiyi olduğundan çok daha genç ve alımlı hale getirmektedir.

Boyun ve Dekolte Mezoterapisi Sonrası

Boyun ve Dekolte Mezoterapisi sonrası diğer tüm tıbbi tedavi yöntemleri sonrasında olduğu gibi işlemleri gerçekleştiren uzman doktor kişiye belirli uyarı ve bildirimlerde bulunmaktadır. Bu hususlara özen gösterilmesi kişinin sağlığı ve tedavinin başarısı için çok değerlidir.

Boyun ve Dekolte Mezoterapisi Sonrası dikkat edilmesi gerekenler arasında;

 • Kullanılması istenilen krem ve ilaçlar belirtildiği şekilde uygulanmalıdır,
 • İlk 24 saat tamamlanmadan duş alınmamalıdır,
 • Ödem oluşumunu engellemek için bol bol su tüketilmelidir,

belirtilebilir.

Boyun ve Dekolte Mezoterapisi ortalama vakalarda ayda 1 kez yapılabilen güvenli ve konforlu bir tedavi tekniğidir. İlk 2 ila 3 seans sonrasında arzu edilen sonuçlar elde edilmeye başlanır. Tedavinin sonuçlarını kalıcı hale getirmek için uzman doktor tarafından belirlenecek periyotlarla tekrarlanması yeterli olacaktır.

Boyun ve Dekolte Mezoterapisi Fiyatları

Boyun ve Dekolte Mezoterapisi Fiyatları hakkında bilgi almak için ulaştığınız klinikler ve hastanelerden farklı ücretler duyabilirsiniz. Özellikle sağlık alanında yapılan uygulamalarda hastayı muayene etmeden net bir fiyat vermek doğru değildir.

Boyun ve Dekolte Mezoterapisi Fiyatları 2023 yılında hastanın durumuna göre değişiklik gösterebilir. Uygulama fiyatını etkileyen durumlar arasında;

 • Hastanın genetik yapısı ve yaşı,
 • Kişinin cildinde var olan lekelerin rengi ve boyutu,
 • Kişinin cildinde var olan lekelerin oluşma nedenleri,
 • Uygulama sırasında kullanılacak madde miktarı ve çeşidi,
 • Tedaviyi gerçekleştirecek doktorun ve kliniğin tecrübesi,

gösterilebilir.

Boyun ve Dekolte Mezoterapisi ile ilgili detaylı bilgi almak, Dermatoloji Uzmanı Dr. Sibel DUYSAK tarafından muayene edilerek size en uygun olacak tedavi planını oluşturup işlemlere başlamak için  Hemen Bize Ulaşınız